مقالات کمیک

۱۰ شخصیتی که نمی دانستید از نیروی فینیکس استفاده کردند

نیروی فینیکس – اینکه جین گری ارتباطی طولانی با نیروی فینیکس داشته است بر هیچکس پوشیده نیست، ولی شخصیت های دیگری هم در دنیای مارول بوده اند که تحت تأثیر این موجود قدرتمند قرار گرفته اند.
یکی از قدرتمندترین موجودات جهان مارول نیروی فینیکس است. یک پرنده آسمانی که از آتش زنده شکل گرفته که بدنبال موجودات قدرتمند است تا با تسخیر فرم فیزیکی آنها از آنها در مسیر نیروهای مخرب خود استفاده کند. معمولاً ظاهر شدن نیروی فینیکس در دنیای مارول نشانه خوبی نیست و تقریباً همیشه باعث بروز آشوب و خرابی می شود.
بسیاری از شخصیت ها با خشم آتشین آن روبرو شده اند و بدون اینکه آتش بگیرند از آن عبور کرده اند. اکثر این شخصیت ها از گروه ایکس من ها هستند و فینیکس بارها و بارها زندگی قهرمانان مارول را تهدید کرده است و تا جایی این کار را ادامه خواهد داد تا موجودی قویتر آن را متوقف کند.

 

۱۰ کوئنتین کوایرنیرو را فدا کرد تا مردان ایکس را نجات دهد
کوانتین کوایر (ًQuentin Quire) معروف به کید امگا (Kid Omega) دارای قدرت تله پاتی بسیار بالایی است و سلاح های ذهنی را احضار می کند که او را مانند سایلوک (Psylocke) و جین گری به موجودی خطرناک بدل کرده است. در حالت طبیعی نیروی فینیکس او را گزینه ای مناسب تلقی خواهد کرد. وقتی خدایان باستان فینیکس را بر روی زمین آزاد کردند، کوئنتین به فینیکس حمله کرد و او را متقاعد کرد تا نیرویش را در اختیار او بگذارد تا او بتواند خدایان را متوقف کند و زمین را نجات دهد. سپس نیروی نیروهای فینیکس را فدای نجات یکی از ایکس من ها کرد.

 

۹ بلک پنتر برای مقاصد نیک بدنبال نیروی فینیکس بود
در یکی از آخرین آرک های انتقام جویان، فینیکس به زمین برمی گردد تا مسابقه ای مرگبار بین ابرقهرمانان و شرورها ترتیب دهد و مشخص کند که چه کسی نفر بعدی خواهد بود که او تسخیرش کند. طبیعی بود که بلک پنتر یکی از انتخاب های برگزیده این پرنده کیهانی باشد و جالب اینکه او تمایل داشت این مسئولیت را بپذیرد. او می خواست این قدرت را در دست خود داشته باشد تا از رسیدن آن به دست کسانی که قصد آسیب رساندن به مردم دنیا را داشتند، دور نگه دارد.

 

۸ ولورین به همه جای جهان هستی یورش برد

ولورین چند بار به نیروی فینیکس دست یافت. در یکی از داستان های اخیر انتقام جویان و در جریان مسابقه ترتیب داده شده، ثور متوجه می شود که در آینده ای دور و پس از نابودی زمین فینیکس از لوگان به عنوان میزبان خود استفاده می کند تا او را به نقاط مختلف کهکشان بفرستد و نیروی مخرب خود را در سراسر کهکشان در حال مرگ اشاعه دهد. این پایان برای ولورین خیلی غم انگیز است، چون او همیشه علیه طبیعت مخرب خود جنگیده است.

 

۷ گروه استپفورد کاکوز از این نیرو برای زنده کردن خواهران مرده خود استفاده کردند
استپفورد کاکوز (Stepford Cuckoos) یک گروه خواهری است که از نیروی تله پاتی در بین خود استفاده می کنند و در این زمینه خیلی قدرتند هستند. آنها کلون های اما فراست (Emma Frost) هستند و در ابتدا ۵ نفر بودند ولی در حال حاضر ۳ نفر شدند. در مینی سری ترانه جنگ فینیکس، خواهران قدرت فینیکس را به دست آوردند و از آن برای خواهران مرده خود استفاده کردند. تأثیر این مسئله بلافاصله خنثی شد و در پایان داستان همان سه خواهر باقی ماندند.

 

۶ آیرون فیست یکی از اولین میزبان ها بود
دنی رند (ِDanny Rand) اولین آیرون فیست نیست.یکی از آنهایی که مقدم بر او بود فونگجی (Fongji) بود و هم او بود که قدرت فینیکس را مال خود کرد. فونگجی یکی از پیشگویان در جهان آیرون فیست بود. او قرن ها قبل از دنی رند می زیست و پیش بینی شده بود که جهان را از دست فینیکس نجات خواهد داد. موی سرخ او باعث شد برخی از طرفداران فکر کنند که او یکی از اجداد جین گری است که در بین دارندگان نیروی فینیکس مشهورترین است.

 

۵ نیمور از نیروی فینیکس برای افزایش خشم خود استفاده کرد
نیمور و فینیکس در گذشته داستانی با فصول مشترک با هم داشته اند. او چندین بار در تاریخ خود قدرت فینیکس را به دست گرفته ولی هیچگاه از آن برای یک منظور خوب استفاده نکرده است. در جریان داستان انتقام جویان علیه مردان ایکس نیمور بخشی از نیروی فینیکس را به دست آورد و بلافاصله به واکاندا حمله کرد. در داستان اخیر انتقام جویان نیمور اقرار کرد که بدنبال نیروی فینیکس است تا از آن در برابر دنیای خشکی استفاده کند. نیمور یک شخصیت انتقام جو و عصبی است و نیروی فینیکس تنها می تواند خشم او را تشدید کند.

 

۴ سایکلوپس نیرویهای خیلی بدی به دست آورد
سایکلوپس (Cyclops) و فینیکس بدترین ترکیب است. اسکات سامرز در داستان انتقام جویانعلیه مردان ایکس کنترل نیروی فینیکس را به دست گرفت و وضعیت از بد به بدتر تبدیل شد. اسکات از این نیرو برای مقاصد پلیدی استفاده کرد و حتی آن را برای کشتن پروفسور اگزویر بکار گرفت. استفاده از نیروی ایکس پایه تمامی این درگیری ها بود و در نهایت سایکلوپس ثابت کرد که تمامی تردیدها به جا بوده است. نیروی صرف فینیکس، حتی بخشی از آن می تواند حتی بهترین قهرمانان را فاسد کند.

 

۳ اکو آخرین میزبان است
آخرین میزبان فینیکس اکو (Echo) است. او در مسابقه انتقام جویان برنده شد و با فینیکس متحد شد تا جدیدترین نیروی طبیعت زمین به آن داده شود. هنوز مشخص نشده او به چه نوع فینیکس تبدیل خواهد شد. با این وجود می دانیم که اکو پیشینه خوبی در دنیای کمیک دارد و تا به حال تنها نقش قهرمان را بر عهده داشته است. او یک قهرمان ورزش های رزمی است و می تواند حرکات هر کسی را تقلید کند. او همیشه تلاش می کند تا کار درست را انجام دهد. امید آن وجود دارد که او بتواند میراث نیروی فینیکس را تغییر دهد.

 

۲ کلاسوس با دختر خود جنگید
در جریان داستان انتقام جویان علیه مردان ایکس کلاسوس (Colossus) بخشی از نیروی فینیکس را به دست آورد و با نیروی به دست آورده تلاش کرد کارهای خوبی انجام دهد. ولی بزودی ریشه های فساد خود را نشان داد و در مورد او ریشه های این فساد در حمله به خواهرش مجیک (Magik) بود که او هم از نیروی فینیکس بی بهره نبود. آنها در نهایت سر قدرت با هم وارد جنگ شدند و هر دو شکست خوردند.

 

۱ اما فراست پیشینه طولانی با نیروی فینیکس دارد
اما پیشینه ای طولانی و دردناک با نیروی فینیکس دارد. او در آلوده شدن میزبان اصلی و اولیه فینیکس، جین گری و تبدیل شدنش به دارک فینیکس نقش مهمی داشت. پس از آن در چندین نوبت اما فراست این نیرو را مال خود کرد و از آن در مسیر جاه طلبی های خود استفاده کرد. او شیفته این نیرو بود ولی نمی دانست که که همیشه مایه نابودی او خواهد بود.

 

نیروی فینیکس و ابرقهرمانانی که از آن استفاده کرده اند
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا