کراس اور

کراس اورها معمولاً در دنیای کمیک اتفاق می افتند. ولی گاهی اوقات نویسندگان و ناشران ترکیباتی ارائه می دهند که خیلی دور از ذهن است. چند دهه است که کراس اورها در داستان های کمیک اتفاق می افتند. وقتی قهرمانان در یک دنیای مشترک باشند، دور از ذهن نیست که بتمن و سوپرمن با هم در یک گروه جمع شوند و هالک و the Thing با هم گلاویز شوند. گاهی اوقات ناشران تصمیم می گیرند تا شخصیت هایی از کمپانی های متفاوت را در کنار هم قرار دهند. در این موارد مسائل کمی جنون آمیز به نظر می رسند.
در اینجا با هم 7 کراس اور جنون آمیز کمیک ها را با هم مرور خواهیم کرد.

1 لیگ عدالت در برابر رنجرهایی با قدرتمند با قدرت مورفین (2017)

لرد زد (Zedd) یکی از بزرگترین دشمنان رنجرهای قدرتمند است. او می تواند آلفا 5 را بدزدد و به جای آن بمبی بگذارد تا ا دیوارهای دفاعی زوردان (Zordon) عبور کند. در جنگی که میان این دو در می گیرد، تله پورترها نابود می شوند.


رنجر سیاه زک (Zack) خود را در گاتهام سیتی می یابد وبلافاصله با بتمن روبرو می شود و تصور می کند که او یکی از هیولاهای زد است. طبیعی است که بین آنها نزاعی اتفاق می افتد. مبارزه با یک رنجر برای بتم مشکلی ایجاد نمی کند. ولی وقتی تعداد بیشتری از رنجرها برای کمک به زد اعزام می شوند، لزوم درخواست کمک از لیگ عدالت حس می شود.

2 استار ترک و مردان ایکس (1996)

همه می دانیم که مردان ایکس گاهی اوقات به مسافرت های فضایی می روند و گاهی اوقات هم با امپراطوری سیار در تماس و تعامل بوده اند. در یکی از رویدادها آنها در حالیکه در تعقیب دث برد (Deathbird) خواهر مجستریکس (Majestrix) امپراطوری شیار بودند، وارد یک تونل فضایی می شوند.
آنها وارد دنیای استار ترک (Star Trek) می شوند بعضی از خدمه سفینه با بودن مردان ایکس در سفینه خود مشکلی ندارند. ولی اسپاک زیاد نمی تواند به آنها اعتماد کند. وقتی ولورین در یکی از صحنه ها بدنبال او حرکت می کند اسپاک او را با حرکت چمبره مرگ والکن تا مرز خفگی پیش می برد.

خوشبختانه لوگان دارای قدرت های درمانگری است. مردان ایکس و خدمه انترپرایز (Enterprise) سوء تفاهمات خود را حل می کنند و در برابر گروه بد داستان متحد می شوند. سپس هر کدام مسیر خود را ادامه می دهند.

3 پانیشر و امینم (2009)

بعد از کنسرت امینم سر و کله پانیشر پیدا می شود و محافظان امینم هم سلاح های خود را بیرون می کشند و بارانی از گلوله ها به راه می افتد. امینم سراغ یک آشنای قدیمی می رود که باراکودا نام دارد و یک قاتل کرایه ای است. هر دو به اتفاق به یک ساختمان متروک که در آن نزدیکی هاست می روند و کشیشی نقش طعمه و گروگان را بازی می کند تا حواس پانیشر پرت شود.


امینم با تفنگی که دارد، پانیشر را غافلگیر می کند و به طرف او شلیک می کند که به جلیقه ضدگلوله او می نشیند. بعداً مشخص می شود که باراکودا استخدام شده بوده تا یک رپر را از بین ببرد. در نهایت این مسئله باعث می شود پانیشر و امینم با هم علیه این آدمکش حرفه ای متحد شوند.

 

4 سوپرمن و محمدعلی (1978)

یک نژاد بیگانهبه قدرت بالقوه انسان ها برای از بین بردن زمین پی می برند. برای اینکه مطمئن شوند فرزندان زمین به این کار دست نخواهند زد، آنها رقابتی را تدارک می بینند که در آن قهرمان آنها در برابر قویترین قهرمان زمین به مبارزه می پردازد. از آنجایی که این نژاد بیگانه با تمام نیرو حضور یافته اند، پیشنهاد آنها را نمی شود رد کرد. آنها تصمیم می گیرند که سوپرمن یا محمد علی کلی می توانند گزینه های مناسب باشند.


این دو در میدان مبارزه در برابر هم قرار می گیرند تا مشخص شود چه کسی باید در برابر قهرمان بیگانه ها باید قرار بگیرد. آنها تمرین می کنند و در سفینه ای که در کنار خورشید سرخ است، با هم مبارزه می کنند. این به آن معنی است که سوپرمن دارای قدرت های فوق بشری نیست. سوپرمن شکست می خورد. سپس قرار می شود محمد علی در برابر قهرمان بیگانه ها قرار بگیرد. در نهایت او برنده مبارزه است، چون بزرگترین قهرمان است.

5 مشکل بزرگ در محله چینی ها و فرار از نیویورک

در دهه 80 کرت راسل دو نقش خارق العاده بازی کرد…جک برتون در مشکل بزرگ در محله چینی ها و اسنیک پلستن (Snake Plissken) در فیلم فرار از نیویورک. کامیون برتون از یک پورتال اسرارآمیز می گذرد و به دنیای پلیسکن وارد می شود.


وقتی اسنیک متوجه می شود که شخصی قصد دارد هویت او را بدزدد، بلافاصله برتون را پیدا می کند. نگران نباشید. در پایان آنها با هم متحد می شوند تا طلسم جادویی را که درست کار نکرده تصحیح کنند.

6 بتمن و لاک پشت های نینجا (2015)

بتمن متوجه می شود که لاک پشت ها لوازمی را از شرکت وین انترپرایز می دزدند. به نظر می رسد که گروه های شردر (Shreder) و فوت (the Foot) در دنساس دی سی گیر افتاده اند و بدنبال راهی می گردند تا به دنیای خود برگردند. لاک پشت های نینجا هم در این دنیا گیر افتاده اند و در تعقیب شردر هستند. این باعث درگیری بین بتمن و لاک پشت ها می شود چون همه فکر می کنند که لاک پشت های عظیم الجثه عجیب هستند.


وقتی اعضای گروه شردر با بعضی از دشمنان بتمن مثل پنگوئن متحد می شوند، شوالیه تاریکی و لاک پشت های نینجا هم با هم متحد می شوند و گروهی فوق العاده را تشکیل می دهند. می توانید توقع دیدن کلی مبارزه و پیتزا در این کمیک داشته باشند.


7 آرچی و غارتگر (2015)

این کراس اوری بود که هیچک توقع دیدنش را نداشت. البته چند سال پیش از آن همگی شاهد کراس اور آرچی و پانیشر بودند. آرچی و گروهش در جزیره مشغول گذراندن تعطیلات تابستانی خود بودند و حدس بزنید چه شده. انها تنها کسانی نبودند که برای تعطیلات به آن جزیره رفته بودند. یک سفینه در آنجا فرود می آید و می توانید مطمئن باشید که ساکنان آن برای خوش گذرانی به آنجا نیامده اند. بعد از اینکه بتی و ورونیکا با هم بگومگو می کنند، بتی گروه را ترک می کند. او بطور اتفاقی یک چاقوی طلسم شده را پیدا می کند که توجه غارتگران را به خود جلب می کند.
غارتگر آنها را تا ریوردیل تعقیب می کند و در آنجا درگیری خونینی اتفاق می افتد. پوست دوستان آرچی کنده می شود و نخاع آنها بیرون کشیده می شود. فکر می کنید تا پایان داستان کسی زنده بماند؟


مقاله ای که ارائه شد حتی بخش سطحی از آنچه در کراس اورها مطرح شده است، نشان نمی دهد و موارد عجیب در طول سالها بسیار بوده اند. اگر شما هم کراس اوری را سراغ دارید که عجیب و غریب بوده است، می توانید در بخش دیدگاه ها درباره آنها بنویسند.

 

هفت کراس اور جنون آمیز در کتاب های کمیک
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *