مقالات کمیک

۱۰ انیمه برتر ترسناک دهه گذشته

انیمه های ترسناک در دهه گذشته نام و استانداردی جدید برای ژانر وحشت رقم زده اند. از انیمه “صحنه بستر” (bed scene) ساخته شیکی (Shiki) گرفته تا “منحربه فرد” یامی شیبایی (Yami Shibai) دهه گذشته سبکی از ژانر وحشت را ارائه داده است که شجاع ترین مخاطبان را به وحشت انداخته است.
اگرچه انیمه های ژانر وحشت در برگیرنده آثاری کلاسیک مثل Perfect Blue (آبی کامل) و Higurashi: When they cry (هیگوراشی: وقتی آنها گریه می کنند) است، دهه گذشته نمونه هایی ارزشمند را به ما معرفی کرده است که هر یک می توانند شب ما را با وحشت همراه کنند. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به ۱۰ نمونه از ترسناک ترین انیمه های دهه اخیر.

۱۰ ناکجا آباد موعود
در یتیم خانه ای که به ظاهر محلی زیبا و رؤیایی است اتفاقاتی اهریمنی در جریان است ک نوجوانان ۱۱ ساله ساکن آنجا اما، نورمن و ری متوجه آن می شوند. بچه هایی که در آنجا زندگی می کنند، تحت حمایت “ماما” زندگی شادی دارند و کوچکترین ایده ای از آنچه قرار است پس از نرک گریسفیلد هاوس به سرشان بیاید، ندارند.
ناکجاآباد موعود مملو از لحظات پرتنش و پرتعلیق است که تمرکزش بر روی وحشت از گیرافتادن کودکان دوست داشتن در حین فرار است. از زاویه های دید طولانی و بی وقفه که بیانگر این واقعیت ناراحت کننده است که همه تحت نظر هستند تا اتفاقات غیرمترقبه و سریع، همه بیانگر رویکرد حرفه ای به ژانر وحشت بدون اتکا به صحنه های خونریزی هستند.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا