اسپاون
اسپاون – مدت ها پیش آلبرت فرانسیس سیمونز به عنوان مأمور سیا مشغول کار بود. ال در کار خود بهترین بود. اگر مأموریتی به او محول می شد به نحو احسن انجامش می داد. هیچ کوهی برای او بلند نبود و هیچ رودخانه ای برایش عمیق نبود. برای او کشتن دشمنان به هنر تبدیل شده بود. او رقبا و دشمنان زیادی داشت. در نهایت توطئه دشمنان او را در مسیر سقوط قرار داد.

 

سیمون طعمه را بلعید و در دام دشمنان اسیر شد و در راه انجام وظیفه کشته شد. برای او که افراد زیادی را به کام مرگ فرستاده بود، بلیط جهنم صادر شد! در جهنم موجودی پلید بنام مالیبوجا (Malebogia) با او معامله ای کرد. او تنها در صورتی می توانست به زمین بازگردد که به Hellspawn تبدیل شود. ال این پیشنهاد را پذیرفت و از شر مالیبوجا خلاص شد. از ان زمان اسپاون از نیروهای خود برای محافظت از بیگناهان و مظلومان استفاده می کرد. در این مقاله قصد داریم 10 نیروی ویرانگر اسپاون را که باعث شده اند این شخصیت را به جایگاه فعلی اش رسانده اند، بازگو کنیم.

 

10 قدرت احضار
ال قادر است موجوداتی از بعد سیاه را  به خدمت خود احضار کند. این موجود سایه گونه ما را به یاد دارکلینگ های جکی استاکادو می اندازند. البته جذابیت این موجودات اصلاً به پای مینیون های چکی نمی رسند. ولی این متحدان اسپاون بسیار به او وفادارند و نیروی مخرب مهمی به شمار می روند.
اسپاون همچنین می تواند حیوانات وحشی را تحت تأثیر خود قرار دهد و از انها برای مقاصد خود استفاده کند. او همچنین بر روی موجودات پلیدی مانند گرگ ها، خرس ها و خفاش ها هم کنترل دارد. قدرت احضار حیوانات و کنترل آنها در برابر قدرت های دیگر اسپاون در درجه بسیار پایین تری قرار دارند، چون گرگ ها و ایمپ ها در موارد عادی می توانند مؤثر باشند ولی وقتی وایولیتر (Violator) در میان باشد، تمامی این موجودات مسیر فنا را در پیش خواهند گرفت.

 

 9 تغییر شکل
این یکی از اولین قابلیت هایی بود که ال از اولین روزها با خود به همراه داشت. وقتی در اوایل کار اسپاون به زمین بازگشت چهره ای در هم و زخمی داشت. او می خواست سراغ همسر خود برود ولی نمی توانست. چون ظاهری مانند هیولاها داشت.
او تمام تلاش خود را کرد تا ظاهری عادی داشته باشد. او در این زمینه تقریباً موفق شد و بطور آنی تبدیل به مردی بلوند با چشمانی آبی و پوست سفید شد. از همان شماره های اولیه کمیک اسپاون قابلیت عجیبی در تبدیل شدن به این فرم داشت. امروزه تغییرشکل از نیروهای درجه چندم اسپاون محسوب می شود. او گهگاهی به جای تغییر شکل کامل، بخش هایی از بدن خود را تغییر می دهد.

 

8 تحت تأثیر قراردادن روح
توانایی تطهیر روح و استفاده از آنها به عنوان ارز رایج تبادلی یکی از قدرت های انتزاعی تر اسپاون است. دستکاری روح کاربردهای بسیار خاصی دارد. به همین دلیل اسپاون از آنها در جنگ های خود استفاده زیادی نمی کند. او از این توانایی خود برای کمک به افراد نیازمند در دوران دشواری استفاده می کند.
او از این قابلیت برای تطهیر روح و آماده سازی انسان ها برای زندگی پس از مرگ استفاده می کند. اسپاون همچنین می تواند از طریق جذب گناهان مردم خود را ارتقاء دهد. موجودات دیگری در کمیک های شرکت ایمیج هستند که در ازای ارواح خدماتی را انجام می دهند. به عنوان مثال والگریم (Vulgrim) از دنیای دارکسایدرز (Darksiders) از آن جمله شخصیت هاست.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *