پرفروش ترین کمیک ها
پرفروش ترین کمیک های تمام دوران کدام ها بوده اند. پاسخ به این سؤال می تواند متعجبتان کند…کتاب های کمیک بسیار مهم هستند. نه تنها تأثیر آنها را می توان در رسانه های مختلف دید، بلکه باید گفت که آنها توانسته اند توجه خوانندگان را بمدت حدود یک قرن به خود جلب کنند. و با وجود پیش بینی هایی که همه ساله مبنی بر مرگ این صنعت به گوش می رسد، کمیک ها هنوز پرطرفدار هستند. دی سی و مارول طرفداران سینه چاکی در سراسر دنیا دارند که هر ماه آنها را برای خرید سری های محبوب خود ترغیب می کنند. 
صحبت از سری های محبوب ممکن است در ذهن بعضی از ما این سؤال را مطرح کند که خوب، این سری ها کدام ها هستند که طرفداران را مانند آهنربا به سمت خود می کشانند؟ البته در این بین اعداد ممکن است کمی باعث سوء برداشت شوند. چون آمار و ارقام به خودی خود قادر نیستند بیانگر کل داستان باشند. چون یک شماره از یک کمیک می تواند میلیون ها جلد فروش کند، ولی شماره های بعدی به چنین رکوردی حتی نزدیک هم نشوند.
البته تداوم در انتشار در این بین نقشی اساسی ایفا می کند. پس جای تعجب نیست اگر بگوییم که کمیک هایی که از دهه 1930 و 1940 انتشار آنها متوقف نشده است، جایگاهی ویژه در این لیست به خود اختصاص داده اند. 
این مقاله تنها در مورد میزان فروش نیست، بلکه بیشتر در مورد گرایش تغییراتی است که در این صنعت شاهدش بوده ایم. جالب است بدانیم کدام عناوین بیشترین رشد را داشته اند، مدت زمان محبوبیت آنها زیاد مهم نیست. 

 

9 The Phantom
فروش 150 میلیون جلد
شکی نیست که شخصیت فنتوم امروز هم قهرمانی محبوب است، ولی شخصیت اولیه یک پیشرو تمام عیار بوده است.
این کمیک که در سال 1936 توسط لی فالک (Lee Falk) خلق شد، یک شبه معروف شد و بسیاری از علاقمندان سعی کردند خود را متأثر از این شخصیت نشان دهند. لباس های تنگ وچسبان یکی از تأثیرات اجتماعی این شخصیت بود. در اوایل دهه 1990 یک لایو اکشن بنام Phantom و چند پروژه بر اساس قهرمان های پالپ (Pulp) بنام سایه (Shadow) و مهندس موشک (Rocketeer) ساخته شدند که خود جای تعجب دارد.
بدوت توجه به کاسته شدن از میزان توجه عمومی به این شخصیت و عدم محبوبیت او در حال حاضر توجه به محبوبیت آن در سالیان گذشته به عنوان نماد فرهنگ پالپ جای آن را در لیست پرفروش های تاریخ محفوظ نگاه داشته است.

 

8 Spawn
فروش 150 میلیون جلدی
اسپاون را می توان پسر بد کمیک در دهه 1990 نامید که مخلوق مغز متفکر یکی از هنرمندان خوش ذوق تیم اسپایدرمن تاد مک فارلین (Todd McFarlane) بود. این کمیک در اوج دوران  محبوبیت کمیک ها (سالهای 1985 تا 1993) به چاپ رسید و طرفداران کمیک با امید به آینده این شخصیت و تبدیل به نسخه ای دیگر از اکشن کامیک شماره 1 دیگر شماره 1 این کمیک را با ولع می خریدند.
برای اینکه تصویر دقیق تری از میزان موفقیت این کمیک بدست آوریم، باید به این موضوع اشاره کنیم که تعداد فروش کمیک های اسپاون به اندازه کل فروش کمیک های فنتوم است. این در حالی است که فنتوم با 3000 بار نوبت چاپ به این رقم دست یافت و اسپاون با تنها 600 مرتبه چاپ.
اسپاون هم مانند فنتوم امروزه یکی از شخصیت های محبوب به حساب نمی آید. موفقیت این کمیک و شروع به کار انتشارات ایمیج از لحظات مهم تاریخ کمیک محسوب می شوند. همینطور داستان های اسپاون از آغاز تا به امروز سرگرم کننده و مد روز بوده اند.

 

Diabolik
فروش 150 میلیون جلدی
دیابولیک (شیطانی) یک کمیک نوار ایتالیایی است که حول داستان یک دزد معروف (دیابولیک) می چرخد. در این داستان تم های تیره بسیاری وجود دارند. این کمیک در سال 1962 توسط آنجلا و لو چیانو جوسانی خلق شد و مشتمل بر 800 جلد بود. 800 شماره! حتی سوپرمن هم تا این حد پرشمارگان نبوده!
دیابولیک ممکن است در نفوذ به بازار آمریکا ناموفق بوده باشد، ولی در ایتالیا کاملاً موفق عمل کرده است. این شخصیت الهام بخش تعدادی از شخصیت ها مانند فنتومکی (Fantomex) ایکس من ها و حتی نمسیس (Nemesis) بوده است.
اگرچه ممکن است این کمیک در نظر طرفداران بین المللی کمیک ها ناشناخته باشد، ولی یکی از موفق ترین آثار کمیک در خارج از آمریکا محسوب می شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *