مارول
کلمه مارول را به زبان بیاورید و اولین چیزی که به ذهن خطور می کند، کلماتی مانند استن لی، اسپایدرمن، انتقام جویان و ابرقهرمان های کمیک بوکی است. ولی قبل از اینکه این کمپانی تبدیل به تولیدکننده فیلم های پرفروش شود، نویسندگان آن از چمله نویسندگان رده پایین محسوب می شدند. آنها هنرمندان و نویسندگانی بودند که تحت عنوان “تایملی کامیک” هر ماه باید عناوینی را برای چاپ آماده می کردند. بعضی از آن تولیدات در حال حاضر شهرت جهانی دارند. در حالیکه بقیه بهتر است به باد فراموشی سپرده شوند. در اینجا لیستی از واقعیت های جالب در زمینه این کمپانی ارائه شده است که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

 

1 مایکل جکسون قصد داشت نقش اسپایدرمن را بازی کند
در اوایل دهه 1990 مایکل جکسون سعی کرد تا مارول کامیکس را خریداری کند تا بتواند خود در نقش اسپایدرمن بازی کند. استن لی در اینباره چنین می گوید: مایکل در مورد موضوعاتی از این قبیل با من بحث کرد و من حس کردم که می خواهد اسپایدرمن شود. این شخصیتی بود که او را مجذوب کرده بود. به نظرم مایکل می توانست در نقش اسپایدرمن خوب ظاهر شود ولی باید بگم توبی مگوایر عالی بود.

 

2 آنها یک بار نامه استعفای یکی از هنرمندان را چاپ کردند
دیو کاکرام (Dave Cockrum) یکی از هنرمندان مارول بود که در سال 1979 از سمت خد استعفا کرد و نامه او عیناً و کلمه به کلمه در شماره 127 از کمیک آیرون من مورد استفاده قرار گرفت. در این کمیک خدمتکار تونی از سوء استفاده های رفتاری تونی خسته می شود و استعفا می کند. نامه او کلمه به کلمه از نامه استعفای دیو کپی شده بود و در آن تنها کلمه مارول به انتقام جویان تغییر داده شده بود. آیا این یک اشتباه بود؟ شاید. هیچکس متوجه نشد که چطو این نامه از مشهورترین کمیک های مارول سردر آورد.
آنتونی استارک من کار خود را ترک می کنم چون این دیگر یک کار تیمی و یک خانواده بزرگ نیست که روزی عاشقش بودم. در طول سالیان شاهد بودم که اخلاقیات در بین اعضای گروه بسیار افت کرده و انتقام جویان به جای اینکه اعضای یک خانواده بزرگ باشند تبدیل شده اند به گروهی از افراد مشکل دار که هر یک به شکلی با عصبیت های فروخورده و یأس های خود درگیر هستند. بوضوح می بینم که هر یک از افراد چطور با رفتارهای ناعادلانه و بیمارگونه دست به گریبان هستند.
اندوه من نسبت به چیزی که اتفاق افتاده است، غیر قابل مقایسه است ولی من قصد ندارن تا در سکوت این مسئله را تحمل کنم. من شاهد تفرقه در بین انتقام جویان و بی ریشه شدن و به هم ریختن انتقام جویان بوده و هستم. و من متقاعد شده ام که این رویکرد در پی ریاست طلبی و ادعای ریاست کردن هر یک از اعضاء به این شکل درآمده است. قصد ندارم بنشینم و ببینم که بعداً چه بلایی به سر این گروه خواهد آمد.

 

3 ایده دارث ویدر از شخصیت دکتر دووم الهام گرفته شده است
جورج لوکاس کارگردان سری فیلهای جنگ ستارگان یکی از طرفداران شخصیت شرور و دشمن اصلی 4 شگفت انگیز مارول یعنی دکتر دووم بود و از او برای تجسم بخشیدن به شخصیت شرور داستان خود دارث ویدر استفاده کرد.
4 مارول برای اولین بار از کلمه زامبی ها استفاده کرد
یعد از کمیک “داستان های زامبی” که در سال 1973 به چاپ رسید، مارول این نام را برای استفاده در کمیک های خود به ثبت رساند. تا سال 1996 این نام تحت انحصار مارول کامیک بود. در آن سال بود که متوجه شدند که این امتیاز را نمی توان بیش از آن در انحصار نگه داشت.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *