۸ ابرقهرمانی که هویت اصلی شان فاش شد

با توجه به اینکه در MCU و بدنبال حضور شخصیت های ابرقهرمان با هویت های اصلی شان مسئله هویت پنهان کمی از ارزش اولیه خود ساقط شده است، ولی این عامل یه عنوان یکی از مهمترین و جذاب ترین عوامل هنوز در دنیای کمیک مطرح است. پنهان کردن هویت اصلی در دنیای کمیک های دی سی و مارول هنوز نقشی مهم ایفا می کند و نقش محافظت از شخصیت های ابر قهرمان و افراد مزتبط با آنها در برابر خطرات را دارد. فاش شدن این شبکه امنیتی می تواند نتایج ناگواری را برای قهرمانان و افرادی داشته باشد که رابطه ای نزدیک با قهرمان ها دارند. جای تعجب نیست که تعداد بسیار زیادی از کمیک ها از این حربه برای معرفی شخصیت های خود استفاده کرده اند.

در اکثر مواقع فاش کردن هویت اصلی توسط خود شخصیت و با میل و اراده خود آنها صورت می گیرد، ولی در بعضی موارد هم مانند اسپایدرمن: دور از خانه، این موقعیت از آنها دزدیده می شود. گاهی اوقات این مهم زمانی اتفاق می افتد که یک نیروی متحد یا دشمن نقاط را به هم وصل می کنند و متوجه هویت اصلی شخصیت می شوند و یا اینکه بی دقتی خود شخصیت های ابرقهرمان در مسیر انجام وظیفه باعث لو رفتن هویت آنها می شود و تم داستانی به شکلی انفجاری پیش می رود.
هویت های سری شاید در بعضی موارد به سوژه ای نخ نما تبدیل شده باشند، ولی در بعضی موارد جایگاه ارزشمند خود را دارا هستند. به همین خاطر است که وقتی شخصیت های شرور دریچه را باز می کنند و نگاهی به داخل ظرف می اندازند، دنیایی از احتمالات را باز می کنند که هیچکدام از آنها نمی تواند خوب باشد…
۸  Spider-Man
پیتر پارکر در چندین موقعیت هویت خود را فاش کرده است، ولی بعدها توانسته راز خود را مخفی کند. گاهی اوقات از طریق توضیحات پیچیده و گاهی اوقات از طریق اقدامات خطرناکی که جان خود را به خطر می اندازد. مانند موردی که در آن جان زن عمو می را نجات داد. اولویت ها زندگی پیتر پارکر را هدایت می کنند اولویت ها.
جای تعجب نیست که شوکه کننده ترین زمانی که در آن اسپایدرمن هویت خود را عیان کرد، مربوط می شود یه یکی از همین لحظات جبرانی داستان. در زمان جنگ داخلی که در آن ابرقهرمانان بواسطه میزان اعتبار و آزادی فردی در برابر یکدیگر قرار می گرفتند، اسپایدرمن با قرار گرفتن در کنار تونی استارک که طرفدار حفظ شهرت بود، همه را متعجب کرد.
هویت اسپایدرمن تا به آن نقطه چهل سال بود که مانند رازی سر به مهر حفظ شده بود و به همین دلیل بود که تونی فکر می کرد پیتر باید به جرگه افرادی بپیوندد که شهرت خود را پنهان نمی کنند. تونی پیتر را متقاعد کرد که مانند خود او هویتش را به عموم بنمایاند. تصمیم که بعد از آن موچب پشیمانی پیتر پارکر شد.
شاید نتوان فاش کردن هویت اسپایدرمن را در این مقوله قرار داد، چون تحت تأثیر تحریکات تونی استارک صورت گرفت.
دسته بندی: مقالات کمیک
امتیاز کاربران: