مقالات کمیک

۱۰ برداشت غلط رایج در مورد کمیک ها

چرا یکی از محبوب ترین رسانه ها همواره مورد سوء تعبیر است؟
کتاب های کمیک یکی از خلاقانه ترین و بهترین اشکال رسانه در جوامع هستند و اغلب در آنها شاهد هنرنمایی ابرقهرمان ها هستیم. جای تعجب دارد که کمیک ها پس از این همه سال هنوز جایگاه خود را حفظ کرده اند.
حال مهم نیست که در مورد دو غول بزرگ این صنعت یعنی مارول و دی سی حرف می زنیم یا انتشارات دیگر، وقتی صحبت از کمیک ها به میان می آید، می توانیم مطمئن شویم که همیشه اتفاقاتی جالب در جریان خواهد بود. مشخص نیست که کلیت این گفتمان است یا خود داستان های جالب. ولی خوانندگان و همینطور آنهایی که طرفدار کمیک نیستند، همیشه حرفی برای گفتن در این زمینه دارند.
سوء تعبیرها در تمامی رسانه ها وجود دارند، ولی نکته مهم اینجاست که انتقادها هم در زمینه این رسانه پرطرفدار زیاد بوده و پیکان انتقادات به سمت این رسانه پرطرفدار نشانه گیری شده است. حتی طرفداران قدیمی هم برخی مواقع به انتشار این اطلاعات نادرست کمک می کنند. این مطلب می تواند بخاطر درک نادرست آنها از این رسانه باشد یا بخاطر جانبداری از یک جناح. به هر حال دلیل این پدیده هر چه باشد به نظر می رسد منشأ آن بیشتر عدم آگاهی باشد.
بدون توجه به گونه ای خاص و یا رسانه ای خاص نکاتی وجود دارند که اشاره به آنها به نظر مهم می رسند. در این مقاله ۱۰ دریافت نادرست از این رسانه را که در بین افراد رواج بیشتری دارند، مطرح می کنیم.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا