13 انیمیشن برتر مارول

13 انیمیشن برتر مارول – مارول هر سال تولیدات جدیدی را ارائه می دهد، ولی این تولیدات هرگز برای ما کافی نیستند. در اینجا 13 عنوان برتر فیلم های انیمیشنی مارول را معرفی می کنیم که بخشی از رضایت طرفداران مارول را می توانند برآورده کنند.
فاکس و وارنربرادرز هر کدام موفقیت هایی را داشته اند، ولی در حال حاضر مارول در زمینه فیلم های ابرقهرمانی پیشتاز است، حداقل در زمینه فیلم های لایو اکشن که اینطور بوده. دنیای سینمایی مارول که در حال حاضر یک دوجین فیلم را شامل می شود، میلیاردها سودی که فیلم های دنیای سینمایی مارول نصیب سازندگان خود کرده اند، گواهی است بر این مدعا. عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ و پرفروش ترین سری فیلم ها عناوینی هستند که مارول به شایستگی توانسته آنها را به دست بیاورد. باید به این موضوع هم اشاره کرد که دی سی با تمام توانایی هایی که در زمینه انیمیشن و ساخت فیلم از خود نشان داده، هنوز غافله را در زمینه لایو اکشن به مارول باخته می بیند.
ولی در مورد فیلم های انیمیشن نمی توان بسادگی به این شکل قضاوت کرد. وارنر برادرز چندین دهه است که بهترین فیلم های انیمیشنی را تولید می کند و تلاش های مارول هنوز نتوانسته است تا با استانداردهای آنها برابری کند. ولی در طول سالیان آنها توانسته اند به فرمول هایی از موفقیت در این زمینه دست بیابند. در این مقاله سعی خواهیم کرد تا گروهی از برترین نمونه های انیمیشن که توسط مارول تهیه شده است معرفی کنیم. در این لیست عناوینی هستند که بیشتر مطلوب بچه های کم سن و سال تر هستند تا طرفداران حرفه ای تر کتاب های کمیک. ولی بعضی از این موارد به قدری عالی هستند که توجه هر طرفدار کمیکی را به خود جلب می کند.

13 آیرون من و هالک: اتحاد قهرمانان (2013)

در این انیمیشن برای اولین بار تکنیکی تحت عنوان 2D wrap معرفی شد که در آن بافت های کامپیوتری به انیمیشن سنتی اضافه می شد. در این انیمیشن آیرون من و هالک با هم متحد شدند تا موجودی را شکست دهند که از انرژی خالص ساخته شده بود. اسم این موجود بود.
شخصیت Zzzax نسبت به خاستگاه کمیکی خود کمی تغییر را به خود دیده است. دو دانشمند هایدرا (Hydra) انرژی گامای هالک و ابامینیشن (Abomination) را از آنها استخراج می کنند تا یک منبع انرژی برتر خلق کنند. این آزمایش البته نتیجه عکس می دهد و باعث می شود تا هالک و آیرون من با موجودی بسیار قدرتمند روبرو شوند.
فیلم آیرون من و هالک: اتحاد قهرمانان داستان جالبی را نقل می کند و پر است از لحظات طنز به جا و لحظات سرخوشانه ای که امروزه طرفداران دنیای سینمایی مارول از اینگونه آثار توقع دارند.

12 انتقام جویان سری: بلک ویدو و پانیشر (2014)

طرفداران انیمه در این تولید انیمیشنی جذاب ساخته سال 2014 می توانند نکات عالی بسیاری را شاهد باشند. این داستان ادامه سریال انیمه مارول است و دو شخصیت نه چندان باثبات مارول یعنی پانیشر و بلک ویدو را در یک تیم قرار می دهد تا نقشه گروه اسرارآمیز سازمانی مخوف و سری بنام لویتان را نقش برآب کنند.
محیط تاریک و زمخت داستان محیطی جالب برای نشان دادن ویژگی های پانیشر فراهم کرده است. البته در نیمه های داستان تغییری اتفاق می افتد و یکی از شخصیت های محبوب کنونی به نام آمادئوس چو (Amadeus Cho) به داستان اضافه می شودالبته در نهایت تیم انتقام جویان ظاهر می شوند، ولی ویدو و پانیشر محور اصلی این داستان جذاب و ماجراجویانه هستند و صحنه های مبارزه پرتنش و پیچیدگی های داستانی غیرمترقبه ای را رقم می زنند.

11 آیرون من و کاپیتان آمریکا: اتحاد قهرمانان (2014)

در پایان فیلم آیرون من و هالک تیزری پخش شد برای فیلمی که چند ماه دیگر قرار بود به نمایش درآید و در آن قرار بود آیرون من و کاپیتان آمریکا نقش آفرینی کنند. در این انیمیشن هم قرار بود از همان تکنیک 2-D wrap که در انیمیشن قبلی استفاده شده بود، بهره برده شود. در دومین فیلمی که به آن اشاره شد کاپیتان و آیرون من علیه رد اسکال (Red Skull) و یکی دیگر از شرورهای شناخته شده، تسک مستر (Taskmaster)وارد جنگ می شوند.
هر کدام از این قهرمانان بر این باورند که راه حل او بهترین راه حل برای حل مشکل است و هر کدام از آنها سعی می کنند اثبات کنند که تکنیک آنها برتر است. ولی در این انیمیشن رویکرد آنها برای اثبات این مسئله با شدت کمتری مطرح می شود.

10 آیرون من: قیام تکنووُر (2013)

ماشین جنگی (War Machine) کشته شده و شیلد بر این باور است که آیرون من مسبب این جریان است. تونی برای مبرا کردن خود از دست نیک فیوری (Nick Fury) فرار می کند و با قانون گریز دیگری بنام پانیشر متحد می شود. هاکای و بلک ویدو در تعقیب او هستند تا این میلیاردر نابغه و جذاب را به دست قانون بسپارند. برای اثبات بیگناهی خود آیرون من باید با سلاح تکنو-ارگانیک ساخته A.I.M روبرو شود.
اگرچه حضور پانیشر در این فیلم خیلی محدود است، ولی حضور او در این بازی جبران بسیار درخشان است. و تلاش شیلد برای شکار آیرون من و تلاش آیرون من برای مبارزه با زمان و اثبات اینکه مثل همیشه قهرمان داستان است، حال و هوای فیلم را پرتنش و هیجان انگیز پیش می برد.

 

9 آیرون من شکست ناپذیر (2007)

فیلم آیرون من شکست ناپذیر دربرگیرنده تمام آن عناصری است که می توان از یک فیلم آیرون من انتظار داشت. یک میلیاردر با اعتماد به نفس بالا که در تلاش است تا زندگی خود را نجات دهد، خود را به یکی از قدرتمندترین ابرقهرمان های جهان می کند و جنگ او در برابر دشمن همیشگی نسخه کمیکی خود مندرین (Mandarin) بخش جداناپذیر این داستان است. تونی باید از قدرت تکنولوژی آیرون من استفاده کند تا از جهان در برابر نیروهای پلید مندرین دفاع کند. مندرین یک موجود پلید باستانی است که خود استارک آن را در این داستان عالی از خاستگاه قهرمان آزاد ساخته است.
دشمن اصلی آیرون من هنوز راه خود را به دنیای سینمایی مارول باز نکرده است (البته اگر حضور بن کینگزلی در آیرون من 3 را به حساب نیاوریم). و البته به نظر نمی رسد که این شرور جایگاهی در فیلم های آینده مارول داشته باشد. البته اگر مارول رویه خود را تغییر دهد، آیرون من شکست ناپذیر می تواند نقطه شروع مناسبی برای این شخصیت باشد.

8 ثور: داستان های آزگارد (2011)

برادران جوان ثور و لوکی به یوتنهایم (Jotunheim) می روند تا شمشیر افسانه ای سورتور Surtur) را پیدا کنند. سه جنگجو این دو برادر را در سفرشان همراهی می کنند و این سفر قدرت و اراده آنها را به چالش می کشد. ثور: داستان های آزگارد با تمامی انیمیشن های لیستی که در این مقاله ارائه شده است متفاوت است. چون داستان ابرقهرمان جوانی را نقل می کند که هنوز قدرت کافی برای بلند کردن میولنیر را به دست نیاورده است. لاینزگیت دوباره اثبات کرد که توانایی تولید یک انیمیشن تمام عیار مارول و روایت یک داستان کلاسیک و قدیمی را دارد.
تعدادی از عناصر انیمیشن داستان های آزگارد راه خود را به اولین فیلم ثور باز کردند، مانند تجربیات ثور جوان، ولی برای هر طرفدار واقعی مارول خالی از جذابیت نیست.

7 انتقام جویان بعدی: قهرمانان فردا (2008)

در انیمیشن انتقام جویان بعدی: قهرمانان فردا، انتقام جویان مردند و وظیفه درست کردن اشتباهات قبلی به عهده فرزندان آنها است.
شاید پذیرفتن حضور یکباره فرزندان انتقام جویان برای طرفداران دوآتشه کمیک غیرممکن باشد ولی اگر بتوانید این موضوع را برای خود حل کنید، داستانی گیرا و احساسی را شاهد خواهید بود. نسل بعدی انتقام جویان باید یا دشواری های بسیاری بجنگند تا انتقام مرگ پدران و مادران خود را بگیرند. راهنمای آنها در این مسیر هالک و آیرون من پیر هستند. اگر شما بتوانید بمدت 78 دقیقه تصورات و خاطرات خود از قهرمانان را کنار بگذارید، انتقام جویان بعدی: قهرمانان فردا داستانی به شما ارائه خواهد کرد که ارزش دیده شدن را دارد.

6 انتقام جویان برتر 2 (2006)

داستان انتقام جویان برتر 2 از جایی شروع می شود که انتقام جویان برتر 1 به اتمام رسیده است. در این داستان بلک پنتر برای اولین بار در تیم حاضر می شود. این مهم زمانی اتفاق می افتد که اعضای تیم به واکاندا سفر می کنند تا با تچالا در حل ماجرای تجاوز چیتائوری (Chitauri) به پادشاهی واکاندا همکاری کنند.
این فیلم انیمیشنی که یکی از بزرگترین موفقیت های مالی مارول در این زمینه را فراهم کرده است، نبرد این تیم کهنه کار در برابر دشمنی قدرتمند است. در این انیمیشن به هر یک از شخصیت های داستان زمان کافی اختصاص داده شده است تا نقش هر شخصیت به شکلی زیبا به چشم بیاید. این یکی از آن فیلم هایی است که هر طرفدار مارول آن را در مجموعه خود قرار دهد.

 

5 Big Hero 6

تقریباً غیرممکن است اگر بخواهیم ادعا کنیم 6 قهرمان بزرگ مهم ترین و موفق ترین انیمیشن تا به حال نبوده است، ولی در لیست ما در جایگاه پنجم قرار می گیرد. شاید این جایگاه برای این انیمیشن کافی نباشد، ولی اقبال و توجه عمومی برای این انیمیشن بقدری نبوده که بتواند از عهده برخی انیمیشن های کم کیفیت تر دیگر که در طول سالیان جایگاهی ویژه برای خود به پا کرده اند، برآید.
داستان این انیمیشن گاهی اوقات قلب ما را به جهت حسی به لرزه می اندازد و لحظه ای دیگر نمی توانیم جلوی خنده های بلند خودمان را بگیریم. برای آنهایی که دوست دارند تمام آثار ارائه شده توسط مارول را ببینند و بخوانند، این انیمیشن باارزشی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

4 دکتر استرنج: جادوگر اعظم

این انیمیشن به راحتی می تواند جایگاهی را که دکتر استرنج در دنیای کمیک دارد، برای او حفظ کند. ایده این انیمیشن فوق العاده است و تکنیک انیمیشن و خط روایی آن بی نظیر. اگر آشنایی زیادی با این شخصیت عجیب ندارید، انیمیشن دکتر استرنج: جادوگر اعظم دوره آموزشی کوتاه مناسبی خواهد بود تا مخاطبان را با این جادوگر بزرگ آشنا کند. این فیلم داستان چگونگی به دست آوردن قدرت های جادویی توسط دکتر ااسترنج، غرور درونی و کلنجارهای او و سفر پرماجرای او برای تبدیل شدن به جادوگر اعظم را روایت می کند.

3 انتقام جویان برتر (2006)

انیمیشن انتقام جویان برتر فیلمی بود که دوستداران آنها شش سال قبل از ورود این تیم به دنیای سینمایی مارول تماشا کردند. داستان این انیمیشن درباره نحوه شکل گیری این گروه به همان صورتی است که در دنیای سینمایی مارول به آن پرداخته شد. احیای کاپیتان آمریکا در دوره ای مدرن تا گروهی افسانه ای را در برابر تهدیدی جهانی رهبری کند. ولی در مورد شخصیت پردازی این انیمیشن بیشتر به داستان های کمیک وفادار است تا نسخه فیلمی.
هنوز با وجود موفقیت های بیشماری که فیلم های انتقام جویان به دست آورده اند، دیدن انیمیشن انتقام جویان نهایی نمی تواند خالی از لطف باشد. انتقام جویان برتر در زمان خود نقشی مهم در معرفی کردن شخصیت ها و خط داستانی مورد توجه مارول در دنیای سینمایی داشت.

2 هالک در برابر (2009)

اگر شما هم یکی از طرفداران له کردن های هالک هستید این فیلم همانی است که دنبالش می گردید. مهمتر از همه اینکه در این فیلم شاهد دو ماجرای جذاب خواهید بود، چون در این فیلم هالک در دو داستان مجزا هم ولورین و هم ثور را شکست می دهد.
رقابت هالک با این دو شخصیت در تاریخ کمیک ها بوضوح مشخص است و به آن زیاد پرداخته شده. و این انیمیشن بخوبی درست می رود سر قسمت های ماجرا که جنگ و جنگ بیشتر است. شاید این داستان های کوتاه گنجانده شده در انیمیشن پرداختی مفصل از کل ماجرا نباشند و کمی سطحی به نظر برسند، ولی به جهت پرداختن به صحنه های اکشن نمی توان بر آنها خرده گرفت. به بیان ساده تر وقتی هالک عصبانی می شود، شروع می کند به له کردن هر چیزی که در اطراف خود می بیند و باید بگوییم که هالک در این انیمیشن خیلی عصبانی است!

1 سیاره هالک (2010)

یکی از زیباترین خطوط داستانی مارول در سال 2010 به انیمیشن تبدیل شد. سیاره هالک به همه ثابت کرد که یکی از برترین فیلم های انیمیشنی است که مارول تا به امروز توانسته آن را تولید کند.
جزئیات اولیه داستان انیمیشن با آنچه در کتاب کمیک خوانده ایم همسو است. بعد از اینکه وجود هالک بر روی کره زمین خطرناک تشخیص داده می شود، به سیاره ای دورافتاده تبعید می شود. ولی در جریان انتقال او مسائل به شکلی دیگر رقم می خورد و او در سیاره ای فرود می آید که قربانی جنگ های فراگیر است. هالک را دستگیر می کنند و او را وادار می کنند که در جنگ های گلادیاتوری با حریفان بجنگد.
عطش انتقام هالک از ابرقهرمانانی که او را تبعید کردند، در این انیمیشن ضعیف تر به تصویر کشیده شده، ولی کلیت داستان حفظ شده است و از جذابیت لازم برخوردار است. تماشای این فیلم انیمیشنی برای دوستداران هالک یک ضرورت است و ایده ای مناسب برای فیلم بعدی هالک محسوب می شود.

 

13 انیمیشن برتر مارول
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *