پرندگان شکاری

طرفداران دی سی زمان نسبت طولانی را در انتظار فیلم پرندگان شکاری سپری کرده اند و حالا که فیلم به سمت مراحل آخر خود حرکت کرده است، مسیری را در پیش گرفته است که مورد توقع دوستداران کمیک های دی سی نیوده است.
فیلم پرندگان شکاری که به منزله احیای مجدد هارلی کویین است، بسیاری از قهرمان های داستان های پرندگان شکاری را با خود به صفحه نقره ای آورده است و هارلی کویین با بازی مارگو رابی حضوری پررنگ در این فیلم خواهد داشت و بر خلاف بسیاری از پیش بینی ها عمل خواهد کرد. پس بد نیست قبل از تاریخ اکران این فیلم که 7 فوریه اعلام شده است نگاهی داشته باشیم به برخی از مهمترین داستان هایی که تمام این سال ها با حضور این شخصیت ها رنگ و رویی دیگر یافته اند.

10 پرندگان شکاری: قناری سیاه/اوراکل

با وجود اینکه بسیاری از شخصیت های اصلی پرندگان شکاری در این فیلم غایب خواهند بود، ولی توجه به یکی از اعضای اصلی آن گروه خالی از لطف نخواهد بود. تقریباً می توان گفت که اولین شکل گیری گروه در داستان پرندگان شکاری: قناری سیاه/اوراکل اتفاق افتاد
در این داستان تک شماره دینا لنس (Dina Lance) با پذیرفتن شغلی در کنار باربارا گوردون/اوراکل بت گرل پیشین، دوباره به جمع ابرقهرمانان پیوست. چاک دیکسون و گری فرنک آغازگر این داستان بودند و به جهت خاستگاه کمیک مهمی است.

 

9 هارلی کویین

همانطور که گفتیم مارگو رابی از جوخه انتقام نقش هارلی کویین را بازی خواهد کرد. او در کتاب های کمیک تا به حال در پرندگان شکاری نقش برجسته ای نداشته است. فیلم پرندگان شکاری بدون توجه به این موضوع به نحوه تغییر و تبدیل هارلی کویین به یک ضدقهرمان خواهد پرداخت. این موضوعی است که در اولین داستان تکی ویژه هارلی کویین به آن پرداخته شد.
کارل کسل (Karl Kesel) و ریچل داتسون (Rachel Dodson) با این اثر هارلی کویین را از شر سوء استفاده های جوکر رها کردند و جایگاهی اختصاصی در دنیای دی سی به او بخشیدند. این سری از داستان ها هارلی را در تعامل با Poison Ivy قرار دادند و این امکان را فراهم کردند که شخصیت هارلی کویین پس از اولین حضورش در سریال انیمیشنی بتمن به قوام بیشتری برسد.

 

8 گاتهام سنترال

یکی دیگر از شخصیت هایی که ارتباط زیادی با پرندگان شکاری ندارد ولی در فیلم مذکور با بازی رزی پرزدنیای کمیک ها حضور داشته است هم به عنوان مأمور پلیس و هم به عنوان ابرقهرمان ظاهر شده است. او و هارلی کویین یک وجه مشترک دارند و آن اینکه هر دو قبل از حضور در دنیای کمیک در سریال انیمیشنی بتمن برای اولین بار معرفی شدند.
همه علاقمندان منتظرند ببینند که نسخه سینمایی مونتایا که بعد ها به تیرانداز حرفه ای به نام کوئسشن (Question) تبدیل خواهد شد، چگونه از آب درخواهد آمد. ظاهراً این شخصیت را در زمانی که در اداره پلیس گاتهام سیتی فعالیت می کرده خواهیم دید و برخی از برترین لحظاتی که در آن خط زمانی وجود دارند مربوط می شوند به کمیک گاتهام سنترال که توسط اد بروبیکر (Ed Brubaker)، گرگ روکا (Greg Ruka) و مایکل لارک (Michael lark) خلق شده اند.

 

7 بتمن/هانترس: اشک بر خون

اولین عضو ثابت گروه پرندگان شکاری در دنیای کمیک هلنا برتینلی (Helena Bertinelli) است که به نام هانترس شناخته می شود. او یکی از قهرمانان گاتهام سیتی محسوب می شود که بخاطر اختلاف نظرهایی که با بتمن دارد، در شمار متحدان او قرار نگرفته است.
بتمن/هانترس: اشک بر خون که توسط گرگ روکا و ریک برچت (Rick Burchett) خلق شده است یکی از بهترین داستان های اسرارآمیز است که تا به حال کار شده و در آن به خاستگاه هلنا به عنوان دختر یک مافیایی که تلاش می کند توجه بتمن را به خود جلب کند، پرداخته شده است. مری الیزابت وینستد (Mary Elizabeth Winstead) نقش هانترس را بازی خواهد کرد و انتظار می رود صحنه هایی از خاستگاه این شخصیت هم بر روی پرده سینما نقش ببندد.

 

6 پرندگان شکاری: مشابهت ذهنی

اگرچه پنجاه نسخه ابتدایی داستان پرندگان شکاری مهمترین آثار این مجموعه هستند و برای مطالعه بسیار توصیه می شوند ولی این داستان ها بیشتر به قناری سیاه و اوراکل می پردازند که به عنوان نقش هایی فرعی از شخصیت هایی مانند کت ومن و نایت وینگ منشعب شده اند. پس بدون اشاره به اوراکل باید پرشی به جلو و به داستان “مشابهت ذهنی” (of Like Minds) داشت که برای اولین بار هانترس را به تیم معرفی کرد.
خط داستان این سری ورود گیل سیمون ( Gail Simon) و اد بنس (Ed Benes) را هم در بر می گیرد که تیم را طی داستان هایی متعدد ظرف سالیان به پیش برد. این داستان هانترس را به گروهی معرفی می کند که توسط اوراکل و قناری ایجاد شده و نیروی محرکه جدیدی به سری داستان های پرندگان شکاری و ظهور شخصیت های جدید بخشید.

 

5 بتمن: بازی های جنگی

طرفداران منتظرند تا حضور یکی از تهدید آمیزترین شرورهای بتمن را بر روی صفحه نمایش سینما ببینند و در این فیلم شاهد حضور رومن سیونیس (Roman Sionis) یا همان بلک مسک خواهیم بود که نقش آن را اوان مک گرگور (Ewan McGregor) ایفا خوهد کرد اگر چه این شخصیت گاه و بیگاه با شخصیت بتمن و کت ومن رویارویی هایی داشته ولی دیدن این شخصیت بر روی پرده سینما لطفی دیگر خواهد داشت.
“بازی های جنگی” (War Games( داستان جنگ های خشنی است که در گاتهام سیتی رخ می دهد و منجر به کشته شدن یکی از متحدان بتمن به دست گانگسترهای گاتهام سیتی می شود و دنیای تبهکاری گاتهام را تحت کنترل بلک مسک قرار می دهد. البته مطالعه خط داستانی “خستگی ناپذیر” (relentless) کت ومن هم در این بین خالی از لطف نخواهد بود.

 

4 بتمن: اثر کین

الا جی باسکو (Ella Jay Basco) نقش کاساندرا کین را در پرندگان شکاری ایفا خواهد کرد و اگرچه این شخصیت حضور چندان پررنگی در کنار شخصیت های پرندگان شکاری نداشته است، ولی با باربارا گوردون پ/اوراکل همکاری نزدیکی داشته است.
“اثر کین” (c) در خط داستانی No Man’s Land برای اولین بار معرفی شد و کاساندرا کین را به عنوان شخصیتی خطرناک که تربیت شده آدمکش حرفه ای دیوید کین بود به جهانیان معرفی کرد. زبان او خشونت و مبارزه است و این سری به منزله معرفی خوبی است بر شخصیتی که بعدها در نقش بت گرل/بلک کت/اورفن ظاهر خواهد شد.

 

3 پرندگان شکاری: استاد و شاگرد

گیل سیمون و اد بنس در کارهای دیگر به بررسی انفرادی شخصیت های دیگر پرداختند و در خط داستانی “استاد و شاگرد” (Sensei and Student) به گذشته قناری سیاه پرداختند و رابطه اش با لیدی شیوا (Lady Shiva) را زیر ذره بین قرار دادند که یکی از بزرگترین مبارزان هنرهای رزمی در دنیای دی سی بود.
قناری سیاه یکی از ثابت ترین اعضای پرندگان شکاری است و یکی از اعضای پایه گذار لیگ عدالت در دوره پیش از فلش پوینت به حساب می آید و در این سری به جنبه های متعددی از این شخصیت توجه شده است و باعث می شود که حتی زمانی که در کنار شخصیت های JLA قرار می گیرد، برجسته به نظر برسد.

 

2 قناری سیاه جلد 4

جرنی اسمولت بل (Jurnee Snollet-Bell) نقش دینا لنس را در فیلم پرندگان شکاری ایفا خواهد کرد و ما مهارت او در هنرهای رزمی و فریادهایی را که می زند دیده ایم، ولی اولین حضور او در تریلرهای فیلم پرندگان شکاری را در حال خواندن ترانه در کلوپ بلک مسک دیده ایم و جنبه های زیبایی شناسی کلی آن وامدار جلد چهارم قناری سیاه است.
این سری که اثری بود از برندن فلچر (Brenden Fletcher) و انی وو (Annie Wu) ما را با دینا لنس در دوره ای از زندگی اش همراه می کنند که دینا به همراه گروه موسیقی قناری سیاه تور هنری خود را به انجام می رساند و به منزله تولد دوباره ای است برای دوره ای نو از کمیک های این شخصیت. پس از سالها کار با JLA، پرندگان شکاری یا گرین ارو این سری نگاهی مدرن به قناری سیاه می اندازد تا حسی دقیق از شخصیت را قبل از اکران فیلم ارائه دهد.

 

1 پرندگان شکاری: خون و مدارها

در حالیکه مدت زیادی سپری شده تا گروه بندی اصلی از دو یا سه عضو فراتر رود، ولی بعد از اضافه شدن لیدی بلک هاوک و تعدادی دیگر از شخصیت ها این سری با داستان “خون و مدارها” (Blood and Circuits) و جمع شدن گروهی از قهرمان ها توسط باربارا گوردون گروه پرندگان شکاری شکلی دیگر یافت.
این سری بزرگترین گروه از قهرمان ها را مانند من هانتر، بیگ باردا (Big Barda) و میسفیت (Misfit) را در کنار قناری سیاه و هانترس را در کنار یکدیگر قرار داد. با توجه به اینکه احتمال می رود پرندگان شکاری یکی از مجموعه فیلم هایی باشد که در آینده ساخته خواهند شد، پرداختن به طیف گسترده ای از شخصیت ها در قالب چنین داستان هایی می تواند نقش مهمی در مسیر درک صحیح از گروه پرندگان شکاری و پیشبرد طرح داستان در اختیار مخاطبان قرار دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *