بازی های موبایل

تأثیر گنشین و سود ۶۰ میلیون دلاری در هفته نخست بر روی پلتفرم موبایل

تأثیر گنشین (Genshin Impact) که یک آرپی جی اکشن رایگان است در تنها در هفته نخست انتشارش بر روی پلتفرم موبایل توانست ۶۰ میلیون سود در تبادلات عاید سازندگان خود کند.
این بازی در هفته نخست ارائه اش و از طریق سیستم فروش خود توانسته است مبلغ قابل توجه ۶۰ میلیون دلار عاید سازندگان خود کند. بازی های گاچا (Gacha) ژانری محبوب در صنعت بازی بوده اند و تأثیر گنشین نشان داد که یک بازی بر اساس سیستم گاچا تا چه حد می تواند درآمدزایی داشته باشد.
مفهوم گاچا یک اصطلاح ژاپنی است که چیزی مثل سیستم قمار و شرط بندی است. این بازی ها به بازیکنان این امکان را می دهند که با خرید “نقش ها” “آیتم ها” و Loot box بتوانند شانس بیشتری برابر حریفان خود داشته باشند. گنشین از این سیستم استفاده می کند تا بصورت اتفاقی و نامنظم آیتم هایی را بصورت رایگان در اختیار بازیکنان قرار دهد. بازیکنان می توانند بطور تصادفی از این امکانات استفاده کنند ولی درون بازی نوعی وجه رایج هم موجود است که بازیکنان می توانند با استفاده از آن نقش هایی را از فروشگاه بازی خریداری کنند. همچنین رویدادهایی وجود دارند که به بازیکنان امکانات بیشتری می دهند. یعنی بازیکنان با بازی این بخش ها و برنده شدن جوایزی را دریافت می کنند.
بنا به گزارش سنسور تاور (Sensor Tower)تأثیر گنشین توانسته در هفته نخست انتشار خود و تنها بر روی پلتفرم موبایل ۶۰ میلیون دلار عاید میهویو (miHo Yo) شرکت سازنده این بازی کند. بدین ترتیب تأثیر گنشین خود را در بین برترین بازی های تاریخ در زمینه درآمدزایی اولیه می بیند و به جهت فروش این هفته رتبه دوم پس از بازی افتخار سلاطین (Honor of Kings) را کسب کرد. ۶۰ میلیون دلار در برگیرنده کل میزان درآمد این بازی نبوده است. این بازی بر روی پلتفرم های پلی استیشن و پی سی هم ارائه خواهد شد. این مسئله برای طرفداران ایکس باکس خبر بدی است چون سازندگان گنشین علاقه ای به پلتفرم ایکس باکس ندارند. البته سازندگان به فکر امکاناتی برای نسل بعدی بازی و پلتفرم هستند. به نظر می رسد که مردم برای تجربه زیبایی شناسی انیمه بازی و همچنین گیم پلی اکشن آن در دنیاییالهام گرفته شده از افسانه زلدا: نفس دنیای وحش اتفاق می افتد، مشتاق هستند.

بر روی پلتفرم موبایل تأثیر گنشین به تعداد دانلود ۱۷ میلیون نسخه رسیده است و این تعداد رو به افزایش است. این بازی از سیستم مبارزه ای عناصری منحصربفرد، شخصیت های جذاب و دنیایی وسیع برای کاوش بهره مند است. چون بازی در سبک آر پی جی ارائه شده است، بازیکنان می توانند ساعت ها صرف ادامه مرحله ها و بازکردن قفل شخصیت ها کنند تا بتوانند خود را در نهایت در قالب تیم هایی آماده نبرد به سبک انیمه کنند. این بازی با کاوش های بسیار، غول ها و سیاهچال ها متعددی که دارد می تواند ساعت ها علاقمندان بازی ها را مشغول خود کند.
مهمترین نکته بارز این بازی رایگان بودن بازی و ارائه آن بر روی پلتفرم های متعدد است. این بازی یک سیستم co-opهم دارد که مناسب اشخاصی است که دوست دارند با دوستان خود تجربه ای مشترک از این بازی را داشته باشند. با وجود رایگان بودن بازی بسیاری از بازیکنان ممکن است علاقه داشته باشند که برای به دست آوردن شخصیت مورد علاقه خود پول خرج کنند. اگر این بازی بتواند به همین شکل مخاطبان را مشغول خود کند، شاید با ارائه آپدیت های دیگر بتواند عنوان پرسودترین بازی موبایل را به خود اختصاص دهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا