مقالات کمیک

۱۰ شرور برتر کمیک های فلش به ترتیب رتبه

فلش سریعترین مرد زنده است که ما می شناسیم. وقتی در دنیای دی سی قرار باشد برای فلش رقیبی تراشیده شود، مشخص است که باید از بین اربابان سرعت باشد. در اصل در سریال فلش نیروی سرعت (Speed Force) آنچنان نقش برجسته ای به خود گرفت که بعد از چند فصل تغییراتی در جریان سریال ایجاد شد تا از غالب شدن اسپیدسترها در دنیای فلش جلوگیری شود.

البته در دنیای کمیک جای زیادی برای خودنمایی ضدقهرمان های متعددی وجود داشته است. طی ۸۰ سال که از انتشار کمیک های فلش می گذرد، افراد زیادی برای شکست دادن این اسپیدستر زرشکی پوش پا به میدان گذاشته اند. در آن دنیا هم نیروی سرعت نقش مهمی داشت: شرورهای بسیاری با فلش به رقابت پرداختند تا عنوان سریع ترین مرد زمین را از او بگیرند. در اینجا به گروهی از آنها اشاره می کنیم.

۱۰ Inertia

اینرشا تادئوس ثاون (Thaddeus Thawne) است. کلونی از بارت الن و پرزیدنت ثاون. او از قرن ۳۰ ام آمده است. تکامل او در استفاده از سرعت خیلی به کندی صورت گرفت، به همین دلیل بسیار محاسبه گرتر شد و خیلی سخت کار کرد تا باهوش تر از بارت الن شود. بارت الن در زمینه تکامل از او خیلی سریعتر بود.
او یکی از شرورهای متأخر کمیک های فلش است که دشمن سرسخت و نقطه ضعف بارت الن محسوب می شود. او در سال ۱۹۹۹ وارد دنیای کمیک شد. او با استفاده از فرآیندی بنام کرونوکینسیس به سرعت بالا دست می یابد. او روند زمان را تغییر می دهد تا بتواند آن اسپیدسترهایی را که از نیروی سرعت استفاده می کنند، شکست دهد.

۹ RIVALرایول ادوارد کلاریس، یکی از دشمنان جی گریک (Jay Garrick) است که اولین فلش محسوب می شود. او با تلاش برای دستیابی به فرمولی که موجب سرعت گریک شده بود، به یک اسپیدستر تبدیل شد. وقتی مردم ادعای او مبنی بر اکتشاف علمی اش را نپذیرفتند، به یک خلافکار تبدیل شد.
ولی با وجود تأثیر این فرمول و تبدیل او به یک اسپیدستر و رقیبی برای فلش، این تأثیر موقتی بود. با از بین رفتن تأثیر فرمول سرعت رایول هم از بین رفت. با این وجود او دوباره تلاش خود را از سرگرفت و اینبار به سرعت نور دست یافت. این عمل باعث شد که در نیروی سرعت محو شود. سالها بعد او به عنوان انرژی خالص برگشت، چون زمان زیادی را در نیروی سرعت گذرانده بود.

۱۰ برتری سریال فلش به ارو

۸ FUTURE FLASH

فلش آینده (Future Flash) نسخه ای از بری الن از آینده ای دیگر است که پس از مرگ والی وست و این واقعیت که نتوانست کاری برای نجات او انجام دهد در سیاهی غرق شد. این تراژدی باعث شد که بری برای جبران تمامی مشکلاتی که در گذشته موجبش شده بود در زمان به سفر بپردازد و نقش مأمور اعدام یا قاضی را برای مجموعه گردنکشان گذشته بازی کند. او همچنین قصد داشت تا نابهنجاری های ایجاد شده در نیروی سرعت را به هر نحو ممکن جبران کند.
او دارای سرعتی مساوی با بری الن بود، چون حالتی از او بود که به آینده تعلق داشت. این نسخه از فلش لباسی سایبرنتیک به تن می کرد که قدرتش را دوچندان می کرد. او نسخه ای از بری است که شرور داستان است و تلاش های او برای تصحیح خطاهای گذشته و حتی کشتن خود بری تلفاتی را به جا گذاشته است، ولی با این وجود در نهایت به دست بری نجات داده می شود.

 

۷ DARK FLASH

والتر وست نسخه والی وست در جهانی دیگر است با یک تفاوت. والی وست توانست جان لینداپارک را نجات دهد، ولی والتر نتوانست. در نهایت شخصیتی بسیار تاریک یافت. به جای اینکه به قهرمانی تبدیل شود که نجات جان مردم اولویت زندگی اش باشد، والتر به دارک فلش (فلش سیاه) تبدیل شد و با خشونت خلافکاران را مورد حمله قرار می داد و به آنها آسیب جدی می زد.
او که نسخه دیگری از والی وست است به اندازه والی سریع است و می تواند در یک زمان در سه نقطه باشد. والتر در هنگام مواجهه با والی از او قوی تر بود، چون زمان بیشتری را صرف مطالعه نیروی سرعت کرده بود.

 

۶ SAVITAR

سوتار مهمرین شرور فصل سوم سریال فلش بود. در کتاب های کمیک سوتار بسیار نیرومند است و رهبری است که پیروانش او را بواسطه نیروی سرعت می پرستند. او تقریباً با تمامی نسخه های فلش جنگیده است و نام او برگرفته شده از خدای حرکت هندوهاست.
در سریال تلویزیونی این مسئله تغییر داده شد. در دنیای Arrowverse سوتار بری النی بود از دنیای آینده که چون کسی را برای دوست داشتن نداشت، به شخصیتی شرور تبدیل شد. در نتیجه سرعت و قدرتی مشابه بری الن داشت. یعنی به همان شکل که دارک فلش نسخه ای پلید از والی وست بود.
1 2برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا