اسپاون یکی از شخصیت های ضدقهرمانی است که توسط شرکت Image Comics معرفی شده و داستان دنباله دار آن بصورت ماهیانه منتشر می شود. تاد مک فارلین خالق این شخصیت است که در سال 1992 متولد شد. اسپاون در رده بندی لیست 200 کمیک برتر نشریه wizard مقام 60ام را به خود اختصاص داد و در لیست مجله Empire توانست رتبه 50 و در لیست 100 کمیک برتر تمام دوران که توسط نشریه IGN منتشر شد توانست از بین 100 عنوان برتر رتبه 36 را از آن خود کند.

این سری از کمیک ها الهام بخش یک سری دیگر از داستان های مصور شد که از آن جمله می توان به آنجلا، نفرین اسپاون، سم و توئیچ و مانگای ژاپنی سایه اسپاون اشاره کرد. در سال 1997 فیلمی بر پایه این کمیک ساخته شد و بین سالهای 1997 تا 1999 سریال انیمیشن آن توسط کمپانی HBO ارائه شد که شخصیت های آنها از طرف سازندگان اسباب بازی مورد تقلید قرار گرفتند و مورد توجه عموم بودند. در سریال ها و مجموعه های مختلف به این شخصیت اشاراتی شده است.

خاستگاه

آلبرت فرانسیس سیمونز که یکی از کارآزموده ترین افسران نیروی دریایی آمریکاست در جریان سوء قصد به رئیس جمهور ایالات متحده و در تلاش برای نجات او مورد اصابت گلوله قرار می گیرد. پس از آن سیمونز ارتقاء رتبه می گیرد و از طرف یک بخش فوق سری آژانس اطلاعاتی ایالات متحده به منظور انجام عملیات های فوق سری به خدمت فراخوانده می شود. در این کار است که جنبه های اخلاقی کار خود و CIA ذهن او را به خود مشغول می کند.

جیسون وین (Jason Wynn) بروس استنسون را استخدام می کند تا سیمونز را حذف کند. در درگیری ای جهنم وار سیمونز کشته می شود و روح او راهی جهنم می شود. چون او دانسته در زمان خدمت در CIA افراد بی گناهی را کشته است.

اسپاون با موجودی پلید به نام مالبولجا (Malebolgia) عهد می بندد تا در ازای دیدار همسرش واندا روح خود را به او واگذار کند. ولی وقتی سیمونز به دنیای انسان ها باز می گردد 5 سال گذشته است و او به موجودی شیطانی تغییر شکل داده است که خاطره کمی از زندگی پیشین خود دارد. پس از بازیابی خاطراتش سعی می کند همسرش را پیدا کند. در این بین متوجه می شود که مسائل بسیاری تغییر کرده اند و بازگشت او جز عذابی ابدی برای او نداشته است…

در این بخش از سایت سعی می شود داستان های اسپاون بصورت ترجمه شده در اختیار مخاطبان عزیز قرار گیرد.

 

دانلود قسمت اول کمیک استریپ spawn با ترجمه اختصاصی فارسی (عهد اهریمنی)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *