از لیگ عدالت: خدایان و هیولاها گرفته تا لیگ عدالت: پارادوکس فلش پوینت فیلم های انیمیشنی زیادی هستند که در اینجا ده نمونه برتر آنها با هنرنمایی ابرقهرمان های محبوب معرفی می شوند.

فیلم های انیمیشنی لیگ عدالت همواره از محبوبیت زیادی در بین طرفداران برخوردار بوده اند. این سری فیلم هاجسورانه، جذاب و هوشمندانه ساخته شده اند و تمامی ویژگی هایی که یک فیلم انیمیشنی باید داشته باشد دارا هستند.
در اینجا سعی شده است تا لیستی از بهترین های این سری از فیلم ها را معرفی کنیم. اگرچه در بسیاری از فیلم های دی سی این شخصیت ها کمئوهایی داشته اند ولی لیستی که در اینجا می بینید، تنها انیمیشن هایی را دربرمی گیرد که این قهرمان ها نقش اصلی در آن ایفا کرده اند.

10 لیگ عدالت: تاج و تخت آتلنتیس
فیلم لیگ عدالت: تاج و تخت آتلانتیس به نظر می رسد که باید باشکوه تر از چیزی باشد که واقعاً هست. این اثر تقریباً منطبق بر خط داستانی داستانی به همین نام به قلم جف جونز (Geoff Johns) است که خاستگاه نسخه جهان فیلم های انیمیشنی دی سی آکوامن است.
اگرچه دیدن پادشاهی آکوامن در آتلانتیس بسیار جالب توجه است، ولی برهم خوردن همه چیز در دنیای اطراف آکوامن بهایی است که باید پرداخته شود. طرح های داستانی لیگ عدالت هنوز شکل نگرفته اند و ضدقهرمان اصلی این داستان اوشن مستر (Ocean Master) بیشتر شبیه یک کودک لوس است تا یه نقشه کش قهار و مرموز و بلک مانتا (Black Manta) بیشتر شبیه یک انسان دنباله رو و حاشیه ای است. به هر حال تماشای این فیلم خالی از لطف نیست.

 

9 لیگ عدالت علیه تایتان های نوجوان
یکی از مسائلی که در مورد فیلم های لیگ عدالت در دنیای سینمایی دی سی وجود دارد این است که طوری با این تیم افسانه ای برخورد می شود که گویی از درجه اهمیت کمی برخوردار است. همانند فیلم تاج و تخت آنلانتیس در این فیلم هم به شخصیت های اصلی بهای چندانی داده نشده است.
با این وجود این فیلم به گروه دوم توجه بیشتری دارد. دیدن تایتان ها با پرداختی بزرگسال تر نسبت به نمایش های تلویزیونی شان جالب توجه است. نبرد آنها علیه لیگ عدالت بر سر تریگان (Trigun) هم به نوعی جالب توجه و سرگرم کننده است که بیشتر از بقیه موارد مورد توجه قرار می گیرد.

 

8 لیگ عدالت: خدایان و هیولاها
تعداد کمی از طرفداران در مورد “خدایان و هیولاها” حرف می زنند. ولی این فیلم هم از جمله مواردی است که علاقمندان باید به آن توجه داشته باشند. این فیلم در دنیایی دیگر اتفاق می افتد و داستان سوپرمن (پسر ژنرال زاد)، بتمن (کرت لندسترم) و واندروومن (بکا) را نقل می کند که بخاطر جرمی که انجام نداده اند تحت تعقیب هستند.
در حالیکه این فیلم بیش از حد معمول به خاستگاه این سه شخصیت با پرداخت جدید می پردازد، ولی صحنه های اکشن سرگرم کننده تا حدودی این نقص را جبران می کنند. یک گروه حرفه ای از صداپیشه ها، فیلمنامه ای هوشمندانه و داستانی رازآلود شما را در جهانی که بروس تیم افسانه ای خلق کرده است فروخواهد برد.

 

7 لیک عدالت تاریک
لیگ عدالت تاریک بر گروهی از قهرمانان تمرکز می کند که هر روز شاهدشان نیستیم. اکثر زمان این فیلم بر بخش متافیزیک دنیای دی سی تمرکز دارد و شخصیت هایی مانند جان کنستانتین، زاتانا، مرد مرده، جیسون بلاد و سوامپ ثینگ در آن نقش محوری دارند.
در حالی که فیلم های دیگری قبلاً به وجود بخشی جادویی در دنیای دی سی اشاره داشته اند، ولی در این فیلم بود که برای اولین بار بطور کامل به این دنیا پرداخته شد و این مهم با تکیه بر پویانمایی رده R میسر شد. اگر دوست دارید یکی از نسخه های تسخیر شده کمیک های دی سی را ببینید این فیلم مناسب شماست.

 


6 لیگ عدالت: جنگ
وقتی بزرگترین قهرمان های دنیای دی سی نمی توانند شروری را شکست دهند، باید برای این مهم با یکدیگر متحد شوند. فیلم لیگ عدالت: جنگ درباره دور هم جمع شدن گروهی از اعضای مختلف است که برای اولین بار در تاریخ دنیای انیمیشن دی سی دور هم جمع شده اند.
اگرچه داستان این فیلم سرراست به نظر می رسد، ولی در این فیلم اعضای گروه بر دیگری سبقت می گیرند. این درست که در گذشته شاهد همکاری نسخه های قبلی این قهرمان ها بوده ایم، ولی این فیلم برای خلق تجربه ای غنی تلاشی مجدد کرده است. به جهت انیمیشن این فیلم از تکنیک های جدید پویانمایی استفاده کرده و یک فیلم پاپ کورنی عالی به حساب می آید.

 

5 لیگ عدالت: جبهه جدید
اعضای لیگ عدالت از دهه 1940 و دوران طلایی و نقره ای وجود داشته اند ولی در رویدادهای زیادی دور هم جمع نشده بودند. در داستان داروین کوک که برنده جایزه رمان گرافیکی شده بود لیگ عدالت در متن دهه 1960 قرار داده شده بودن که مصادف بود با پایان دوران جنگ سرد.
تنش در بین قهرمانان و دولت به حداکثر خود رسیده است، ولی هر دو طرف قدرت باید برای مقابله با نیرویی بیگانه که جهان را تهدید به نابودی کرده است باید با هم متحد شوند. این فیلم بطور کامل هنر و روح موجود در اثر کوک را بازتاب می دهد، در حالیکه توانسته مستقل عمل کند که این مهم را مدیون گروهی از هنرمندان و نویسنده ها است.

 

4 لیگ عدالت علیه پنج مرگبار
یکی از آخرین انیمیشن هایی که در لیست ما قرار دارد فیلم لیگ عدال علیه پنج مرگبار است که ادی احترامی است به دنیای انیمیشن دی سی که بروس تیم خالق آن است. این داستان که بعد از داستان لیگ عدالت: بینهایت اتفاق می افتد، بتمن، سوپرمن، واندروومن را به تصویر می کشد که برای شکست دادن گروهی از شخصیت های منفی با مستر تریفیک، میز مارشن (دانیلا بوبادیلا) و جسیکا کروز (دایان گوئررو) تشکیل تیم می دهند.
این فیلم طرح داستانی مستقیم و سرراست دارد و سبک اکشن و دیداری آن یک سفر نوستالژیک زیبا به دنیای انیمیشنی دی سی را محقق می سازد. همچنین همکاری کوین کانری، سوزان آیزنبرگ و جورج نیوبورن را در بازآفرینی همکاری حماسی سه گانه خود یادآوری می کند.

 

3 لیگ عدالت: بحران در دو زمین
موجودیت دو جهان برای لیگ عدالت مورد تازه ای نیست. در بجران در دو زمین بنا به درخواست لکس لوتر لیگ عدالت به جنگ با سندیکای جرم می روند که نسخه پلید لیگ عدالت هستند که با مشت آهنین بر زمین حکومت می کنند.
این سندیکا قدرتی تهدیدکننده است که برای کنترل نهایی بر زمین از انجام هیچ کاری فروگذاری نمی کند و دیدن نسخه های پلید و منفی سه شخصیت اصلی لیگ دالت که با هم همکاری می کنند خالی از لطف نیست. بحران در دو زمین مملو از این صحنه هاست و دیدن شکست خوردن این نسخه منفی بدست قهرمانان اصیل خالی از لطف نیست. انیمیشن فوق العاده و هنری که سرگرم کننده است به همه چیز رنگ و بویی هیجان انگیزتر بخشیده است.

 

2 لیگ عدالت: پارادوکس فلش پوینت
فیلم لیگ عدالت: پارادوکس فلش پوینت یکی از سیاه ترین فیلم هایی است که دی سی تا به حال ساخته است. در این فیلم فلش به هوش می آید و متوجه می شود که به نسخه ای دیگر از زمین منتقل شده است. این زمین جایی است که فلش در آن هرگز قدرتی نداشته است و مادرش در آن زنده است. توماس وین بتمن است و سوپرمن یکی از پروژه های آزمایشی دولت محسوب می شود. آکوامن و واندروومن در حال جنگ با یکدیگر هستند و این کشاکش زمین را تهدید می کند.
این فیلم هم مانند یکی از نسخه های کمیکی دنیای دی سی از فلش پوینت است. همه چیز به انتخاب نهایی واگذار می شود که همه منتظرند ببینند آینده زمین به کجا ختم خواهد شد. این فیلم به سختی توانست به جهت رتبه بندی محتوایی مجوز لازم را دریافت کند. شاید به جهت صحنه های خشونت آمیز کمی در آن زیاده روی شده باشد، ولی ارزش دیدن را دارد.

 

1 لیگ عدالت: دووم
در این فیلم دقیقاً نشان داده می شود که بتمن برای نجات زمین تا کجا می تواند پیش برود. وقتی لژیون دووم به نقشه های بتمن برای خنثی سازی لیگ عدالت پی می برند، شوالیه تاریکی باید سریع عمل کند تا جان دوستانش را نجات دهد.
دووم یکی از آخرین پروژه هایی بود که دواین مک دافی قبل از مرگ تراژیک خود بر روی آن کار کرد و یکی از بهترین های او محسوب می شود. این فیلم دیالوگ های عالی و تعامل های شخصیتی خوب را که از مشخصه های کارهای مک دافی بود به خوبی انعکاس داده است. در عین حال این فیلم از پویانمایی بسیار زیبایی بهره برده است که صحنه های اکشن و بازگشت هنرمندان دنیای انیمیشن دی سی را به شکلی فاخرتر به رخ می کشد. این انیمیشن به جد بهترین نسخه انیمیشنی از لیگ عدالت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *