مانهوا

در این مقاله قصد داریم 15 عنوان از مانهواهای پرطرفدار را به دوستداران مانگا معرفی کنیم. صنعت سرگرمی ژاپن در دهه 1990 و دهه اول قرن بیستم انفجاری بزرگ را تجربه کرد که حاصل آن انیمه ها و مانگاهایی بودند که شهرت جهانی یافتند. اگرچه بواسطه وجود مشکلات حقوقی و کسب مجوز نشر برای مانگاها دشوار بود، ولی محبوبیت آنها باعث شد که مجوزهای لازم کسب شوند و نسخه های زیادی از آنها ترجمه شوند. از طرف دیگر مانهواها هم که خاستگاهشان کره جنوبی است به عنوان نمادهایی از فرهنگ آسیایی معروف شده اند و به کمیک ها ارتباط پیدا می کنند.
بر خلاف مانگاها که سیاه و سفید هستند، مانهوا بصرت رنگی تهیه می شوند و طیف داستانی گسترده ای را به خود اختصاص می دهند و بخاطر کنار زدن برخی از محدودیت ها محبوبیت بسیاری دارند. مانهواها گاهی اوقات وبتون هم نامیده می شوند و همانطور که گفته شد یکی از بارزترین تفاوت هایشان با مانگاها در رنگی بودن آنهاست. ولی به جهات داستان پردازی و راحی تفاوت زیادی را نمی توان بین آنها سراغ گرفت.
لیست مانهواهای جذاب لیستی بلند است ولی عناوینی که در اینجا معرفی می شوند، می توانند برای مخاطبان خود جذابیت آنی ایجاد کنند. ژانرهای مختلف مانهوا از علمی-تخیلی گرفته تا داستان های عشقی و isekai از معروف ترین ژانرهای شناخته شده هستند و گاهی اوقات در آنها شاهد کراس اورهایی هم هستیم.

15 پیدا شدن اتفاقی جولی

اینکه شخصی دوباره زنده شود تا در دنیایی دیگر زندگی کند به اندازه کافی بد است، ولی اگر اوضاع از این هم بدتر شد چه؟ ایو دان-هو تصور می کرد محبوب ترین دختر آکادمی خوش نامی است که در آن مشغول تحصیل است. ولی بعدها متوجه می شود که یک شخصیت دورریختنی است که برای درخشش شخصیت های دیگر طراحی شده است.
او که قادر به پذیرفتن این سرنوشت نیست، سعی می کند مسیر زندگی خود را جعل کند و جای خصیت اصلی داستان را بگیرد. ولی در نهایت متوجه می شود که در سرنوشتی وحستناک گیر افتاده است و کار زیادی از دستش ساخته نیست. او درگیر رابطه ای عاشقانه با شخصیتی است که اسم ندارد. این داستان از آن داستان هایی است که قرار است اشک خواننده های خود را دربیاورد.

 

14 نور و سایه (2016-2019)

در اولین نگاه این داستان چیز فوق العاده ای ندارد. ولی طرفدارانی که این داستان را ادامه دادند جواهری را در میان انباری از کاه پیدا کردند. این سری از داستان ها داستان زندگی ندیمه ای را روایت می کنند که فرستاده می شود تا با مرد ثروتمندی بنام دوک الی (Duke Eli) از دواج کند.
او که این مرد را نمی شناسد، تصمیم می گیرد از او انتقام بگیرد و مهم نیست چه بهایی در این راه خواهد پرداخت. ولی هر چه به یکدیگر نزدیک تر می شوند، بارقه های عشقی که بین آنها شکل گرفته بزرگتر و بزرگتر می شود.

13 گفته می شه من دختر پادشاه هستم (2016 تا زمان حال)

سوهی کیم (Suhee Kim) بعد از شنیدن اقرار به عشق های فراوان از مردانی بسیار، بالاخره عشق حقیقی زندگی خود را پیدا می کند. ولی این خوشبختی زیاد بطول نمی انجامد چون به دست یکی از عشاق خود که حاضر نیست عشق او را از خود دور کند و از او کینه به دل گرفته، کشته می شود.
او سپس در حیاتی دیگر به عنوان شاهزاده سانگی کیم (Sanghee Kim) باری دیگر پا به این دنیا می گذارد و حاکم بر همه چیز است از جمله مردان. او هر کاری که از دستش برمی آید انجام می دهد تا حقوق زنان به رسمیت شناخته شود. همچنین او تلاش می کند در دنیایی که زن ستیزی در آن بیداد می کند، خود را در دنیایی حقیقی پیدا کند.

12 دکتر الیس: زنی سلطنتی به همراه چراغ (2017 تا کنون)

دکتر سونگ پزشکی حاذق است که جوان ترین استاد دانشکده پزشکی در کره است. با این وجود، در رویدادی تا مرز غرق شدن پیش می رود. بعد از اینکه به هوش می آید، متوجه می شود که در جسم فردی است که در زندگی قبلی بوده است، یعنی شاهزاده الیس.
حال با علم به زندگی آینده خود، الیس از دانش پزشکی خود استفاده می کند تا روابط نادرست قبلی را جبران کند و حتی عاشق هم می شود.

 

11 دختر و خوره علم (2015-2018)

گو نانهی یک مادر مجرد است که با انجام کارهای عجیب خود را اداره می کند. بعد از اتهام دزدی اکشن فیگوری گرانبها در محلی که در آن به عنوان نظافتچی کار می کند، او مجبور می شود برای بازپرداخت دین خود تمام خانه را تمیز کند.
ولی هر چه برخورد گو نانهی و او دئوکهو بیشتر می شود آنها بیشتر متوجه می شوند که رابطه ای عاشقانه در بین آنها در حال شکل گیری است. آیا این دو فرد قادر خواهند بود فردی دیگر غیر از خود را دوست داشته باشند؟

10 میسانگ: یک زندگی ناکامل (2012-2018)

یک زندگی ناکامل که در کشور کره بنام میسانگ شناخته می شود، در مورد زندگی کارمندان یک دفتر است که یون تائهو نویسندگی و تصویرگری آن را برعهده داشته است. قهرمان داستان یانگ گئو-را نابغه (Jang Geu-rea) در بازی تخته ای بادوک (یک بازی استراتژیک انتزاعی دونفره که با هدف احاطه بر قلمرو بزرگتر بازی می شود) است.
پس از آنکه او نمی تواند در این بازی به یک حرفه ای تبدیل شود، این بازی را کنار می گذارد و با معرفی یکی از آشنایان کار دیگری پیدا می کند. او که چیزی جز یک مدرک معادل دیپلم دبیرستان در رزومه خود ندارد، از طرف هماران خود مورد بی احترامی زیادی قرار می گیرد تا اینکه با کار سخت و کمک استراتژی های بازی بادوک، گئورئا جایگاه خود را بدست می آورد. این داستان حتی به عنوان فیلمنامه برای ساخت یک فیلم مورد استفاده قرار گرفت که می توانید آن را در نتفلیکس تماشا کنید.

9 صدای قلب تو (2006 تا زمان حال)

صدای قلب تو (Maeumi Sor) توسط سئوک (Seok) نوشته و طراحی شده است. این اثر بسیار خلاقانه طراحی شده است و تقریباً مثی یک سیتکام عمل می کند و داستان های مختلفی از ماجراهای چو سئوک را نقل می کند. این اثر به همراه هجو و پارودی هایی که به سریال های مشهور تلنگر می زند، ساختار بسیار جذابی را برای مخاطبان رقم زده است.
سبک هنری آن می تواند علاقمندان به چیبیز (chibis) را مجذوب خود کند که در مورد شخصیت هایی مورد استفاده قرار می گیرد که بسیار ازشکل افتاده هستند. این داستان همچنین مناسب اشخاصی است که می توانند حس واقع گرایی خود را متوقف کنند و وارد دنیایی شوند که هیچ چیز آن با واقعیت جور درنمی اید. طرفداران گینتاما (Gintama) و زندگی فاجعه آمیز سایکی کی هم می توانند از کمدی موجود در آن استفاده کنند.

 


8 رابطه ما (2019)

رابطه ما (Hohyeonghoje) توسط کن نوشته و طراحی شده است و انت استودی (Ant Studio) ناشر آن است. این داستان روایت زندگی سانگ هوا (Sang Hwa) است که قهرمان داستان است و نسبت به بهترین دوست خود کراش دارد. او که چاره ای جز ابراز علاقه به ریوهان ندارد سعی می کند به یک بازی آنلاین بنام لسا بپبوندد که محبوبیت خود را از دست می دهد.
ولی وقتی آن دو بی مقدمه در بازی با هم آشنا می شوند کنجکاو می شوند تا طرف دیگر را در زندگی واقعی ملاقات کنند. این داستان بطور کامل به انگلیسی ترجمه نشده ولی در 36 فصل بطور کامل ارائه شده است.

7 عزیز تنها (2018 تا زمان حال)

عزیز تنها در زبان کره ای بانام نا هونجامان (Na Honjaman) شناخته می شود و اقتباس مانهوایی از یک داستان به همین نام است. طرفداران انیمه های ایسکایی مانند هنرشمشیرزنی آنلاین و داستان های اکشن از این داستان لذت خواهند برد. 10 سال پیش وقتی دروازه جداکننده دنیای واقعی و دنیای هیولاها باز شد، به انسان ها قدرتی داده شد تا با آن بتوانند هیولاهای آن سوی دروازه را شکار کنند.
وقتی سونگ جی وو یکی از شکارچیان رده ای قدرتش را بدست می آورد و لیست مأموریت خود را می بیند، راز بالا بردن سطح خود را متوجه می شود. زمان زیادی لازم نیست تا او به قدرتمندترین شکارچی تبدیل شود و سطح اس را به خود اختصاص دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *