ابرقهرمانان زن کمیک
ابرقهرمانان زن کمیک – در سالن اچ کامیک کان که در هفته گذشته شاهد برگزاری مراسم معرفی و دیدار هنرمندان با علاقمندان بودیم، کوین فایگی مشخص کرد که در فاز چهارم فیلم های دنیای سینمایی مارول شاهد حضور جین فاستر (ثور) خواهیم بود. همچنین او اعلام کرد که کیت بیشاپ هاکای دوم در کنار استادش کلینت بارتون قرار گرفت تا زمینه ساز ظهور هاکای دیگری باشد که اینبار زن است.
ولی آنها اولین ابرقهرمانانی نیستند که نقش قهرمانان مرد قبل از خود را می پذیرند و خود به سمبل های قهرمانی تبدیل می شوند. با توجه به این موضوع در این مقاله 11 نمونه از مهمترین مثال هایی را تقدیم مخاطبان می کنیم که از بهترین موارد پذیرفتن نقش ابرقهرمان مرد توسط زنان به  حساب می آیند.
1 Doctor Fate
دکتر فیث یکی از ابرقهرمانانی است که نیروی جادویی خود را از یک شیء می گیرد و در مورد او کلاه خود Nabu است که یک جادوگر مصر باستان بوده که در گذشته زندگی می کرده است. چندین قهرمان زن با به سر گذاشتن این کلاه خود به دکتر فیت تبدیل شده اند از جمله Inza Nelson همسر Kent Nelson که فیث اصلی به شمار می رفت.
همچنین گروه دو نفری زن و شوهری اریک و لیندا هم بودند که معمولاً در قالب یک شخصیت زن بنام دکتر فیت ظاهر می شدند. آنها حتی مدتی کوتاه در گروه عدالت هم حضور داشتند.

 

2 Star-Lord
کیتی پراید (Kitty Pryde) شخصیت زنی بود که بعد از اتمام نامزدی اش با پیترکوییل (استارلرد) مدتی کوتاه به گروه نگهبانان کهکشان پیوست. او وقتی که بواسطه ازدواج با پیتر کوییل به رتبه ملکه اسپارتاکس رسید، کلاه خود و سلاح استارلرد را نیز دریافت کرد و نام استارلرد را هم برای خود برگزید.
البته دوره او کوتاه بود و با بازگشت پیتر کوییل به گروه کیتی به گروه ایکس من بازگشت.
3 Robin
در دنیای دی سی چندین روبین زن وجود داشته اند. اکثر این روبین ها از دنیاهای دیگر و واقعیت های دیگر ظاهر می شوند ولی یکی از آنها استفانی براون بود که مدتی شاگرد بتمن بود و دوست پسرش تیم دریک از طرف بتمن مجبور شده بود تا از مبارزه علیه جرم کناره گیری کند.
او که یکی از شخصیت های مورد علاقه طرفداران بود در یکی از حوادث بحث برانگیز کشته شد و بعدها به عنوان بت گرل جدید به دنیای دی سی بازگردانده شد.
از زمانی که کمیک های دی سی تولدی دوباره را تجربه کردند، پیشینه استفانی ترمیم شد و او به عنوان Spoiler به دنیای دی سی برگشت.

 

4 Black Panther
بلک پنتر فعلی تچالا یکی از فرمانروایان واکاندا است که در بین صف طولانی فرمانروایان و محافظان این قلمرو قرار گرفته است. چند سال پیش و در جریان مبارزه تچالا با دکتر دووم او صدمه دید و به کما فرو رفت و هویت بلک پنتر به خواهرش شوری رسید.
تچالا به وضعیت اصلی خود برگشته و بلک پنتر اصلی به حساب می آید ولی به کمک فیلم بلک پنتر و انتقام جویان: جنگ بینهایت و پایان بازی شوری دارای موقعیتی بسیار تثبیت شده است و اخیراً عنوان اختصاصی خود در دنیای کمیک را دریافت کرده است.
5 استارگرل
کورتنی ویتمور توسط جف جونز در دی سی خلق شد و نام استاربلت توسط سیلوستر پمبرتون بچه ستاره ای اصلی به او داده شد تا در کنار پدرخوانده اش به مبارزه بپردازد. او در نهایت به گروه JSA ملحق شد تا در مسیر سرنوشت خود در تبدیل شدن به بچه ستاره ای قدم بردارد.
او در نهایت پس از اینکه جک نایت (استارمن) او را در گروه کیهانی خود قرار داد، لقب استارگرل را برای خود برگزید. از آن زمان تحت همین نام در آثار مختلف دی سی ظاهر می شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *