تسک مستر

تسک مستر ممکن است نقش شرور اصلی فیلم یلک ویدو باشد که بزودی با بازی اسکارلت جوهانسون اکران خواهد شد. این باور بسیاری از طرفداران کتاب های کمیک است که بعد از به نمایش درآمدن تصاویری مربوط به هیبتی زره پوش با کلاه خودی سفید در حال راندن تانکی در میان خیابان های بوداپست مطرح شد.
در مورد فیلم بلک ویدو همانقدر اسرار زیاد است که در مورد حضور تسک مستر در کمیک های این شخصیت وجود داشت و هویت اصلی این شخصیت را تا سه دهه فاش نکرده بود. در مورد فیلمی شخصی در مورد شخصیت زن اصلی انتقام جویان که از بدو تأسیس هسته اصلی این گروه بوده است اطلاعات بسیار اندکی وجود دارد. حتی اطلاعات کمی هم که ارائه شده است در اکثر مواقع مورد تأیید مارول استودیوز نبوده است. در اصل هنوز اکران این فیلم و تاریخ آن بطور رسمی اعلام نشده است و وجود آن تنها محدود به چند تصویر و فیلمی است که اسکارلت جوهانسون موسرخ در آن به چسم می خورد.
اگرچه نقش تسک مستر در این فیلم مشخص نیست و در مورد حضورش نمی توان با اطمینان سخن گفت، ولی یک رقیب جدی برای ناتاشا رومانوف در این فیلم می تواند باشد. هر دو شخصیت در چندین مأموریت سری به عنوان مأموران مخفی و مزدور شرکت داشته اند و اعتبار تسک مستر به حدی است که شکست آن توسط رومانوف می تواند به تثبیت جایگاه ذومانوف در بین افراد اصلیقدرتمندترین قهرمانان زمین کمک کند. در اینجا تمامی نکات لازم برای شناختن خاستگاه این شخصیت و قدرت های این شخصیت را که امکان حضورش در فیلم بلک ویدو بسیار زیاد است با همدیگر مرور می کنیم.

 

تاریخچه حضور تسک مستر در کمیک ها

تسک مستر اولین بار در صفحه آخر کمیک شماره 195 انتقام جویان در ماه می 1980 ظاهر شد و خاستگاه آن در شماره بعدی یعنی در شماره 196 این کمیک مشخص شد. او بعد از اینکه انت من (اسکات لنگ)، یلوجکت (هنک پیم) و وسپ (جنت ون داین) بطور تصادفی یکی از مدرسه های پرورش پیروان شرور را کشف کردند خودش را به آنها نشان داد. سپس تسک مستر با تقلید سبک مبارزه ای انتقام جویان و همچنین بهره بردن از سلاح های مخصوص آنها قابلیت خود را در استفاده از سبک های جدید نشان داد.
او اولین بار قابلیت کپی کردن سبک های مبارزاتی مورد علاقه خود را وقتی نشان داد که در کودکی توانست استفاده از شلاق را با نگاه کردن به یکی از فیلم های مسترن بیاموزد. در نوجوانی با تماشای تکنیک های بازیکنان فوتیال در نقش کوارتربک توانست در نقش یک کوارتربک حرفه ای ظاهر شود. پس از فارغ التحصیلی او در مورد تبدیل شدن به یک قهرمان یا شرور فکر کرد. او تبدیل شدن به یک قهرمان را کنار گذاشت چون بهره مالی برای او نداشت. همچنین تبدیل شدن به یک شرور را هم بخاطر خطرات زیادش کنار گذاشت. در نهایت تصمیم گرفت معلم شود و به کسانی که مابل به پرداخت پول برای آموزش باشند، آموزش هایی را ارائه دهد.
در طول سالیان او لیست بلندی از مشتریانی داشت که در میان آنها هم قهرمانان وجود داشتند، هم شرورها. علی رغم تلاش انتقام جویان برای بستن مدارس تسک مستر، او توانسته بود سالها از حملات انتقام جویان فرار کند و هویت اصلی خود را از آنها پنهان کند. او برای AIM و Hydra کار کرده بود، همینطور برای تربیت قهرمانان جدید در 50 ایالت به استخدام دولت درآمده بود. همچنین برای تست امنیت Helicarrier جدیدی که گروه شیل ساخته بود به استخدام این گروه درآمد و به راحتی توانست به آن نفوذ کند.
در مینی سری که در سال 2010 پخش شد، این پیشینه از تسک مستر به خوانندگان ارائه شد و برای اولین بار خاستگاه و قدرت های او به هواداران کمیک نشان داده شد. در آن سری تسک مستر به عنوان یکی از مأموران شیلد بنام تونی مسترز معرفی شد که می توانست مهارت های ورزشکاران و هنرمندان را با دقتی مثال زدنی تقلید کند. چیزی که او به یاد نمی آورد این بود که یک دانشمند نازی در تلاش برای کپی کردن قایلیت های استیو راجرز و تبدیل او به یک ابرسرباز و تزریق سرمی به او باعث تقویت قدرت کپی برداری او شده بود.
فرمول جدید کارساز بود و بدن مسترز را در بهترین شرایط فیزیکی قرار داد و به او این امکان را داد که قابلیت های موجود خود را تقویت کند و دقت بیشتری به آنها ببخشد. متأسفانه این فرمول اثرات جانبی منفی داشت و باعث شد تا تونی خاطرات شخصی و هویت خود را فراموش کند. این مسئله با تکرار آموزش های نظامی اش شدیدتر و شدیتر می شد. این تخریب حافظه بقدری شدید بود که سابقه خود در گروه فیلد و همسر و هم رزم خود مرسدس مرسید را هم فراموش کرد.
خوشبختانه همسر تسک مستر توانست در کنار او قرار بگیرد و از قابلیت های او در مسیر درست استفاده کند. البته این اقدام مرسدس در صورتی انجام گرفت که خود تسک مستر از آن بی اطلاع بود. او با هویت ارگ (Org) به عنوان مسئول برنامه ریزی در کنار تسک مستر قرار گرفت و امور مالی، قرارهای ملاقات و مأموریت ها را او بر عهده گرفت، چون تسک مستر نمی توانست بفاصله چند روز از گذشت رویدادها هیچ یک از آنها را به خاطر بیاورد. با استفاده از همین قابلیت بود که تسک مستر توانست او را به مأموریت های شیلد بفرستد و وانمود کند که او امور عادی خود به عنوان یک مزدور را انجام می دهد.
مأمور مرسدس مسئول ایجاد هویت تسک مستر برای تونی و همینطور تأسیس آکادمی سری تسک مستر برای تربیت ابرشرورها را برعهده داشت. از این طریق شیلد می توانست فعالیت های ابرشرورها را تحت نظر بگیرد و در جریان جزئیات مأموریت های آنها قرار بگیرد. این مسئله تسک مستر را به یکی از بزرگترین مأموران دوجانبه تبدیل کرد که در دنیای زیرزمینی تبهکاران نفوذ کرده بود و بدون اینکه چیزی در حافشه اش بماند می توانست از تمامی اسکن های تله پاتیک عبور کند.

 

توضیح قابلیت های تسک مستر

تسک مستر دارای قابلیت کپی کردن تمامی کارهایی است که در شخصی دیگر می بیند. او این کار را “واکنش های فوتوگرافیک” می نامد. او همچنین دارای حافظه فوتوگرافیک هم هست که به او این امکان را می دهد که خیلی راحت تمامی افعالی را که می بیند به خطر بیاورد. با تماشای ویدئوهایی که از ابرقهرمان ها و ابرشرورهای دیگر ضبط شده است، می تواند حرکات و تکنیک های آنها را بصورت خودآموز فرابگیرد و در بسیاری از زمینه ها نکات بسیاری را بیاموزد. او همچنین توانسته به میزان محدود فراسرعت را در خود تقویت کند. به این ترتیب می تواند حرکات مختلف را با سرعت خیلی بیشتری کپی کند. این عمل انرژی خیلی زیادی از او مصرف می کند، به همین دلیل تسک مستر تنها می تواند به مدتی خیلی محدود از آن استفاده کند.
بخاطر مهارت او در کپی کردن و پرداختن به مهارت های جدید او قابلیت هایی را آموخته که بی نظیر است. او حرکات آکروباتیکی را که اسپایدرمن و دیردل انجام می دهند یاد گرفته. همینطور قابلیت رهگیری که هاک آی و پانیشر در آن تبحر دارند. او مهارت های هنرهای رزمی آیرون فیست و شنگ چی را آموخته. او همچنین می تواند مانند کاپیتان آمریکا سپر خود را طوری پرت کند که پس از برخورد با چند هدف پیش خود او برگردد. مطالعاتش از او یک متخصص در امورد تاکتیکی ساخته است و با دقت بسیار زیاد می تواند کارهایی را که یک رقیب در میدان مبارزه می تواند انجام دهد پیش بینی کند. او همچنین می تواند صدای هر کسی را به دقت تقلید کند. او می تواند حرکات بدن و طرز ایستادن کسانی را که هم سایز او هستند شبیه سازی کند.
همه این قابلیت ها به اضافه بدن بسیار قوی او که تحت تأثیر سرم نازی ها شکل گرفته است از او حریفی تمام عیار برای رقبا ساخته است به شکلی که اسپایدرمن در مورد او گفته: مبارزه با تسک مستر مانند مبارزه همزمان با تمامی انتقام جویان در آن واحد است. او در طول سالیان چندین مهارت منحصر بفرد را در خود تقویت کرده است. تنها کسی که در مواجهه تن به تن توانسته او را شکست دهد ددپول است که تکنیک های مورد استفاده اش بقدری فاقد نظم و الگو بود که تسک مستر قادر به تقلی آنها نبود.
همین موضوع سبب ساز بزرگترین نقطه ضعف تسک مستر است. تفاوت بسیاری در استفاده از فنن هنرهای رزمی و تنها تقلید آنها وجود دارد. او تنها می تواند حرکت را ضبط و دوباره اجرا کند. او قادر نیست از تخیل و چیره دستی خود برای اضافه کردن به آن فنون در موقعیت استفاده کند. او فاقد خلاقیت است و اگرچه می تواند حرکات منحصربفرد صدها فرد را تقلید کند، ولی در مواجهه با شرایط غیرمنتظره و حریفی جدید غافلگیر می شود.

 

چرا تسک مستر باید در فیلم بلک ویدو باشد؟

وقتی شایعه های مربوط به حضور تسک مستر در فیلم بلک ویدو پخش شد همه این سؤال را از خود پرسیدند که دلیل آن چه می تواند باشد. این دو شخصیت ارتباط زیادی در دنیای کمیک نداشته اند مگر در زمینه های جاسوسی دنیای مارول. ولی نگاهی دقیق به شخصیت این دو آنها را حریف هایی ایده آل برای هم معرفی می کند. آنها هر دو مأموران کارآزموده ای هستند که بنا به دلایلی به سمتی دیگر گرایش یافته اند. بلک ویدو کی جی بی را رها کرد و به شیلد پیوست و مأمور تونی مسترز در نهایت بدنبال کسب و کار خود رفت.
تا به حال نکات بسیار کمی درباره داستان بلک ویدو لو رفته است ولی راه های زیادی برای وارد کردن تسک مستر به این داستان وجود دارد. این احتمال وجود دارد که تسک مستر یکی از استادان بلک ویدو در اتاق سرخ بوده باشد. یک احتمال دیگر می تواند این باشد که تسک مستر یکی از مزدورانی است که بلک ویدو در رویارویی هایش نتوانسته او را شکست دهد. حتی این امکان وجود دارد که بلک ویدو به عنوان عنصر نفوذی شیلد در هایدرا سالیان دراز مشغول آموزش نیروهای هایدرا بوده باشد.

چه کسی نقش تسک مستر را بازی خواهد کرد؟
اینکه احتمال حضور تسک مستر در فیلم بلک ویدو تنها به یک تصویر وابسته است که در آن شخصی با ظاهری مشابه تسک مستر در آن حضور داشته است، نکات زیادی را در اختیار مخاطبان قرار نمی دهد. حال فرض کنیم که این فرد زره پوش تسک مستر است. سؤال بعدی این خواهد بود که چه کسی نقش او را بازی خواه کرد؟به احتمال زیاد این فرد می تواند O-T Fagbenle باشد که به عنوان عوامل فیلم معرفی شده ولی نقشی نامشخص خواهد داشت. فاگبنلی یکی از هنرپیشه های کارزآموده تئاتر و تلویزیون است که بخاطر حضورش در سریال تلویزیونی “داستان ندیمه” شهرت یافته است.
یک احتمال دیگر می تواند حضور دیوید هاربر باشد که نامش در بین عوامل فیلم دیده می شود. هاربر با فیلم های ابرقهرمانی غریبه نیست و اخیراً در ریبوت هل بوی ایفای نقش کرده است. این نکته که چه کسی می تواند نقش تونی مسترز را در این فیلم ایفا کند، بصورت راز باقی خواهد ماند ولی هر دو گزینه بازیگری این نقش انتخاب هایی عالی برای این نقش خواهند بود.

 

تسک مستر کیست؟
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *