مقالات کمیک

۱۰ مأمور شیلد برتر

شیلد (S.H.I.L.D) نقش هایی مهم در بزرگترین رویدادهای جهان مارول بر عهده داشته اند، و این اعضاء کسانی هستند که محوری ترین نقش ها را در این سازمان ایفا کرده اند. شیلد که مخفف عبارت “بخش دخالت، اجرایی و لجستیک و استراتژیک کشور” است معروف ترین و شناخته شده ترین سازمان در دنیای مارول محسوب می شود. شیلد به کرات در MCU مطرح شده و یک سری اسپین آف طولانی هم به این نام ساخته شده است که بر فعالیت های گروهی از مأموران و نتیجه نفوذهای هایدرا (Hydra) متمرکز بود.
این سازمان مسئول بسیاری از مسائل است و موجب شکل گیری سازمان ها و تیم های دیگر شده است. بسیاری از قهرمانان بطور موقت به شیلد پیوسته اند و بسیاری از آنها از طریق همین سازمان به دنیای مارول معرفی شده اند. هر شخصیت ویژگی متفاوتی به این سازمان داده و به شکل گیری کلیت آن کمک کرده است.

۱۰ بلک ویدو تخصص جاسوسی بی رقیب خود را به این تیم بخشیده است
ناتاشا رومانوف که با نام بلک ویدو (بیوه سیاه) شناخته می شود، شناخته شده ترین جاسوس دنیای مارول است. ناتاشا در دنیای سینمایی مارول در ابتدای کار به شیلد پیوست ولی در دنیای کمیک اینطور نیست و در ادامه مسیر فعالیت های خود به این سازمان پیوست.
او در ابتدا بطور انفرادی کار می کرد و سعی کرد به انتقام جویان بپیوندد، ولی بعدها در کنار دیردول (Daredevil) قرار گرفت. بعدها تصمیم گرفت با سازمان شیلد فعالیت کند. از آن زمان به بعد گاهگداری با این گروه فعالیت می کند و عضویت گروه دیگری را نپذیرفته است.

۹ دام دام دوگان یکی دیگر از اعضاء است و مدتی به عنوان گرداننده گروه فعال بوده است
دام دام دوگان (Dum-Dum Dugan) یکی از اولین مأموران سازمان شیلد بوده. او یکی از دوستان نزدیک نیک فیوری (Nick Fury) است و در کنار هم به عنوان کماندو خدمت کرده اند.
دوگان در ایونت تجاوز سری (Secret Invasion) و جنگ داخلی (Civil War) نقش خاصی را برعهده داشت و مدتی کوتاه به عنوان گرداننده شیلد فعالیت کرد. او همچنین به عنوان مأمور S.T.R.I.K.E. فعال بود و نقش اجرایی خود را در C.R.A.D.L.E. ایفا کرد. کریدل قانونی بود برای مدیریت ابرقهرمان های زیر بیست و یک سال.

۸ کنتسا والنتینا آلگرا دی فونتن یکی از همکاران نیک فیوری و بخشی از گروه زنان شیلد بود
کنتسا والنتینا آلگرا دی فونتن (Contessa Valentina Allegra De Fontaine) اخیراً بواسطه حضور در سریال فالکون و سرباز زمستانی به گروه معرفی شده است. او نقش خود را در نقش مأمور ۱۴ شروع کرد و یکی از همکاران نیک فیوری است که نیک به او علاقه خاصی دارد.
والنتینا یکی از اعضاء گروه زنان شیلد بنام فم فورس (Femme Force) بود و از آکادمی شیلد فارغ التحصیل شده است. او در نهایت به کسوت مادام هایدرا (Madame Hydra) درآمد.

 

۷ آیرون من در جریان جنگ داخلی گرداننده شیلد بود و در جریان توقف ویروس اکسترمیس نقش مهمی ایفاء کرد
این درست که آیرون من فعالیت زیادی در ارتباط با سازمان شیلد نداشته است ولی پیشینه ای با این گروه دارد. تونی استارک اولین بار قبل از تبدیل شدن به آیرون من با شیلد ارتباط برقرار کرد ولی در ادامه قرار بود نقش مهمتری را در ارتباط با این سازمان ایفاء کند. در جریان جنگ های داخلی ابرقهرمانان، آیرون من به عنوان جانشین ماریا هیل (Maria Hill) بعد از او گرداننده اصلی شیلد بود.
او در زمانی که مسئولیت شیلد را بر عهده داشت، در مورد ویروس اکسترمیس (Extremis Virus) و شروری بنام مایا هنسن (Maya Hensen) تحقیق کرد.

۶ ماکینگ برد به عنوان شاگرد ممتاز در کلاس خود فارغ التحصیل شد و فعالیت خود را به عنوان فرد پیشرو در در گروه مأموران گرل به انجام رسانده است.
بابی مورس (Bobbi Morse) که به عنوان ماکینگ برد شناخته می شود، یکی دیگر از قهرمانان زن مارول است که با شیلد در ارتباط بوده است. این فعالیت از زمان پروژه گلادیاتور آغاز شد که با هدف خلق مجدد سروم ساخت ابرسربازان شکل گرفته بود.
ماکینگ برد همکار هاوک ای (Hawkeye) مأمور واکاندا، یکی از اعضای گروه انتقام جویان وست کس هم بوده است. او در حال حاضر یکی از مربیان گروه مأموران گرل (Agents of G.I.R.L.) و عضور گروه دختران آزادی (Daughtersof Liberty) است.

۵ جیمی وو یکی از مأموران پیشین اف بی آی و بنیانگذار گروه مأموران اطللس است
نام جیمی وو (Jimmy Woo) بواسطه نقشی که در پروژه های دنیای سینمایی مارول مانند انتمن (Ant-Man) و وسپ (Wasp) و واندا ویژن (WandaVision) ایفاء کرده است، در کنار گروه شیلد قرار گرفته است. او یکی از مسن ترین اعضاء مارولاست. و اولین حضور او را می توان در شماره ۱ داستان پنجه زرد (Yellow Claw) در سال ۱۹۵۶ سراغ گرفت که به دست ال فلدستاین و جو منیلی خلق شد.
جیمی قبل از پیوستن به گروه شیلد مأمور اف بی آی بود. او به عنوان یکی از بنیانگذاران مأموران اطلس شناخته می شود و در حال حاضر مدیر اجرایی بنیاد اطلس محسوب می شود.

۴ ماریا هیل چندین پست عالی رتبه در گروه داشته است و یکی از عوامل مؤثر در شکل گیری پلزنت هیل بوده است
ماریا هیل پس از حضور در اولین فیلم انتقام جویان محبوب هواداران شد و به عنوان یکی از عواملی که بعد از آن در دنیای سینمایی مارول حضور داشت، مطرح شد. او اولین بار در جلد اول کمیک های انتقام جویان جدید و در شماره ۴ این داستان ها دیده شد. این داستان را برایان مایکل بندیس (Brian michael Bendis) و دیوید فینچ (David Finch) خلق کرده بودند.
ماریا هیل به عنوان گرداننده و فرمانده گروه هم فعال بوده است و با انتقام جویان سری، فورس ورک (Force Work) و انتقام جویان هم همکاری هایی داشته است. او مسئول مستقیم ایجاد پلزنت هیل (Pleasant Hill) است که محلی است که با کمک مکعب کهکشانی هوشمند (sentient cosmic cube) به منظور زندانی کردن ابرقهرمانان ساخته شد.

 

۳ نیک فیوری بزرگ یکی از پرسابقه ترین گردانندگان سازمان شیل است و اکثر افراد برجسته گروه را او جذب کرده است
بدون حضور نیک فیوری شیلد نمی توانست تأثیری را که در حال حاضر در دنیای سینمایی مارول دارد، داشته باشد. او یکی از اولین نیروهای جذب شده به سازمان بود و پرسابقه ترین گرداننده این سازمان محسوب می شود و بسیاری از مأموران برجسته با تلاش او به این گروه پیوسته اند.
نیک حتی در جریان تهاجم سری اسکرال ها گروه خود با نام جنگجویان سری را هم تشکیل داده است. سپس او الهام بخش فرزند خود نیک فیوری کوچک شد که ادامه دهنده مسیر اوست. نیک فیوری کوچک از آن زمان در تلاش است تا به فرد برجسته و تأثیرگذار گروه بدل شود.

۲ کوئیک یک جاسوس نابغه بود که که به عنوان یک نوجوان به مدیریت گروه شیلد رسید
دیزی جانسون (Daisy Johnson) که با نام کوئیک (Quake) شناخته می شود، نابغه دنیای جاسوسی است. او مأمور سطح ۱۰ است . مأمورانی که در این سطح هستند تنها بطور مستقیم با بلک ویدو و نیک فیوری فعالیت می کنند. او تنها ۱۷ سالش بود که به عنوان گرداننده اصلی در شیلد انتخاب شد.
کوئیک یکی از مورد اعتمادترین مأموران نیک فیوری است. و در جریان تهاجممخفی اسکرال یکی از جنگجویان سری او محسوب می شد. او همچنین یکی از انتقام جویان بود و یکی از ناانسان هاست که توان کنترل ارتعاشات را دارد.

۱ مأمور ۱۳ اولین گرداننده زن سازمان شیلد و یکی از برجسته ترین اعضای گروه به شمار می رود
شارون کارتر (Sharon Carter) که با نام مأمور ۱۳ شناخته می شود یکی از مهمترین و بانفوذترین اعضای گروه شیلد است. او پس از شنیدن داستان هایی که پگی کارتر از زمان حضورش در گروه مقاومت فرانسه از مورد شیلد نقل می کرد، مجذوب فعالیت های سازمان شیلد شد.
مأمور ۱۳ بعدها به همکار کاپیتان آمریکا تبدیل شد. او همچنین به عنوان یکی از اعضاء انتقام جویان سری و دختران آزادی فعال بوده است. او اولین زنی است که در پست گرداننده سازمان شیلد فعالیت کرده است. او بنیانگذار گروه مأموران زن شیلد است که فم فورس نام گرفته است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا