مقالات کمیک

مارول بالاخره جایگزین واقعی آیرون من در MCU را تایید کرد

یک نمای بحث برانگیز در برنامه تهاجم مخفی شبکه دیزنی پلاس از جایگزین واقعی آیرون من در MCU (دنیای سینمایی مارول) پرده برداشت.

خلاصه

رادی (Rhodey) معروف به وارماشین (War Machine) در عنوان جدید جنگ های زرهی (Armored Wars) به عنوان جانشینی ایده آل برای تونی استارک معرفی شده است.

نشان دادن رادی به شکل بدلی اسکرال لایه هایی از تنش را به وجود این شخصیت اضافه می کند که با داستان معرفی آیرون من به دنیای ام سی یو انطباق کامل دارد و از او مهره ای مناسب برای جایگزینی تونی استارک می سازد.

در حالی که صحبت از جایگزینی شخصیت هایی مانند اسپایدرمن و آیرون هایت برای این نقش بود، دوستی نزدیک رادی با استارک و ارزش وجودی او باعث شد که مناسب ترین جانشین برای آیرون من باشد.

ام سی یو با ارائه صحنه هایی در نمایش “تهاجم مخفی” تأیید کرد که در عنوان بعدی خود “جنگ های زرهی” از جیمز “رادی” رودز به عنوان جانشین اصلی آیرون من استفاده خواهد کرد. رادی از زمان ابتدای حضور آیرون من در ام سی یو در سال ۲۰۰۸ و نجات او از چنگال “ده حلقه” (Ten Rings) اولین شخصیتی بود که با آلترایگوی جدید شخصیت آیرون من آشنا شد.

ام سی یو نسخه های جایگزین متعددی را برای این منظور تست کرده بود. از جمله مردعنکبوتی تام هالند که نقش شاگردی آیرون من را برعهده داشت، یا آیرون هارت که برای اولین بار در ام سی یو ظاهر شد. ولی در نهایت عنوان جدید ام سی یو (جنگ های زرهی) رادی را در پروژه شخصی خودش محک خواهد زد. او تنها کسی است که می تواند جانشین برحقی برای تونی استارک باشد.

تونی استارک در سکانس پایانی فیلم “پایان بازی به شکلی تراژیک با فدا کردن جان خود توانست ثانوس را شکست دهد. در جایگاهی برابر قوم پیشرفته واکاندا هم که با ارائه سلاح ها و زره های پیشرفته به جنگجویان از جمله سم ویلسون و ریری ویلیامز نقش مهمی ایفا می کردند، می توانند جایگاه تونی استارک را اشغال کنند. آیرون هارت که در پایان فیلم پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه جایگاه خود به عنوان یک ابرقهرمان را تثبیت کرده بود، می توانست جانشینی مناسب برای تونی استارک تلقی شود. ولی در نهایت بخاطر با پرده برداری بحث برانگیزی که در فاز ۵ از این شخصیت شد، شکی باقی نمانده است که جانشین اصلی او خواهد بود.

 

نمایان شدن حالت اسکرال رادی او را بیش از هر چیزی شبیه آیرن من می کند

در تهاجم مخفی به شیوه ای بحث برانگیز متوجه می شویم که یک اسکرال کمی بعد از عارضه نخاعی که در کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی برای رادی پیش آمده بود، یک اسکرال جای او را گرفته است و همه این اتفاقات قبل از فاز پنجم روی داده است. البته زمان دقیق دزدیده شدن رادی و جایگزینی او مشخص نیست. در تهاجم مخفی بر این موضوع که او بعد از صحنه نبرد فرودگاه در جنگ داخلی در بیمارستان بستری شده تأکید می شود. این به آن معنی است که وارماشینی که در فیلم انتقام جویان: پایان بازی دیده شده، بدل اسکرالی او بوده است. معنی دیگر این صحنه این است که به احتمال بسیار زیاد در زمان مرگ تونی استارک رادی در کنار او نبوده است. سوای از زمان ربوده شدن رادی پیچیدگی های دیگری نیز در شخصیت پردازی وارماشین وجود دارند.
موضوع دیگری که مهم است این است که در این زمان نسبتاً طولانی که رادی ربوده شده بوده، زره او در دسترس اسکرال ها بوده که با توجه به قدرت و اهمیت آن، می تواند اسرار بسیاری از این سلاح قدرتمند را در اختیار دشمنان زمین قرار داده باشد. احتمالاً این آدم ربایی و اسارت بار روانی بسیاری بر جا گذاشته است که تحمل آن برای یک افسر نیروی هوایی و ابرقهرمان هم می تواند دشوار باشد. این را می توان قرینه حوادثی در نظر گرفت که در فیلم آیرون من در سال اتفاق افتادند که در جریان آن آیرون من شاهد استفاده از سلاح های ساخته او به دست گروه ده حلقه بود که علیه سربازان آمریکایی از آنها استفاده می شد. به محض فرار از قرارگاه ده حلقه تونی استارک بخش تولیدات تسلیحاتی شرکت خود را متوقف می کند تا سلاح های کشتار جمعی دیگر به دست گروه های تروریستی مانند ده حلقه نرسد.
احتمالاً در فیلم جنگ های زرهی هم شاهد ضربات روحی شدیدی باشیم که به رادی وارد می شوند و او را وادار می کنند تا از رسیدن تسلیحات پیشرفته اش به دست دشمنان جلوگیری کند. احتمالاً رادی هم مجبور شود با جراحتی مهلک کلنجار برود، چون تونی استارک هم در زمان فرار مورد اصابت ترکش های موشکی قرار گرفت که به قلب او لطمه زدند و مجبور شد از یک رآکتور استفاده کند. جراحات حاصل از درگیری های جنگ داخلی می تواند منجر به این شود که رادی برای به حرکت درآمدن به زره خود وابستگی بیشتری پیدا کرده باشد. شاید رادی مجبور باشد برای تبرئه شدن خود تلاش بیشتری بکند، چون همزاد اسکرالی او چیزی نمانده بود که جهان را درگیر جنگ جهانی سوم کند.

وارماشین همیشه بهترین جانشین آیرون من در ام سی یو بود

فاز ۳ و ۴ ام سی یو دو شخصیت بالقوه را برای جانشینی آیرون من معرفی کردند: اسپایدرمن و آیرون هارت. ولی علیرغم نبوغ بسیار زیاد پیترپارکر در اختراعات جدید، تونی هرگز به او به چشم جانشین خود نگاه نمی کرد. در حقیقت او بارها تکرار کرده بود که پیتر پارک اشتباهات او را تکرار نخواهد کرد و دو فیلم اسپایدرمن در دنیای ام سی یو او را از سایه تونی استارک درآورده بود. آیرون هارت حتی از اسپایدرمن هم در این زمینه در جایگاهی بعیدتر قرار دارد، و تنها تأثیر اصلی تونی استارک بر او را می توان در الهام گرفتن او از آیرون من در ساخت زره خود و همینطور جذب حمایت مالی تونی از مؤسسه آموزشی او دانست.
از اینرو رادی نسبت به این سه شخصیت قرابت بیشتری با آیرون من داشته است. او یکی از نردیک ترین دوستان تونی استارک بوده است و بزودی به بزرگترین متحد او تبدیل خواهد شد. در دنیای کمیک رادی حتی برای مدتی کوتاه زره آیرون من را به تن می کرد. این ماجرا مربوط می شود به زمانی که تونی استارک درگیر مبارزه با اعتیاد خود به الکل بود. شخصیت وارماشین اولین بار در سال ۲۰۰۸ به دنیای سینمایی مارول معرفی شد و از آن پس بارها و بارها لیاقت خود را برای جانشینی آیرون من به اثبات رساند. پس می توان نتیجه گرفت که وارماشین شایسته ترین جانشین تونی استارک بوده و خواهد بود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا