مقالات کمیک

۱۰ کمیک برتر میستریو که علاقمندان به MCU باید بخوانند

تریلر جدید مرد عنکبوتی دنیای مارول  پس از بشکن تانوس را به تصویر کشید. در این تریلر مالتی ورس (چند جهانی) و دنیاهای موازی و میستریوی جدید معرفی شدند. میستریویی که از کره زمین دیگری آمده است با میستریوی MCUتفاوت دارد.

اگرچه در تریلر به نابودی دنیای میستریو اشاره می شود ولی همیشه این شانس وچود دارد که این مسئله توهمی بیش نباشد که میستریو با خلق آن خواسته نیک فیوری و دیگر قهرمانان را فریب داده و در دام خود اسیر کند.میستریو در دنیای کتاب های کمیک کوئنتین بک است. او در ابتدا هنرمند مجری جلوه های ویژه بود که از مهارت خود استفاده کرد تا به یک مجرم بزرگ تبدیل شود. در اینجا ۱۰ داستان از این شخصیت را معرفی می کنیم که دوستداران کمیک باید از آنها اطلاع داشته باشند.

۱۰ مرد عنکبوتی شگفت انگیز #۱۳ 

اولین حضور میستریو را می توان در صفحات کمیک مردعنکبوتی #۱۳ در سال ۱۹۶۳ دید. در ابتدای این کمیک شاهد مردعنکبوتی هستیم که در شهر مزتکب جرائمی می شود و پلیس در تعقیب اوست. با این وجود پیترپارکر نمی داند چه اتفاقی افتاده است و از این بابت تعجب کرده است.
در نهایت مشخص می شود که میستریو با تبحری که در زمینه جلوه های ویژه دارد همه این ماجرا را طراحی کرده تا با دستگیری مردعنکبوتی خود را به عنوان یک ابرقهرمان جا بزند. مرد عنکبوتی نقشه های او را به هم می زند و شخصیت واقعی او را به همه نشان می دهد و جیمیسون را به جای او قرار می دهد.

۹  سالانه مرد عنکبوتی شگفت انگیز #۱

قبل از پس گرفتن مرد عنکبوتی از سونی توسط مارول، سونی قصد داشت تا یک تیم شرور برای نبرد با اسپایدی تدارک ببیند. آنها لیزارد (Lizard) و الکترو (Elektro) را به همراه گرین گابلین معرفی کردند و به دکتر اختاپوس را نیز معرفی کردند. اینها گروه شش نفری از شرورها بودند که مرد عنکبوتی در اولین سال فعالیت خود باید با آنها مواجه می شد.
میستریو به همراه داک آک (Doc Ock) کریون شکارچی، والچر، الکترو و سندمن اعضای این گروه بودند. در نهایت وقتی مردعنکبوتی همه اعضای این گروه را شکست داد مشخص شد که تا چقدر قدرتمند است.

۸ دیردول جلد ۲ شماره های ۱ تا ۷

این شماره ها در بردارنده طرح داستان شیطان نگهبان است. این سری در سال ۱۹۹۸ و ۲۰ سال پس از تبدیل شدن او به یکی از دشمنان ثابت مردعنکبوتی منتشر شد. در زمان این داستان ها بک به بیماری سرطان خود پی برده بود و می دانست که به مرگ خود نزدیک شده است. در این زمان بود که او فهمید کاری است که هنوز انجام نداده است و در لیست سیاه کارهای خود قرار داده است. و آن اینکه می تواند ابرقهرمان ها را دیوانه کند.
او برای این کار دیردول را انتخاب می کند و مرد نترس را تا مرز جنون پیش ببرد. او طوری وانمود کرد که همه تصور کنند یک کودک ضدمسیح است، فاگی نلسون را مظنون به قتل معرفی کرد و برایش پاپوش درست کرد و بولزآی (Bullseye) را استخدام کرد که در نهایت به کشته شدن کارن پیج انجامید. میستریو تمام تلاش خود را بکاربرد تا دیردول را دیوانه کند و وقتی مت از کشتن میستریو خودداری کرد، سلطان توهم به زندگی خود خاتمه داد.

۷ مرد عنکبوتی محله دوستانه شماره های ۱۱ تا ۱۳

در سال ۲۰۰۵ سری جدیدی از کمیک های مرد عنکبوتی ارائه شدند که بنام مرد عنکبوتی محله دوستانه معروف بودند که در آنها هویت پیترپارکر مشخص می شد و همه از آن اطلاع داشتند. و این امر کار او و فعالیتش در دانشگاه به عنوان استاد علوم را به مخاطره انداخته بود.
دیری نمی پاید که مردعنکبوتی باید با دو میستریو بجنگد. فرانسیس کلام (Francis Klum) که سومین میستریو است و دومین میستریو (Danny Berkhart) که حتی فرانسیس هم را می خواست متوقف کند. با این وجود در این کمیک شاهد زنده شدن میستریو اول هستیم (البته با سوراخی در سرش) که سعی می کند یکی از پرستاران جدید (خانم Arrow که بعدها در مالتی ورس به The Other تبدیل می شود) را متقاعد کند که اشتغال پیتر در مدرسه را تضمین کند.
۶ مرد عنکبوتی #۱-۵
احتمالاً مهمترین کمیک هایی که یعد از تریلر مرد عنکبوتی:دور از خانه بخواهید بخوانید سری کمیک های مرد عنکبوتی هستند. این داستان ها نه تنها به ایده مالتی ورس می پردازند بلکه کراس اوری با حضور میستریو بین دو زمین را در دل خود جای داده اند. در این داستان شاهد آشنایی پیترپارکر این زمین با مایلز مورالس جهان نهایی هستیم.
تفاوت موجود در اینجا این است که میستریوی این داستان میستریوی دنیای عادی است که جهان نهایی را کشف کرده است. او توانسته بود به دنیای دیگر رفته، ربات میستریو را خلق کند تا با آن دنیا را به وحشت بیاندازد. وقتی پیتر بطور تصادفی به دنیایی دیگر منتقل می شود، با مایلز مورالس همکاری می کند تا میستریو را متوقف کند.
1 2برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. خیلی خوب بود دستتون درد نکنه.
    میستریو شخصیت جالبیه برام مخصوصا قدرتش که قدرتش (در اصل قدرت نیست) میشه گفت فقط دربرابر اسپایدر و دیردویل ضعف داره وگرنه دیدیم ایکس مِن رو به راحتی شکست داد. داخل ادامه پیرمرد لوگان که میشد deadmanlogan هم میستریو خیلی جالب بود مخصوصا اینکه رو شخصیتش خیلی خوب کار شده بود.
    من شماره صفر تا ۱۰ اسپایدرمن / ددپول رو خوندم ولی میستریو رو یادم نمیاد 😕😕 ولی یادمه که دلیل کشتن پیتر این بود که اسپایدرمن بهش گفته بود که پیتر رییسمه و بدرفتاری میکنه باهام.شاید تو قشمت های بعد معلوم شده باشه که میستریو گولش زده بود(البته من خیلی وقت پیش خوندم اینارو)
    کمیک symbiote spiderman نمیتونست تو این لیست باشه؟ البته خیلی خوب نبود ولی داستانش جالب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا