مقالات کمیک

۱۳ فیلم انیمیشنی برتر مارول

مارول هر سال تولیدات جدیدی را ارائه می دهد، ولی این تولیدات هرگز برای ما کافی نیستند. در اینجا ۱۳ عنوان برتر فیلم های انیمیشنی مارول را معرفی می کنیم که بخشی از رضایت طرفداران مارول را می توانند برآورده کنند.
فاکس و وارنربرادرز هر کدام موفقیت هایی را داشته اند، ولی در حال حاضر مارول در زمینه فیلم های ابرقهرمانی پیشتاز است، حداقل در زمینه فیلم های لایو اکشن که اینطور بوده. دنیای سینمایی مارول که در حال حاضر یک دوجین فیلم را شامل می شود، میلیاردها سودی که فیلم های دنیای سینمایی مارول نصیب سازندگان خود کرده اند، گواهی است بر این مدعا. عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ و پرفروش ترین سری فیلم ها عناوینی هستند که مارول به شایستگی توانسته آنها را به دست بیاورد. باید به این موضوع هم اشاره کرد که دی سی با تمام توانایی هایی که در زمینه انیمیشن و ساخت فیلم از خود نشان داده، هنوز غافله را در زمینه لایو اکشن به مارول باخته می بیند.
ولی در مورد فیلم های انیمیشن نمی توان بسادگی به این شکل قضاوت کرد. وارنر برادرز چندین دهه است که بهترین فیلم های انیمیشنی را تولید می کند و تلاش های مارول هنوز نتوانسته است تا با استانداردهای آنها برابری کند. ولی در طول سالیان آنها توانسته اند به فرمول هایی از موفقیت در این زمینه دست بیابند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا گروهی از برترین نمونه های انیمیشن که توسط مارول تهیه شده است معرفی کنیم. در این لیست عناوینی هستند که بیشتر مطلوب بچه های کم سن و سال تر هستند تا طرفداران حرفه ای تر کتاب های کمیک. ولی بعضی از این موارد به قدری عالی هستند که توجه هر طرفدار کمیکی را به خود جلب می کند.

۱۳ آیرون من و هالک: اتحاد قهرمانان (۲۰۱۳)
در این انیمیشن برای اولین بار تکنیکی تحت عنوان ۲D wrap معرفی شد که در آن بافت های کامپیوتری به انیمیشن سنتی اضافه می شد. در این انیمیشن آیرون من و هالک با هم متحد شدند تا موجودی را شکست دهند که از انرژی خالص ساخته شده بود. اسم این موجود بود.
شخصیت Zzzax نسبت به خاستگاه کمیکی خود کمی تغییر را به خود دیده است. دو دانشمند هایدرا (Hydra) انرژی گامای هالک و ابامینیشن (Abomination) را از آنها استخراج می کنند تا یک منبع انرژی برتر خلق کنند. این آزمایش البته نتیجه عکس می دهد و باعث می شود تا هالک و آیرون من با موجودی بسیار قدرتمند روبرو شوند.
فیلم آیرون من و هالک: اتحاد قهرمانان داستان جالبی را نقل می کند و پر است از لحظات طنز به جا و لحظات سرخوشانه ای که امروزه طرفداران دنیای سینمایی مارول از اینگونه آثار توقع دارند.

۱۲ انتقام جویان سری: بلک ویدو و پانیشر (۲۰۱۴)
طرفداران انیمه در این تولید انیمیشنی جذاب ساخته سال ۲۰۱۴ می توانند نکات عالی بسیاری را شاهد باشند. این داستان ادامه سریال انیمه مارول است و دو شخصیت نه چندان باثبات مارول یعنی پانیشر و بلک ویدو را در یک تیم قرار می دهد تا نقشه گروه اسرارآمیز سازمانی مخوف و سری بنام لویتان را نقش برآب کنند.
محیط تاریک و زمخت داستان محیطی جالب برای نشان دادن ویژگی های پانیشر فراهم کرده است. البته در نیمه های داستان تغییری اتفاق می افتد و یکی از شخصیت های محبوب کنونی به نام آمادئوس چو (Amadeus Cho) به داستان اضافه می شودالبته در نهایت تیم انتقام جویان ظاهر می شوند، ولی ویدو و پانیشر محور اصلی این داستان جذاب و ماجراجویانه هستند و صحنه های مبارزه پرتنش و پیچیدگی های داستانی غیرمترقبه ای را رقم می زنند.

۱۱ آیرون من و کاپیتان آمریکا: اتحاد قهرمانان (۲۰۱۴)
در پایان فیلم آیرون من و هالک تیزری پخش شد برای فیلمی که چند ماه دیگر قرار بود به نمایش درآید و در آن قرار بود آیرون من و کاپیتان آمریکا نقش آفرینی کنند. در این انیمیشن هم قرار بود از همان تکنیک ۲-D wrap که در انیمیشن قبلی استفاده شده بود، بهره برده شود. در دومین فیلمی که به آن اشاره شد کاپیتان و آیرون من علیه رد اسکال (Red Skull) و یکی دیگر از شرورهای شناخته شده، تسک مستر (Taskmaster)وارد جنگ می شوند.
هر کدام از این قهرمانان بر این باورند که راه حل او بهترین راه حل برای حل مشکل است و هر کدام از آنها سعی می کنند اثبات کنند که تکنیک آنها برتر است. ولی در این انیمیشن رویکرد آنها برای اثبات این مسئله با شدت کمتری مطرح می شود.

۱۰ آیرون من: قیام تکنووُر (۲۰۱۳)
ماشین جنگی (War Machine) کشته شده و شیلد بر این باور است که آیرون من مسبب این جریان است. تونی برای مبرا کردن خود از دست نیک فیوری (Nick Fury) فرار می کند و با قانون گریز دیگری بنام پانیشر متحد می شود. هاکای و بلک ویدو در تعقیب او هستند تا این میلیاردر نابغه و جذاب را به دست قانون بسپارند. برای اثبات بیگناهی خود آیرون من باید با سلاح تکنو-ارگانیک ساخته A.I.M روبرو شود.
اگرچه حضور پانیشر در این فیلم خیلی محدود است، ولی حضور او در این بازی جبران بسیار درخشان است. و تلاش شیلد برای شکار آیرون من و تلاش آیرون من برای مبارزه با زمان و اثبات اینکه مثل همیشه قهرمان داستان است، حال و هوای فیلم را پرتنش و هیجان انگیز پیش می برد.

1 2 3برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا