بازی تاج و تخت

بازی تاج و تخت در قیاس با دی سی – ارتباط های خانوادگی در دنیای دی سی امری عادی نیستند. جدای از ارتباط نزدیک و بعضاً خونی بین برخی از ابرقهرمان ها مانند بتمن و دیمین وین، و سوپرمن و جاناتان کنت و اشکالی خانواده گون از تیم های مبارزان مانند لیگ عدالت، تایتان ها و Outsiders به وفور به چشم می خورند. هر یک ارتباط و انگیزه های فلسفی خاص خود را دارند.
تنوع این ارتباط ها بسیار زیاد هستند و به اندازه تنوع خاندان ها در وستروس می باشند که این سؤال را مطرح می کنند: چگونه و از چه منظری می توان این روابط را با رابطه های موجود بین خاندان ها در وستروس مقایسه کرد. نیاز نیست یه ذهن خود فشار بیاورید. ما در اینجا 10 مورد مقایسه ای بین ابرقهرمان ها و تیم های موجود در داستان های دی سی و همینطور خاندان ها وطوایف مطرح شده در وستروس مطرح می کنیم.

10 آکوامن: خاندان گری جوی
جدای از ارتباط هر دو مورد با آب، باید گفت پادشاه دریاها اشتراکات دیگری هم با این خاندان دارد. آرتور کری (Arthur Curry) حاصل وصلت فردی از آتلانتیس با فردی از دنیای خشکی است و همواره تلاش می کند تا بین قلمرو خود در زیر آب و دنیای خشکی تعادل ایجاد کند.
ثیون هم اهل همدردی است، ولی گاهاً دیده شده که آرتور با اهالی دنیای آب برای خرابی دنیای خشکی نقشه کشیده اند. البته این مورد هم کمابیش در مورد حکام آیرون آیلندز (Iron Islands) صدق می کند. چون بعضی وقت ها آنها منافع قلمرو خود را به منافع کلی وستروس ترجیح داده اند.

 

9 زن شگفت انگیز: خاندان مورمون
زنان خاندان مورمون تلاشگر و جنگجو هستند. این موضوع را می توان از نقوش حک شده بر روی دروازه های ورودی شهرشان دریافت. زنی با پوششی از پوست خرس از کودکی پرستاری می کند و در یکی از دستانش یک تبر به چشم می خورد. و بخاطر همجواری Bear Island با سرزمین وحوش (Wildling Lands) آنها باید یاد بگیرند که چطور از خود محافظت کنند.
واندرومن هم از جامعه ای با این شرایط قیام کرده است. ذهنیت تاکتیکی او به همراه قابلیت های فراانسانی در انطباق کامل با وجوه اشتراک خاندان مورمون است. اگرچه گاهی اوقات او هم بدلیل وضعیت نامناسب آب و هوایی و جنگی و…باید به جای تاج شاهی لباسی از پوست خرس به تن کند.

 

8 گرین لنترن: خاندان لنیستر
شهرت هل جوردن به عنوان گرین لنترن به حق بدست آمده است چون بارها شخصاً دنیا را نجات داده است. البته باور این نکته که کسی با این میزان از ناپایداری و واکنش های خودجوش بتواند یکی از مؤثرترین جنگجویان عرصه کهکشان باشد، امری دشوار است.
به همین دلیل او را باید در ارتباط با خاندان لنیستر دید. او مهارت و کله شقی و خودجوشی زیادی دارد ولی در عین حال زیرکی خاصی در ارائه تاکتیک های جنگی از خود به نمایش می گذارد درست مثل تیوین (Tywin). شاید بتوان گفت او در خلاص کردن خود از مشکلاتی که خودساخته است بیشترین مهارت را از خود نشان داده است، درست مثل تیرین!

 

7 سایبرگ: محقق ارگ دفاعی
علیرغم قدرت تخریب گری که ویکتور استون در سالهای اخیر از خود نشان داده است ولی اکثر مواقع او را در جایگاه “مردی پشت میز نشین” می بینیم تا مأموری اجرایی. او قادر است به تمامی کامپیوترهای جهان دسترسی داشته باشد و هیچ اطلاعاتی از دسترس او خارج نیست.
از این رو او شبیه محقق ارگ (Maester of Citadel) است که به طیف وسیعی از اطلاعات و کتاب هایی دسترسی دارد که همواره در اختیار حکرانان وستروس یوده است. البته گروهی که سایبرگ در ان فعال بود جنبه نظامی هم به خود دیده است تا در مواقع مناسب از او در میادین جنگی هم استفاده شود.

 

6 مارشن منهانتر: بچه های جنگل
جان جونز به عنوان آخرین بازمانده مریخ از قابلیت های خود برای کمک به مردم زمین استفاده می کند. او با عنوان مارشن منهانتر در قالب یک فراانسان ظاهر می شود و به نوعی از هویت بدل استفاده می کند. او همچنین از توانایی های تله پاتی و دهنی خود به عنوان عاملی برای حمایت از صلح جهانی استفاده می کند.
شباهت زیادی بین جان جونز و بچه های جنگل وجود دارد. بچه های جنگل علیرغم برخورداری از قابلیت های ذهنی و تشخیص پیش از موعد وقایع متأسفانه نژادی رو به انقراض هستند. چیزی که جان جونز می تواند با آن همدردی کند. علاوه بر این بچه های جنگل هم در صدد کمک رسانی به وستروس از طریق روش های روحانی هستند و بدنیال راهی برای مرتفع کردن دردها و آلام روانی خود که از گذشته با آنها بوده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *