مقالات کمیک

۱۰ انیمه ترسناک که شما را به وحشت خواهند انداخت

انیمه ترسناک – شاید بخاطر خون هایی باشد که ریخته می شود و شاید بخاطر اعمال غیرقابل تصوری که شخصیت ها انجام می دهند. آنچه مسلم است اینکه این انیمه ها شما را درگیر حس وحشت خواهند کرد.
وقتی صحبت از سرگرمی به میان می آید، ژانر وحشت زیاد به چشم نمی آید. مهم نیست این محصول فرهنگی کتاب باشد، فیلم، نمایش تلویزیونی یا حتی انیمه، اسامی اندکی هستند که می توان آنها را در گونه وحشت صرف طبقه بندی کرد. یکی از دلایل آن این است که ژانر وحشت با رشدی که داشته است، تعدادی دیگر زیرژانرها را هم در برگرفته است ژانرهایی مانند کمدی، گور (Gore) اسلشر، روانشناختی، اسرارآمیز و زیرگروه های دیگر.

۱۰ اومینکو – وقتی آنها گریه می کنند
این انیمه تا آخر بینندگان را در حالتی از حدس و گمان معلق نگه می دارد. داستان آن در مورد گروهی از افراد ثروتمند است که به جزیره راکنجیما می روند تا وضعیت مالی خود را مورد بحث و بررسی قرار دهند.
آنچه آنها از آن بی خبرند این است که رئیس خانواده با استفاده از جادوی سیاه فرد مورد علاقه خود را احیاء می کند. یک گردباد آنها را در این جزیره پراکنده می کند و به مرور همه آنها تک تک به طرزی وحشتناک به قتل می رسند.

۹ آزمایش های سریالی لین
داستان از جایی آغاز می شود که لین ایواکورا ایمیلی را از یکی از همکلاسی هایش که مرده، دریافت می کند و بعد از آن مردی اسرارآمیز مدام او را تعقیب می کند و با سؤالات بی پایان خود او را به زحمت می اندازد. لحظه به لحظه خطوط موجود بین واقعیت و فضای سایبری محوتر می شود. با وجود چنین شرایطی لین چگونه می تواند سلامت روانی خود را حفظ کند؟
گاهی اوقات تحت تأثیر طرح اصلی داستان بخش های این سری غیریکپارچه و تکه تکه به نظر می رسند. ولی این مسئله به منظور خاصی در این داستان قرار داده شده است. کسانی که این انیمه را تماشا کرده اند این موضوع را تأیید خواهند کرد.

۸ گندر آبی
یوجی کایدو خود را از خواب مصنوعی ۲۱ ساله بیدار می کند و متوجه می شود که کره زمین تحت تهاجم بیگانه هایی حشره شکل به وضعیتی طاعون گونه دچار شده است! کره زمین چندین بار شکست های سنگینی را در مقابل این موجودات که انسان را به چشم خوراک لذیذ می بینند، متحمل شده است.
آن دسته از بینندگان که طرفدار خشونت زیاد، خون و خونریزی و مرگ های بی پایان هستند از تماشای این انیمه لذت خواهند برد. بخش عمده محبوبیت این انیمه به دلیل شانس ناچیز یوجی در برابر این هیولاهاست و تصمیم های سؤال برانگیزی می گیرد که خیلی عجیب هستند.

۷ مأمور پارانویایی
شونن بت (Shounen Bat) مجرمی است که ساکنان شهر موساشینو سیتی را به جهنم مجسم تبدیل کرده است. فعالیت های او باعث می شود که پلیس در صدد کشف هویت او برآید، ولی پخش شدن این خبر در رسانه ها باعث گسترش اسم و رسم او می شود.
حالا دیگر مردم شایعات اغراق شده ای که در مورد او وجود دارد بیشتر و بیشتر قبول می کنند. در نتیجه، همه دچار بربینی مفرط و پارانویا می شوند. این انیمه مانند یک انیمه جنایی عادی آغاز می شود ولی به مرور برای همه بیش از حد سورئال می شود.

۶ دختر جهنمی
برای آن دسته از طرفدارانی که علاقمند سریال های کوتاه هستند این سری عالی است. این مجموعه از داستان های تک قسمتی به مردمی می پردازد که از طریق یک سایت اسرارآمیز درخواست می کنند کسانی را که موجبات آزار و اذیتشان را فراهم کرده اند به جهنم فرستاده شوند.
در این زمان دختر جهنمی بنام آی انما (Ai Enma) در زندگی آنها ظاهر می شود. این نمایش به ما نشان می دهد که افراد تحت نام عشق، تکبر، کار و حتی نفرت کورکورانه تا کجاها می توانند پیش بروند.

۵ مهمانی اجساد ارواح شکنجه شده
این داستان یک داستان اسلشر گور به حساب می آید. این داستان به شرح حال گروهی از دانش آموزان می پردازد که خود را درگیر ارواح کرده اند. به مرور زمان این افراد تک تک توسط همان ارواح مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و کشته می شوند.
این سری چهار قسمتی پس از پیش درآمد ۱۱ دقیقه ای ارائه شد که تحت عنوان مهمانی اجساد: فیلم گمشده ارائه شد و برای آن دسته از علاقمندان ژانر وحشت که دوست دارند داستانی کوتاه و متمرکز را به تماشا بنشینند، می تواند گزینه ای مناسب باشد.

۴ Elfen Lied
این انیمه از ژانر وحشت نه تنها ترسناک بلکه احساسی هم هست. داستان درباره لوسی است که محصول ازمایشات انسانی است و از آزمایشگاه فرار کرده است و گروهی از اجساد افراد کشته شده را پشت خود به جای گذاشته است.
این آزمایشات ذهن او را دو تکه کرده است. یکی از آنها نیو کوچک و دوست داتنی است و دیگری یک ماشین کشتار بی رحم که اخلاقیات برای او مفهومی ندارد. این داستان به درد آنهایی که روحیه ای حساس دارند، نمی خورد.

۳ هیولا
این انیمه روانشناختی درباره زندگی دکتر تنما (Tenma) و سفر او در پشت سر گذاشتن انسانی خود است. در داستان این انیمه مفاهیم عمیق فلسفی همچون نهیلیسم و طبیعت جاه طلبانه اخلاقیات پرداخته می شود.
این انیمه با ۷۴ قسمت از سریال های بلند به حساب می اید. ولی تعداد موضوعات زیادی که مطرح می شوند توجیه کننده این قسمت های طولانی هستند. این انیمه مخاطبان خود را بارها و بارها شوکه می کند و آنها را ترغیب می کند تا بیشتر و بیشتر بخواهند.

۲ نی نی کوچولوی مرد شیطانی
آکیرا فودو یک بازنده است که مجبور می شود که به همراه دوستش ریو آسوکا به یکی از جولانگاه های شیطان برود و یکی از شیاطین اجازه دهد که او را تسخیر کنند، و تبدیل می شود به مرد شیطانی.
طرح داستانی این انیمه کمی پیچیده است، و در بهترین حالت کمکی به بهبود جنبه های هنری ضعیف آن نمی کند. ولی برای طرفداران ژانر وحشت، توجه به داستانی که منحصربفرد باشد، خالی از لطف نخواهد بود.

۱ شیکی
از تماشای انیمه هایی که پر از خونریزی و اجساد در همه مکان ها هستند، خسته شدید؟ پس شیکی مناسب شماست. در شهری که بزودی به جولانگاه خون آشام ها تبدیل می شود، انسان ها برای بروز هویت این خون آشام ها و تلاش برای از بین بردن آنها مشکل بزرگی دارند.
این انیمه روند خیلی کندی دارد (که بر پایه دیالوگ طرح ریزی شده است). ولی، نیمه دوم آن با صحنه هایی پرشکوه وحشتناک ان روند کند را جبران می کند.

 

۱۰ انیمه ترسناک که شما را به وحشت خواهند انداخت
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا