مقالات کمیک

۱۰ هنرمند تصویرگر برتر کمیک های دی سی

هنرمندانی که در دی سی فعالیت می کنند و نوآوری های آنها تاریخ داستان های کمیک را متحول ساخته است، به اندازه هنرمندانی که در شرکت رقیب (مارول) فعالیت می کنند، شناخته شده نیستند. ولی آنها کسانی هستند که نقشی بسزا در تعریف تاریخ داستان های کمیک داشته اند. هنرمندانی که در این بخش معرفی می شوند، قراردادهای سبک شناختی داستان های مصور را موجب شده اند و مخلوقاتی را به این عرصه معرفی کرده اند که تا به امروز پابرجا بوده اند.

۱۰ جک کربی  (Jack Kirby)
قرار دادن جک کربی در مکان ۱۰ شاید کمی دور از انتظار باشد، ولی به هیچ وجه نمی توان از این واقعیت صرفنظر کرد که بخش عمده ای از فعالیت های او در مارول بوده است. دو دهه قبل از اینکه استن لی مارول را در دهه ۱۹۶۰ میلادی متحول کند، کربی در انتشاراتی که به نشنال کمیکس معروف بود، فعالیت می کرد و شخصیت هایی مانند منهانتر، نیوز بوی لیجن (Newsboy Legion) و سری پرفروش پسرهای کماندو را خلق کرده بود.
پس از بازگشتش به دی سی در دهه ۱۹۷۰ میراث خود را استحکام بخشید. روند خلاقیت و تولید او وحشتناک بود. بطوری که چهار سری داستان ماهیانه (The New Gods, Mister Miracle, The Forever people, Superman’s Pal Jimmy Olsen) را به تنهایی ارائه می داد. ساگا که یکی از بزرگترین آثار دنیای کمیک محسوب می شود که از نگاه برخی یک اپرای فضایی است چندین عنصر جدید به عرصه کمیک معرفی کرد. سیاره های دوقلوی جنسیس (Genesis) و آپوکالیپس (Apokolips) قهرمان تشنه جنگ اوریون، هنرمند متخصص در فرار Mister Miracle و همسرش باربارای بزرگ قدرتمند معادله ضدزندگی اسرارآمیز و ظالم جبار دارکساید از جمله این عناصر به شمار می آیند.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا