25 ابرشرور بزرگ دنیای کمیک
25 ابرشرور بزرگ دنیای کمیک –  عاملی که باعث تمایز یک ابرقهرمان خوب از یک ابرقهرمان عالی می شود، شروری است که در برابرش قرار گرفته است. قابلیت پرواز و قدرت سرشار عوامل اصلی هستند ولی شخصیت های شروری که به عنوان مثال سوپرمن و وانردومن با آنها روبرو می شوند، کیفیت عملکرد آنها را انعکاس میدهند.

 

واقعیت این است که شخصیت های شرور هم جذابیت های خود را دارند. این درست است که قهرمان ها در برج ها و غارها زندگی می کنند ولی شرورها هم همیشه با نقشه های خود همه را غافلگیر می کنند و گروه های جالبی را تشکیل می دهند. آنها زندگی وحشی و آزادی دارند و به هیچ چیز اهمیت نمی دهند. شهرها را به هم می ریزند و آشوب به پا می کنند. شاید هم روزی به جهان حکومت کنند. اگر بخواهیم با خودمان روراست باشیم باید اعتراف کنیم که حداقل تحت تأثیر کارهایی که یک شرور انجام می داده قرار گرفته ایم و شاید بعضی از ما خواسته باشیم که به جای یکی از آنها باشیم.
25 Apocalypse
نام او (به معنی قیامت) مشخص می کند که نباید شخصیتی جذاب و خوش تیپ و دوست داشتنی باشد. حتی گاهی اوقات به او لقب اولین جهش یافته را داده اند. الصباح النور در مصر باستان و در زمان ساخته شدن اهرام مصر بدنیا آمد. اهالی قبیله او فکر می کردند که او موجودی عجیب است چون علایم عجیبی به چهره داشت. در نتیجه او را در بیابان ها رها کردند تا کشته شود.
در نهایت قدرت های او ظهور یافتند و او سریع تر، قوی تر و از همه مهمتر جاودانه شد. او بخش های زیادی از زمین را به تسخیر خود در آورد تا جایی که به سفینه ای رسید که ساخته غول پیکران فضایی بنام سلستیال ها بود.او تکنولوژی انها را با جسم خود پیوند زد و باعث شد تا قدرتش ده برابر افزایش یابد و ظاهری که امروز از او می شناسم بدست آورد.
اپاکلیپس در طول صده های مختلف هویت های زیادی را به خود دیده است و نام های از اسامی خدایان را برای خود برگزیده است والهام بخش اسطوره ها و افسانه ها شده است. هدف او همواره یک چیز بوده است. ایجاد تعارض  تا منجر به مرگ ضعیف ترها و باقی ماندن قوی ترها شود تا نسل انسان قویتر شود.
اپاکلیپس به نوعی مدیون سلستیال ها است و در تلاش بوده با فرار از این دین ادعای خدایی کند ولی تا به حال موفق نشده است و اخرین بار او را در حالی دیدیم که به نزد سلستیال ها برده می شد و به او وعده عذابی عظیم داده شده بود.

 

24 BANE
در اولین نظر بین یک مرد عضلانی و قوی پیکر است که ماسکی مضحک به چهره دارد. ولی وقتی دقت می کنیم متوجه می شویم که واقعاً اینطور نیست. او شخصیتی است که کارهایی انجام می دهد که در مخیله هیچکس نمی گنجد. او کسی بود که به بدترین شکل ممکن بتمن را شکست داد. او تنها با حقه موفق به این کار نشد. او در مورد طعمه خود مطالعه کرده بود. او نقاط ضعف بتمن را می شناخت و آنقدر در جاهای مختلف گاتهام برای بتمن گرفتاری درست کرد که او را ضعیف کرد و ابتکار عمل را در دست گرفت. او نه تنها استخوان های پشت بتمن را شکست بلکه از نظر روانی هم او را در هم شکست.
بین قوی، باهوش، حیله گر و بی رحم است و بیشترین شباهت عملکرد در بین شرورها را به بتمن دارد. ولی راستش را بخواهید تنها کار مهمی که او انجام داد همین بود. شکستن کمر بتمن 20 سال پیش. شاید روزی برسد که او را بخاطر چیزی بیش از این بشناسیم. فعلاً همین موضوع باعث شده بین در همین جایگاه قرار بگیرد و در لیست بالاتر نرود.

 

23 GENERAL ZOD
با وجود اینکه در طول سالیان شاهد ظهور نسخه های متعددی از ژنرال زاد بودیم، ولی در اکثر آنها اشتراکات زیادی دیده می شود. او بر خلاف پدر سوپرمن، جورال، یک دانشمند نبود، بلکه یک ژنرال بود. او معتقد بود که کریپتان برای بقای خود باید دست به عملیات های نظامی می زد و به همین خاطر به فنتوم زون (Phantom Zone) تبعید شد. او که به این دلیل دچار سرخوردگی شده، وقتی از فنتوم زون فرار می کند و متوجه می شود که کریپتان نابود شده، تنها راه انتقام را در از بین بردن تنها باقیمانده کریپتان یعنی سوپرمن می بیند. سوپرمن (کال ال) در زمین هویتی مجعول برای خود انتخاب کرده و زاد این را می داند. او چندین بار برای سلطه به زمین به آن حمله کرده ولی همیشه از سوپرمن شکست خورده است. او در تجسدهای متعددی که داشته همیشه یک تکیه کلام داشته و آن این بوده: در برابر زاد زانو بزنید”. این تکیه کلام او به نکته ای فرهنگی و اصطلاحی پرکاربرد در بین طرفداران تبدیل شده است.
وقتی دقت می کنیم متوجه می شویم که ژنرال زاد تنها یک موجود متجاوز فضایی است. ولی در اصل اهمیت او بیشتر از این است. او یک سوپرمن است که اخلاقیات دست و پای او را نبسته است. او تجسم لکس لوتر و تمام آن چیزهایی است که سوپرمن از تصور آن به وحشت می افتد. چنین قدرتی که در خدمت فرمانبرداری از بالادست نیست انباری از کریپتونایت است که هر سوپرمنی را می تواند به فنا دهد.

 

22 DOCTOR OCTOPUS
او شروری است که نیازمند تغییرات ظاهری است (موهای چتری و شکم بزرگ) ولی او بزرگترین دشمن اسپایدرمن است و کارهایی انجام داده که دیگران حتی مشابه آن را هم نتوانسته اند انجام دهند. او اسپایدرمن را شکست داده است. و این شکست موقتی نبوده. او اسپایدرمن را کشت و قالب جسمی او را مال خود کرد. و مدتی طولانی جنبه های زندگی اسپایدرمن را هم صاحب شد.
اوتو اکتاویوس نابغه ای است که در رشته های فیزیک هسته ای، سایبرنتیکس و چندین رشته دیگر تخصص دارد. او علیرغم ضعف جسمانی که دارد، مجهز به چهار مکانیزم پیشرفته است که به نخاعش متصل است و باعث می شود که بتواند پا به پای اسپایدرمن، کاپیتان آمریکا و دیردول در نبردها ظاهر شود. او با نقشه های هوشمندانه خود و استخدام شش پلید توانست انتقام جویان را شکست دهد و تا مرز نابودی جهان با “لنز اکتاوی” پیش برود.
دیوانه است؟ شک نکنید! ولی او را نباید بخاطر ظاهر مضحکش نادیده گرفت. بسیاری این کار را کرده اند و در آخر پشیمان شده اند.

 

21 KINGPIN
شاید ویلسون فیسک هیچ نیروی فرابشری نداشته باشد ولی او را می بینیم که رده های بالای دنیای تبهکاری رسیده و ابرقهرمانانی مانند دیردول و اسپایدرمن را شکست داده است. او را همواره با یک مرد ساده چاق اشتباه می گیرند ولی این تنها ظاهر اوست. او علیرغم جسه خیلی بزرگی که دارد ولی در مبارزات از آن به بهترین شکل استفاده می کند. او در زمینه کشتی سومو و هنرهای رزمی حرفهایی برای گفتن دارد.
او سالها در پشت نقابی که از خود ساخته بود به عنوان مردی ثروتمند و انساندوست مخفی شده بود تا اینکه هویت اصلی اش فاش شد و به زندان فرستاده شد. این موضوع بافث شد تا او خطرناک تر از گذشته شود چون بعد از آن با استفاده از نینجاها کنترل بیش از نیمی از نیویورک را بدست گرفت. اگرچه دکتر اکتاویوس در لباس اسپایدرمن به این دوره خاتمه داد ولی ویلسون توانست از دست او جان سالم به در ببرد. و جسد فردی شبیه خود را به جای گذاشت. از آن زمان به بعد او چندین بار دیگر به قدرت برگشته و کارهای قبل خود را از سرگرفته است.
او را اغلب آدمی لاابالی در نظر می گیرند ولی او فردی باهوش است که بارها نقشه هایی را با موفقیت علیه افرادی چون اسپایدرمن و نورمن آزبورن اجرا کرده.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *