40 فیلم برتر نتفلیکس

40 فیلم برتر نتفلیکس – همانطور که شاید تا به حال متوجه شدید، بسیاری از سرویس های استریم فیلم سعی می کنند فیلم هایی را تبلیغ کنند که اسم و رسمی برای خود به پا کرده اند و همه آنها را دیده اند. بله، پالپ فیکشن (Pulp Fiction) و بلک پنتر (Black Panther) در نتفلیکس هم پیدا می شوند. می توانید همین الان آنها را ببینید.
ولی اگر بدنبال چیز جدیدی هستید چطور؟ اگر بخواهید فیلم بزرگی را ببینید که تا به حال از آن چیزی نشنیده اید، چطور؟ پس این لیست مناسب شماست. در اینجا لیستی از مهمترین عناوینی قرار داده شده اند که در زمان اکران اکران سراسری نشده اند و در بین عناوین بزرگتر و پرسروصدا تر فرصت خودنمایی نداشته اند. در این لیست فیلم بدی گنجانده نشده و امید آن می رود که حداقل تعدادی از آنها را ندیده باشید و از دیدن آنها لذت ببرید.

1 شش بالن (6 Balloon)
ابی استار یکی از ستاره های برود سیتی (Broad City) در داستانی از مارژا لوییس رایان (Marja-Lewis Ryan) که درونمایه ای در زمینه اعتیاد دارد، اثبات می کند که می تواند مانند کمدی از عهده درام هم بربیاید.جیکبسون نقش کیتی را بازی می کند که خواهر سث با بازیگری دیو فرنکو (Dave Franco) است و بهترین بازی دوران بازیگری اش را ارائه داده است. ست یک معتاد به هرویین است و در نقطه ای قرار دارد که کیتی او را قبلاً در آن دیده است، در لبه بازگشت به وضعیتاعتیاد مجدد. این فیلم یکی از بهترین فیلم هایی است که به تأثیرات مخرب اعتیاد نه تنها بر زندگی افراد معتاد، بلکه تخریب زندگی افرادی که دوست دارند، می پردازد. نتفلیکس در معرفی فیلم های اورجینال خود خیلی ضعیف عمل می کند. و یککی از آن موارد این فیلم است که بعد از معرفی اش در سال 2018 در افتتاحیه SXSW به آن پرداخته نشد و قبل از اتمام فستیوال به این سرویس راه پیدا کرد و بزودی فراموش شد.

 


2 آماندا ناکس (Amanda Knox)
مستند ساخته راد بلک برست (Rod Blackburst) و مک جین (Mc Ginn)که در مورد یکی از معروف ترین پرونده های قتل یک دهه گذشته است، با وجود سریال هایی مانند ساختن قاتل (Making a Murderer) و نگهبانان (The keepers) که اکثر توجه را به خود جلب کرده اند، تقریباً فراموش شده است. به ما عتماد کنید، هر کس که به مستندهای جنایی علاقمند باشد از نگاه کردن این فیلم ساخته سال 2016 که به تحقیقات انجام شده در مورد قتل مردیت کرچر در سال 2007 می پردازد، لذت خواهد برد. این دانشجوی انگلیسی 21 ساله به طرزی وحشیانه در آپارتمان خود در پروجا کشته شد و کارآگاهان این پرونده بدنبال هم اتاقی او آماندا ناکس و دوست پس مقتول رافائل سولسیتو رفتند. این مستند به این موضوع تأکید دارد که فاکتورهای بسیاری غیر از شواهد و مستندات در جریان تحقیقات جنایی مؤثر هستند از این جمله ها فاکتورها می توان به فشار اذهان عمومی و دریافت درونی مظنونان پرونده اشاره کرد.

 

3 آتلنتیکس (Atlantics)
متی دیوپ این فیلم زیبا و انتقادی را در سال 2019 کارگردانی کرد و اولین فیلم ساخته یک کارگردان سیاه پوست بود که در فستیوال فیلم کن برای کسب جایزه به رقابت پرداخت. این فیلم ترکیبی مسحورکننده و جذاب از ژانرهای مختلف است که در آن کشف واقعیتی نادر و کمتر دیده شده از زندگی در سواحل سینگلیس (Senegalese) در کنار ظهور عاملی ماوراء الطبیعه از لایه های مختلف داستان رخ می نماید. این داستان زندگی آدا است که در سواحل اقیانوس اطلس با پارتنر خود سولیمن زندگی می کند که یکی از بیشمار مردانی است که بخاطر موقعیت کاری بهتر در محلی دیگر او را ترک می کند. سبک فیلمسازی دیوپ که اغلب با بازیگران ناشناس کار می کند خیلی خاص و شجاعانه است به شکلی که نمونه آن را کمتر در نمونه های دیگر نتفلیکس می توان دید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *