۱۰۰ کمیک برتر دهه گذشته (۲۰۱۰-۲۰۲۰)

 

با پایان یافتن دهه دوم از قرن ۲۱ بررسی خواهیم داشت از کمیک های برتری که در ده سال گذشته ارائه شده اند. این کمیک ها تأثیری مهم در پیشرفت صنعت کمیک و افزایش محبوبیت آن بین خوانندگان در دهه گذشته داشته اند

۱۰۰ دث اسنروک اثر کریستوفر پریست
کریستوفر پریست بتازگی پرداخت ۵۰ جلدی خود با عنوان دث استروک: نابودگر (بدون احتساب تولد دوباره) به پایان رسانده و این کار را با ادامه عناوینی دنباله دار مانند پلنگ سیاه و کوانتوم و وودی انجام داده است که این آرک جدا را در راستای ایجاد یک متا آرک بزرگتر قرار داده است که به پرداخت قدرتمندانه تر شخصیت ها کمک بسزایی می کند.
دث استروک از زمان سری New 52 تا به حال مسیری طولانی را طی کرده است و از تولد دوباره استفاده بهینه کرد تا یزرگترین تغییراتی را که در دهه های گذشته بر روی این شخصیت به انجام رسیده بود، به شکلی حماسی در یکجا جمع آوری کند. از جمله این رویدادها می توان به مرگ همرزم دث استروک، بیلی وینترگرین اشاره کرد. دث استروک پریست کماکان شخصیتی بد است ولی این لایه های بد کمی کمرنگ تر شده است. این شخصیت شباهت های زیادی به شخصیتی دارد که مارو ولفمن و جورج پرز سالها پیش به آن شهرت و اعتبار بخشیدند.
شاید بهترین ویژگی پرداخت پریست ازاین شخصیت این باشد که اگر دث استروک یکی از شرورهای دنیای دی سی است، دشمن او چه کسی خواهد بود؟ قطعاً این دشمن را باید در بین ابرقهرمانان جستجو کرد. پس پریست باید بدنیال راهی باشد که این شخصیت را در برابر یکی از ابرقهرمان ها قرار دهد ولی باید این کار را بصورتی انجام دهد که احترام متقابل شخصیت مقابل او نیز حفظ شود. به عنوان مثال می توان به آرکی اشاره کرد که دث استروک در برابر بتمن قرار گرفت. این زمانی روی می دهد که دیمین وین متوجه می شود که احتمال این وجود دارد که پسر دث استروک باشد نه بروس وین…
وقتی صحبت از خانواده می شود، باید به این موضوع توجه داشته باشیم که پریست از خانواده اسلیت ویلسون بهترین استفاده را کرده است، مخصوصاً جو “جریکو” ویلسون و رز “رویجر” ویلسون. البته پریست در این سری از عناصر طنزی بسیاری بهره برده است. در برخی موارد توازنی عالی بین اکشن شخصیت محور و طنز موجود ایجاد می شود و این توازن به بهترین شکل در متن دنیای دی سی قرار داده شده است (که به نوعی به پریست این امکان را داده است تا قراردادهای موجود در دنیای دی سی را به سخره بگیرد). این سری یک سری حماسی بود و بهترین اثر پریست (البته او سری های عالی زیادی در طول سالها ارائه داده است).

دسته بندی: مقالات کمیک
امتیاز کاربران: