مقالات کمیک

۵۰ دلیل برای اینکه سوپرمن برترین شخصیت کمیک است

سوپرمن بیش از ۷۰ سال است که در فرهنگ عمومی حضور داشته و به عنوان یک نماد جهانی تیتر جراید بوده است. در اینجا دلایلی را مطرح می کنیم که جایگاه او را به عنوان برترین و باثبات ترین شخصیت دنیای کمیک اثبات می کند. چه عاشق این شخصیت باشید، چه از او متنفر باشید یا حتی بی تفاوت، سوپرمن پرنفوذترین شخصیت دنیای کمیک در ادوار مختلف بوده است. او بیش از ۷۰ سال است که به عنوان نماد سختکوشی و دلسوزی الگوی بسیاری از کودکان و نوجوانان در سراسر جهان بوده است. مهم نیست میزان انتقادها از این شخصیت به چه میزان بوده است، هرکسی می تواند پس از خواندن این مقاله به قضاوت بنشیند و ببیند کدام شخصیت تا به این اندازه در دنیای کمیک ها و داستان ها از ثبات برخوردار بوده است.

۵۰ نماد سوپرمن

این علامت مخصوص که بر روی سینه سوپرمن حک شده، براحتی شناخته می شود و مانند علامت دلار آمریکا یا نماد یین و ینگ معرف همه مخاطبان است. وقتی چشم عناصر منفی داستان ها به علامت s حک شده در پس زمینه زردرنگ می افتد می دانند که ایام آنها به سر رسیده است و سوپرمن با کسی شوخی ندارد. وقتی به او شلیک می کنند به سمت این s شلیک می کنند ولی نفوذناپذیر است. این تنها نماد یک ابرقهرمان نیست بلکه مفهوم تمامی آن چیزی است که سوپرمن در راش تلاش می کند. مهم نیست که این حرف، حرف اول superman است یا خواندان El، این نماد دارای مفهمی عمیق است…امید.

۴۹ او یک مهاجر است

آمریکا را مهاجران ساختند و سوپرمن مهمترین این مهاجران است. او از دنیایی دیگر سفر کرده تا دردنیایی با زبانی متفاوت و ایدئولوژی متفاوت ساکن شود. او شخصیتی است که از هیچ پدید آمد و در زمین به ارزش چیزهای بظاهر کوچک و کم اهمیت پی برد و آنها را ستود. او در مدرسه زمینی ها درس خواند و به عنوان یک خبرنگار مشغول به کار شد و اسم و رسمی در میان روزنامه نگاران برای خود دست و پا کرد. اینها چیزهایی هستند که شاید هر مهاجری در جهت تحقق آنها می کوشد.

۴۸ او یک کودک بی سرپرست است

او گذشته از اینکه مهاجر است بلکه کودکی است که برای رهایی از نابودی سرزمین مادری اش به زمین فرستاده شده تا در این دنیای وحشی بقا پیدا کند. کال ال که هیچ اطلاعی از گذشته خود ندارد به زمین فرستاده می شود و در آنجا با خوش شانسی توسط زن و شوهری روستایی به فرزند خواندگی پذیرفته می شود. او قبل از اینکه به منجی جهان تبدیل شود از همان کودکی شعله عشق را در دل اطرافیان می افروزد و محبوبیت خاصی دارد.

۴۷ او برای همه می جنگد

مهم نیست شما چه کسی هستید یا چکار کردید سوپرمن همیشه برای دفاع از شما حاضر است. او حاضر است گلوله توپی به صورتش برخورد کند یا با نگاه آتیشنش با لشکری از دشمنان شما روبرو شود. این رسم اوست و بارها و بارها پایبندی خود به این اصل را به اثبات رسانده است. اینکه شما رئیس جمهور باشیدیا یک خلافکار یا فردی عادی که در زمانی نامناسب در محلی نامناسب قرار گرفتید، برای سوپرمن ایجاد فرق نمی کند. او سلامت شما را تضمین خواهد کرد. او در کارتون شزم گفت: من برای مردمی می جنگم که نمی توانند برای دفاع از خود بجنگند!”

۴۶ او با فرشتگان هم مبارزه کرده

در کمیک شماره ۷ JLA طرحی چیده شد تا با دور کردن کره ماه از مدار حواس سوپرمن از نبرد با یکی از فرشتگان بنام Asmodel پرت شود. در نبردی که روی داد JLA خود را در مقابل این فرشته یافتند و با نهایت تلاشی که می کنند حریف او نمی شوند. خوشبختانه سوپرمن سروقت می رسد تا به هم تیمی های خود در شکست دادن این فرازمینی ها کمک کند.

۴۵ لباس سوپرمن

پوشش او تعریفی از راحتی است. هنرمندانی که در سیرک ها فعالیت می کنند بر این باور هستند که پوشش آستین کوتاه و لباس چسبان بهترین گزینه برای مخفی ماندن در زیر لباس روزمره سوپرمن بود. او بعدها از پاره کردن پیراهن برای نشان دادن نماد S استفاده کردکه به نوعی بعدها اسپایدرمن نیز از آن تقلید کرد. او اولین کسی بود که به فکر استفاده از پوشش خود به عنوان لایه دوم افتاد. البته پنهان کردن پوشش اصلی اش زیر لباس های روزمره حالتی نمادین دارد. به این معنا که علیرغم تظاهر به عادی بودن او همیشه سوپرمن است.

۴۴ او برای غلبه بر تراژدی خلق شد

خیلی از محققانی که در زمینه شخصیت های کمیک تحقیق می کنند به این موضوع اذعان دارند که خالق سوپرمن جری سیگل برای غلبه بر تراژدی مرگ پدرش این شخصیت را خلق کرد. پدر او هنگام خرید از مغازه مورد حمله دزدان قرار گرفت و کشته شد. سیگل این شخصیت را خلق کرد تا به نوعی بتواند با این فاجعه کنار بیاید. او برای انتقام از قاتلان پدرش در نسخه های اولیه کمیک خود تصویری از سوپرمن را به تصویر کشیده بود که در یک مغازه دو سارق مسلح را کتک می زند.

۴۳ او بیش از همه ما عمر خواهد کرد

استعداد ذاتی سوپرمن در این است که از تمامی افرادی که عاشقش است بیشتر عمر می کند. تمامی زنانی که او عاشقشان می شود خواهند مرد و او زنده خواهد ماند. او احتمالاً به عنوان آخرین ساکن کره زمین  شاهد مرگ این کره خاکی خواهد بود. این یکی از ویژگی هایی است که به او جلوه ای فرشته وار و جاودانه می بخشد.

۴۲ او قبل از مرد عنکبوتی به این نتیجه رسید که قدرت زیاد باید با مسئولیت زیاد همراه باشد

قبل از اینکه مرد عنکبوتی (مخلوق استن لی) به شیرین کاری در دنیای کمیک بپردازد، سوپرمن متوجه این مسئله شده بود که قدرت بیش از حد او باید مسئولانه به کار گرفته شود. او با احتیاط از روی پوسته های تخم مرغ عبور می کند و از نیروی خود مسئولانه برای محافظت از مردم استفاده می کند.

۴۱ او همه را تحت تأثیر خود قرار داده است

او شخصیت های بسیاری در دنیای کمیک مانند Mighty Mouse, Underdog, Supreme, Centurion, Steel, Superboy, Supergirl, Super Bugs, Super Grover, Sentry, Gladiator, Apollo, Omni-man, Invincible, Majestic, Son Goku from Dragon Ball Z, Ultraman, Hyperion, Astonish-man, Alpha One, The Plutonian, Samaritan را تحت تأثیر قرار داده است. در دنیای واقعی هم الهام بخش افراد مشهور زیادی همچون بان جووی، شکیل اونیل و محمد علی کلی بوده است. نیک کیج نام فرزند خود را کال ال گذاشت. آیا تا به حال حوله ای دور گردن خود قرار دادید و تظاهر کردید یک قهرمان هستید؟ این ایده هم از سوپرمن گرفته شده است.
1 2 3برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا