مقالات کمیک
موضوعات داغ

۲۵ ابرشرور بزرگ دنیای کمیک به ترتیب رتبه

عاملی که باعث تمایز یک ابرقهرمان خوب از یک ابرقهرمان عالی می شود، شروری است که در برابرش قرار گرفته است. قابلیت پرواز و قدرت سرشار عوامل اصلی هستند ولی شخصیت های شروری که به عنوان مثال سوپرمن و وانردومن با آنها روبرو می شوند، کیفیت عملکرد آنها را انعکاس میدهند.

واقعیت این است که شخصیت های شرور هم جذابیت های خود را دارند. این درست است که قهرمان ها در برج ها و غارها زندگی می کنند ولی شرورها هم همیشه با نقشه های خود همه را غافلگیر می کنند و گروه های جالبی را تشکیل می دهند. آنها زندگی وحشی و آزادی دارند و به هیچ چیز اهمیت نمی دهند. شهرها را به هم می ریزند و آشوب به پا می کنند. شاید هم روزی به جهان حکومت کنند. اگر بخواهیم با خودمان روراست باشیم باید اعتراف کنیم که حداقل تحت تأثیر کارهایی که یک شرور انجام می داده قرار گرفته ایم و شاید بعضی از ما خواسته باشیم که به جای یکی از آنها باشیم.
۲۵ Apocalypse
نام او (به معنی قیامت) مشخص می کند که نباید شخصیتی جذاب و خوش تیپ و دوست داشتنی باشد. حتی گاهی اوقات به او لقب اولین جهش یافته را داده اند. الصباح النور در مصر باستان و در زمان ساخته شدن اهرام مصر بدنیا آمد. اهالی قبیله او فکر می کردند که او موجودی عجیب است چون علایم عجیبی به چهره داشت. در نتیجه او را در بیابان ها رها کردند تا کشته شود.
در نهایت قدرت های او ظهور یافتند و او سریع تر، قوی تر و از همه مهمتر جاودانه شد. او بخش های زیادی از زمین را به تسخیر خود در آورد تا جایی که به سفینه ای رسید که ساخته غول پیکران فضایی بنام سلستیال ها بود.او تکنولوژی انها را با جسم خود پیوند زد و باعث شد تا قدرتش ده برابر افزایش یابد و ظاهری که امروز از او می شناسم بدست آورد.
اپاکلیپس در طول صده های مختلف هویت های زیادی را به خود دیده است و نام های از اسامی خدایان را برای خود برگزیده است والهام بخش اسطوره ها و افسانه ها شده است. هدف او همواره یک چیز بوده است. ایجاد تعارض  تا منجر به مرگ ضعیف ترها و باقی ماندن قوی ترها شود تا نسل انسان قویتر شود.
اپاکلیپس به نوعی مدیون سلستیال ها است و در تلاش بوده با فرار از این دین ادعای خدایی کند ولی تا به حال موفق نشده است و اخرین بار او را در حالی دیدیم که به نزد سلستیال ها برده می شد و به او وعده عذابی عظیم داده شده بود.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

 1. سلام، ممنون بابت مقاله خیلی خوبتون
  البته من این مقاله رو همون موقع که بار اول قرار داده بودید (فکر کنم یک سال پیش) خونده بودم.
  یک نکته که داخل همه مقالات رتبه بندی هست نسبی بودنشه منظورم اینه که مقایسه چند چیز کیفیی خیلی سخت و وقت گیره و هیچوقت ثابت نمیتونه باشه مگر اینکه اختلاف موارد زیاد باشه ، درحالی که مقایسه چند چیز کمّی خیلی راحته و توسط اسناد نیز ثابت بودنش تایید میشه(مگر اینکه با گذشت زمان تغییر کنه).
  یک مورد دیگه راجع به مقایسه موارد کیفی هست اینه که نظر شخصی تاثیر زیادی داره ولی باید درنظر داشته باشیم که اختلاف نظر طبیعی ترین چیزه که در تعاملات بین افراد مختلف ایجاد میشه . به همین دلیل هرچه شخص که مرتب سازی میکنه تجربه و اطلاعات دقیق تری داشته باشه میتونه یک رتبه بندی بهتری رو ارائه کنه و این هم خیلی مهمه که هیچکس نمیتونه رتبه بندی شخص دیگری رو زیرسوال ببره .
  در موضوع این مقاله ۳تای برتر میشه گفت در هر سایتی دکتر دووم – مگنیتو – جوکر هستن فقط جاها بین ۱ تا ۳ تغییر میکنه.

  الانم میخوام نظر شخصیمو راجع به شخصیت جوکر بگم که از نظر من لایق مکان اول نیست.

  اینکه جوکر محبوب ترین ویلین هست بدون شک درسته ولی به نظرم محبوبیت نمیتونه دلیل مطلق برای برتری باشه البته که دلیل بسیار مهمیه.
  جوکر از لحاظ بعد شخصیتی تقریبا صفر هست که این خیلی بده برای یه ویلین چون هرچی شخصیت پردازی قوی تر باشه خواننده بیشتر باهاش خو میگیره . شاید اوریجینش خوب باشه ولی مشکل اینه اون نفری که پرید تو اسید با نفری که اومد بیرون هیچ نقطه اشتراکی ندارن که بشه گفت اوریجین خوبی داشته پس ویلین خوبیه. اگر بخوایم اینو درنظر بگیریم که یه روز بد میتونه کافی باشه برای بد شدن به نظرم خیلی اشتباه کردیم چون همونطور که داخل کیلینگ جوک دیدیم هم باربارا ، بتمن، جوکر ، گوردون یه روز خیلی بد داشتن و فقط جوکر اینطوری شد تفاوتش هم پریدن تو اسید میشه گفت ، چون شرایط برای گوردون بدتر بود و جوکر داشت تو گوشش ورد میخوند که دیوونه شه با این شرایط بازهم نشد ، و همچنین اگه به شخصیت جوکر قبل از افتادن تو اسید نگاه کنیم میبینیم که خیلی وفادار و خانواده دوست و کل زندگیش رو میخواد وقف خانواده کنه و همچنین مردم رو شاد کنه.
  یه دلیل دیگه هم اینه که بتمن بیشتر تکی مبارزه میکنه دلیلش هم این هست که داستان بتمن با کل ابرقهرمان ها فرق داره و بیشتر جنبه کاراگاهی داره و ویلین هایی هم که براش ساخته میشن تو این ژانر هستن و نمیتونن دربرابر قهرمان های دیگه داستان های چالش بر انگیز بسازن. من خیلی کم از دیسی کمیک خوندم شاید به خاطر این باشه پلی اصلا حس نمیکنم اگه نقطه مقابلش غیر از بتمن (و شخصیت های مربوط)باشه داستان جذاب شه. اینم بگم که جوکر یکی از شخصیت هایی که کمیک هاش برام جالبن مخصوصا اونهایی که داخل(‌Black label)هستن البته اونجا جوکر حالت ضد قهرمانی داره بیشتر .
  (فقط سلیقه شخصی من هست )

  یه نکته دیگه هم که فکر میکنم گفتنش خوب باشه اینه که لطفا اگر شخصیتی به نظرتون خیلی خفن میاد راجع بهش مطالعه کنید و بدون اطلاع ازش تعریف نکنید چون ضربه خیلی بدی به شخصیت وارد میکنه مثال بارز جوکر هست که عده زیادی از طرفدارانش(من هم تا چند وقت پیش جزوشون بودم) بدون اطلاع نسبت به شخصیت هستن و همین زمینه سواستفاده رو فراهم میکنه که فیلمی برای فروشش از اسم جوکر استفاده کنه و رو زبان ها بیفته و جالب اینه خیلی از افرادی که از این فیلم تعریف میکنن حتی نمیدونن جوکر شخصیت منفی داستان های بتمنه.

  ممنون از اینکه مطالعه کردید🌷🌷
  سایت نو هم مبارک🎉🎉 با امید پیشرفت های فراوان

  1. ممنون از بابت نظر شما که با ریزبینی خاصی مطرح شد. اشاره به نسبیت نظرات در لیست ها و اهمیت عناصر فردی در مقالاتی که نوشته می شن نکته بسیار مهمی هست که همه باید به اون توجه داشته باشیم. ولی نکته مهمتر که بهش اشاره شد محبوبیت افسارگسیخته جوکر هست که برای چندصدمین بار نشان می ده که متأسفانه اکثر هواداران بطور حسی با آثار فرهنگی برخورد می کنند و اطلاعات دقیقی از شخصیتی که طرفدارش می شن ندارند. به نظر من هم شخصیت جوکر کاریزما و کشش واقعی برای تبدیل شدن به یک الگوی اجتماعی نداره و مشخصاً فیلم جوکر اهدافی رو دنبال می کنه که اطلاع از اون برای نسل جوان ما عمری حیاتی هست. به شخصه قصد ندارم ابعاد اجتماعی محبوبیت چنین شخصیت هایی رو بررسی کنم. ولی امیدوارم مخاطبین عزیز و نسل جوان و نواندیش ما بطور حسی و تحت تأثیر جلوه های بصری و هنر هنرپیشه در ایفای نقش یک فرد هیستریک و جامعه ستیز و عصبی قرار نگیرند. یادمون باشه که محصولات فرهنگی با اهداف خاصی تولید می شن و با استفاده از گرایشات درونی ما و بعضاً سوء استفاده از جریان های اجتماعی سعی در فروش بیشتر دارند و نیم نگاهی هم به ایجاد تغییرات دلخواه خودشون در ساختار جامعه هدف دارند.
   ولی نکته ارزشمند موجود در پس وجود شرورها و ضدقهرمان ها در داستان ها این هست که در تضاد با اونها شکوه کار عدالت جویانه و انسان دوستانه قهرمانان جلوه بیشتری پیدا می کنند و داستان بصورتی دراماتیک تر پیش می ره.
   در پایان امیدوارم خوانندگان بیشتری با دقت بیشتری مقالات و کمیک ها و محصولات فرهنگی دیگه رو مطالعه کنند و ببینند و شاهد نوشته های بیشتری از این قبیل باشیم تا بتونیم غنای بیشتری به مطالعات و طرز فکر خودمون ببخشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا