سینما

تمام کمیک هایی که الهام بخش سه گانه فیلم های بتمن شدند

سه گانه شواله تاریکی کریستوفر نولام اقتباسی بود از بهترین داستان های بتمن که نتیجه اش تبدیل شد به یکی از سری فیلم های فراموش نشدنی تاریخ سینما.
وقتی سه گانه شوالیه تاریکی پخش شدند، جهانیان دریافتند که فیلم های تاریک تر بتمن هم مخاطبان خود را دارد.این سه گانه فوق العاده داستان بروس وین را ازابتدا تا انتها نقل می کند.
کمیک های متعددی بودند که زمینه ساز این اقتباس شدند. این سه گانه به جای اینکه بر روی یک سری از کمیک ها متمرکز شود، عناصر کلیدی تعدادی از کمیک ها را جمع آوری کرد. اگر نویسندگان فیلمنامه حس می کردند که داستان کمیکی در راستای خط داستانی آنها است، راهی برای گنجاندن آن در فیلمنامه پیدا می کردند. در نتیجه فیلمنامه شوالیه تاریکی مثل قطعات موزاییک کنار یکدیگر قرار گرفتند. تمامی موانعی که بتمن در این فیلم ها با آنها روبرو می شود، از داستان های کمیک اقتباس شده اند.

۱۰ مردی که سقوط می کند
داستان مردی که سقوط می کند نقل دوباره داستان خاستگاه بتمن است. داستان با سقوط بروس وین در یک چاه آغاز می شود.توماس وین برای نجات پسرش وارد چاه می شود. این کمیک قتل وین را به تصویر می کشد و در آن شاهد هستیم که بروس نوجوان گاتهام را ترک می کند تا مهارت های مورد نیازش را بیاموزد.
فیلم “بتمن آغاز می کند” از این داستان کمیک اقتباس شده است. صحنه چاه در ابتدای فیلم طنین انداز است، همینطور سفر بروس از گاتهام.

۹ بتمن: سال اول
این داستان توسط نویسنده افسانه ای فرانک میلر به رشته تحریر درآمد. عناصری از این داستان الهام بخش داستان “مردی که سقوط می کند” شد. این داستان بازگشت بروس وین به گاتهام سیتی و آغاز مبارزاتش علیه جرم و جنایت است. گوردون بر روی حذف فساد از اداره پلیس گاتهام متمرکز است و همین موضوع الهام بخش بتمن می شود.
بتمن آغاز می کند با آغاز سفر بتمن شروع می شود. در این فیلم تا حدودی از رابطه بتمن با گوردون هم نکاتی اقتباس شده است. بتمن گوردون را به عنوان مردی خوب که تحت تأثیر فساد در گاتهام قرار نگرفته است، می پذیرد.

۸ بتمن: عدالت کور
داستان “بتمن: عدالت کور” روایتگر مردمی است که توسط شروری بنام “استخوان شکن” کنترل می شوند. بین وین تک (Wayne Tech) و کسی که استخوان شکن را کنترل کمی کند، ارتباطی وجود دارد. بروس درگیر مسائل قانونی می شود.
داستان این کمیک دقیقاً با آنچه در فیلم اتفاق می افتد، یکسان نیست ولی شباهت های بسیاری بین فیلم و داستان کمیک وجود دارد. فردی منابع آب گاتهام را مسموم کرده تا مجرمان آن شهر را کنترل کند. و یک سرقت در وین تک شرکت بروس رو به مجرمان مرتبط می کند. شخصیت رأس الغول در فیلم از شخصیت هنر دوکارد (Henry Ducard) الهام گرفته شده است.

1 2 3برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا