ایکس من
در دنیای ایکس من میزان مشخص و تعریف شده ای برای تعیین قدرت هر ابرقهرمان، شرور، ربات، جهش یافته و بیگانه ای وجود دارد. کمیک فن های حرفه ای برای پیش بردن بحث های داغ خود نیاز به معیار و میزان دارند. معیاری که بتوانند با آن مشخص کنند که کدام شخصیت قادر به شکست کدام شخصیت است. در پایین ترین میزان شهروندان عادی را دارید و در بخش های بالای این رتبه بندی ابرقهرمان های امگا را خواهید یافت.

 

یکی از نمونه های خوب شخصیت امگا هالک است. بروس بنر وقتی کمی از کوره در برود تقریباً قدرت، تحمل و پایداری نامحدودی از خود نشان می دهد. او حتی می توانست تابش گاما را جذب کند  و خود را قدرتمندتر کند. این به آن معنی است که او پتانسیل عظیمی برای ایجاد وحشت دارد. به همین خاطر بود که ایلومیناتی تصمیم گرفت او را در فضا رها کند. شخصیت هایی هم هستند که از امثال هالک قدرتمندتر هستند. اگرچه آنها جهش یافته های سطح امگا هستند. تمامی قابلیت های جهش یافته ها خارق العاده هستند. ولی سطح امگایی ها متفاوت هستند.
آنها شخصیت هایی هستند که با ژن X متولد می شوند و قدرت های آنها تقریباً بدون محدودیت است. آنها مواردی هستند که در این لیست رتبه های بالایی می آورند و قویترین ایکس من ها هستند. پس در این لیستتوقع نداشته باشید حرفی از ولورین و سایکلوپ به میان بیاید.
10  Emma Frost
چطور شد که این ملکه سفید به یکی از بی رحم ترین افراد گروه ایکس تبدیل شد؟ از نظر خود او “پرورش در حد لالیگا” ولی اصل قضیه این است که او هم مانند هم تیمی های امگا خوداز همان روز اول نابودگر بوده است. دومین قابلیت جهش یافته او را در نظر بگیرید. او می تواند پوست خود را به ماده ای تبدیل کند که مانند الماس نفوذناپذیر است. او یکی از کاندیدهای حضور در لیست قویترین ایکس من هاست اگرچه رفتار او کمی خانمان برانداز است.
یکی از افراد گروه که قویترین قدرت تله پاتی را دارد. گاهی اوقات اما به جهت قدرت تله پاتی پروفسور اگزویر را هم مقهور توانایی خود می کند. مانند جهش یافته های دیگر قابلیت او در سنین نوجوانی و با نمایان شدن توانایی او در خواندن ذهن دیگران شناخته شد. وقتی بزرگتر شد متوجه شد که نه تنها ذهن یک نفر بلکه ذهن افراد زیادی را می تواند کنترل کند. او می توانست جای ذهن خود را با دیگران عوض کند و عذاب ذهنی زیادی را به دیگران تحمیل کند.
پوست الماسی او قابلیتی تأثیرگذارتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. پوست اما نه تنها در ظاهر به شگل الماسی در می آید بلکه در ساختار اتمی آن هم تغییراتی ایجاد می شود که موجب می شود پوست او نفوذناپذیر شود. تغییر ساختار اتمی یکی از شگف انگیزترین ویژگی های او در میان همه اعضای گروه است. همچنین او می تواند با ایجاد مسیرهای عصبی جدید و بازنویسی آنها قوای ذهنی جهش یافته های دیگر را تحت تأثیر قرار دهد و آنها را تقویت کند. مجموعه این قابلیت ها از او فردی نیرومند ساخته است.

 

9  Storm
اما در باشگاه شرورهای هلفایر لقب ملکه سفید را یدک می کشید و به همین دلیل ستوده می شد. این قبل از زمانی بود که مسیر زندگی اش به سمت قهرمانان تغییر مسیر دهد. ولی تنها یک جهش یافته است که از همان ابتدا به عنوان یک الهه مورد پرستش واقع شده است. این افتخار نصیب Ororo Munroe شده است که بنام استورم شناخته می شودهل بری بازیگر این نقش هل بری از این نقش متنفر است ولی بازی این نقش برای او پول زیادی به همراه دارد.
مانند اما فراست هالک استورم هم قابلیت های خود را تا آخرین حد خود به نمایش نگذاشته است ولی به نظر نمی رسد که محدوده خاصی برای قدرتش وجود داشته باشد. کنترل او بر عناصر بخاطر یک قدرت تله کینتیک است که به او امکان انجام تقریباً همه کاری می دهد. ایجاد طوفان، صاعقه، باران، منجمد کردن دشمنان، پرواز با استفاده از نیروی باد و به پرواز درآوردن افراد دیگر از جمله نیروهای او هستند. او می تواند درجه حرارت را کنترل کند، حتی در سیارات دیگر. قدرت او در مقیاس میکرو هم کار می کند. چون در مواردی دیده شده که او تنفس و جریان هوا در ریه های انسان ها را کنترل کرده است. او می تواند اکسیژن را از آب جدا کند. این قابلیت الکترولیز ششخصی به او این امکان را می دهد تا زیر آب تنفس کند.
غیر از تمامی این موارد که ذکر شد، ارورو ذهنی دارد که در برابر حملات ذهنی مقاوم است. پیشینه او نشان می دهد که او قابلیت های خود را از اجداد خود در کنیا به ارث برده است که جادوگران نیرومندی بوده اند. تنها دکتر استرنج در دنیای مارول قابلیت مقابله با او در زمینه قدرت های جادویی را دارد. این قدرت زیادی است که در دستان استورم قراردارد. پس جای تعجب ندارد که او را به دفعات جهش یافته دارای قابلیت امگا نامیده اند.
Iceman
شخصیت دیگری که اخیراً قابلیت های امگای او مشخص شده، بابی دریک است. او که یکی ار اعضای اصلی و اولیه تیم ایکس من ها بود، بخاطر ظاهری برفکی که شبیه آم برفی یا قالب یخی متحرک بود، آیس من نامگذاری شد. او معمولاً از قدرت خود برای منجمد کرن مردم و اشیاء استفاده می کند تا از آنها برای مسیری سرخوردن و حرکت استفاده کند.
معیار قرارگرفتن در بین افرادی با قابلیت امگا چیزی بیشتر از قابلیت ایجاد گلوله های برفی و پرتاب آنها به سر و صورت مگنتو است. در اینجا باید بگوییم قدرت بابی در همینجا شکلی خاص به خود می گیرد. او قابلیت های متعددی ندارد. ویژگی او در درکی است که از نبروی خود دارد. آیس من برف و یخ را از هیچ تولید نمی کند. از نظر فنی او می تواند گرمای موجود در منطقه ای را کنترل کند، آن را جذب کند و به جای دیگری منتقل کند. یخ ایجاد شده در محیط محصول جانبی این فرآیند است.
پس از اعمال کنترل بیشتر بابی متوجه شد که می تواند تپه های یخی مجزا از خود را ایجاد کند که مستقل از او باشند و بطور مستقل فکر کنند. او می تواند ساختمان ها و شهرهایی به این شکل ایجاد کند و این کار را تنها با تمرکز انجام می دهد که از او موجودی شکست ناپذیر می سازد. او در حالت یخی می تواند بخش های آسیب دیده خود را ترمیم کند و در حالت بخار هم می تواند به زندگی ادامه دهد. تنها باری که شاهد از دست رفتن کنترل بابی بودیم زمانی بود که اما فراست بنا به دلایلی نامعلوم کنترل بدن او را بدست گرفته بود.
شاید مسائل کمی پیچیده به نظر برسند. به هر حال، بابی قدرت کنترل هر نوع رطوبتی را دارد. او می تواند مایعات داخل بدن انسان ها را منجمد کند و در شکل مایع، جامد یا گاز جابه جا شود. حتی قدرت مجموعه ایکس من ها هم نمی تواند او را متوقف کند. همین موضوع می تواند سطح امگا را برای او منظور کند.

 

7  Quentin Quire
او کمی بیشتر از تی شرت های پر از شعارهای پانکی رپی است. او یکی از مستعدترین نوجوانانی است که در مدرسه اگزویر مشغول تحصیل است. او دارای رفتارهای عحیبی نیز هست. او به خود لقب امگاکید را داده است، تنها به این دلیل که می تواند خیلی بلند فریاد بکشد. همین نشان می دهد که او چقدر نظر خاصی برای خود دارد.
او مایه دردسر تمامی مقامات مدرسه است و بسیار مشکل آفرین است. او در ایجاد آشوب تله پاتیک بقدری قوی عمل می کند که گروه سه تایی Stepford Cuckoos که مورد علاقه اما فراست هستند، در برابر او کم می آورند. قدرت های ذهنی کیدامگا کمی ظریف تر از بقیه اعضای گروه هستند. او می تواند با سرعت ابرانسانی فکر کند و همین باعث می شود که بتواند هر نفوذ و تفحص ذهنی را خنثی کند.
او می تواند تأثیر خود بر اطرافیانش را بطور علنی یا سری عملی کند. چندین هزار فکر در ثانیه تأثیر دارویی بود که پس از ترک آنها اثر خود را بر ذهن او گذاشت و چندین قابلیت تله کینتیک به او افزوده شد. او می تواند تمامی زخم های بدن خود را ترمیم کند . در حالتی دیگر از واقعیت او یکی از میزبانان نیروی فونیکس است. بخاطر اینکه او می تواند خود را با هر موجودیت فاقد نامی وفق دهد.

 

Legion
تنها موردی که باعث شده دیوید چارلز هالر نتواند از مجموعه قابلیت های خود استفاده کند، وجود نابهنجاری چندشخصیتی است و هر یک از این توانایی ها در یکی از جنبه های شخصیتی او محصور شده است. خیلی ها بر این باور هستند که او باید عضو ثابت تیم ایکس من ها باشد.
او در مواجهه با قابلیت های خود و سلامت روانی اش فراز و نشیب های بسیاری را تجربه کرده است و همین باعث شده که عضو ثابت تیم نباشد و تنها در حد یکی از اعضای فرعی در بعضی موارد ظاهر می شود مانند سریال X-Men Legacy. او سعی کرد با سفر در زمان برای کشتن مگنتو مسیر زمان را تغییر دهد. ولی ولی دوست اریک لهنشر…چارلز اگزویر در برابر صاعقه ای که قراربود شرور آینده را از بین ببرد، ایستاد و مانع این کار شد. پس از تعدیل خط داستانی آخرالزمانی  دیوید خود را بار دیگر در دنیای مارول یافت تا باری دیگر با خود بر سر کنترل قدرت ذهن و قابلیت های دیگرش مبارزه کند.
آنچه مشخص است او با این قابلیت چند شخصیتی اش می تواند جنبه های ذهنی دیگران را جذب کند. او می تواند با استفاده از مهارت های تله پاتیک خود در هنگام مرگ در کنار آنها قرار بگیرد. به این ترتیب لیجن هزاران شخصیت به خود گرفته است و همه آنها دارای قابلیت های فرابشری هستند. سرعت فوق العاده زیاد، دید اشعه ایکس، جذب حرارت، قدرت مافوق بشری، حرک موارد و فریاد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *