مقالات کمیک

۱۵ باری که کاورهای کمیک به شما دروغ گفتند

کاورهای داستان های کمیک اغلب مخاطبان را به اشتباه می اندازند و ارتباط زیادی با محتوای کتاب ندارند. در این بخش ۱۵ نمونه از کمیک هایی را بررسی خواهیم کرد که به بدترین شکل ممکن این کار را انجام داده اند.

مشخصاً هدف کاور کمیک ها این است که باعث شوند خواننده مجذوب جلوه های تصویری شده و آن را انتخاب کند. بنابراین کاورها به هر ترفندی دست می زنند که این اتفاق بیفتد. در دوران طلایی و همچنین در اوایل قرن ۲۱ کاورهایی وجود داشتند که هدفشان تنها همین موضوع بود و اصلاً به موضوع اصلی داستان اشاره نداشتند. می توان به بتمن و رابین بر روی کاور شماره ۱ کمیک بتمن اشاره کرد که داشتند تاب می خوردند و یا کاور اسپایدرمن شگفت انگیز به طراحی جی اسکات کمپل).
بعدها ادیتورهای دی سی مانند جولیوس شوارتز (Julius Scwartz) و مورت وایزینگر (Mort Weisinger) ایده ارائه یک کاور شوکه کننده و بعد روایت داستانی برپایه آن کاور را مطرح کردند. این کاورها اکثر مواقع گمراه کننده بودند. البته در اکثر مواقع دروغ نبودند. مثلاً اگر بر روی کاور سوپرمن در حال کشتن لوئیس لین نشان داده می شد، داخل داستان به این موضوع اشاره می شد که تمام ماجرا برای گمراه کردن دشمنان برنامه ریزی شده است. ولی در بعضی موارد کاور کمیک ها کاملاً دروغ بودند و هیچ ارتباطی به محتوای داخل کتاب نداشتند. در این مقاله ۱۵ مورد از بدترین آنها را مورد اشاره قرار خواهیم داد.

یک مورد استثنایی و مهم


شماره ۷۴ از کمیک گرین لنترن (فانوس سبز) را در این لیست قرار ندادیم، چون به جهت فنی دروغ نگفته بود. ولی آنقدر گمراه کننده بود که ارزش اشاره به آن را دارد. این شماره بخشی از خط داستانی فانوس سبز (کارل رینر) و متحدانش بود که در جنگ با گریون (Grayven) بودند که گفته می شد پسر دارکساید است. کایل در کنار گرین لنترن پیشین جان استیوارت و دوست دختر او بنام دانا تروی (Donna Troy) می جنگید که هر دو عضوی از Darkstars بودند. بر روی جلد این سؤال مطرح شده بود: “چه کسی می میرد؟”
این یکی از کاورهای گمراه کننده انفجاری است که با آن روبرو شده ایم و درون خود حتی بصورت مخفیانه، کمی به آن علاقمند شده ایم. پاسخ این سؤال البته “هیچکدام” است. ولی اگر به جهت فنی به آن نگاه کنیم باید بگوییم حقه کثیفی بود! ولی استادانه و به جا بود.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام، مطالب جالبی بود واقعا خسته نباشید ،سایت خوبی بود اما یکم این صفحه به صفحه بودن مطالب سایتتون رو مخه!:) موفق و موید باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا