اسکارلت ویچ

اسکارلت ویچ – در این بخش به چند سؤال مهم در مورد اسکارلت ویچ پاسخ خواهیم داد.
پس از حضور و ایفای نقش در رویدادهای منتهی به بشکن تانوس در جنگ بینهایت و بازگشت پرامید و انرژی در بخش های پایانی “پایان بازی”واندا ماکسیموف (Wanda Maximoff) معروف به اسکارلت ویچ به یکی از شخصیت های اصلی دنیای سینمایی مارول تبدیل شده است. با این وجود سؤالات بسیاری در مورد این شخصیت وجود دارند که این عضو قدرتمند، تراژیک و جالب توجه گروه انتقام جویان را بیش از پیش در مرکز توجه علاقمندان قرار داده است.
از انتخاب کاستوم برای بچه های خود تا نبردهای خارق العاده موارد جالب توجه نوستالژی دوستان بسیار زیادی وجود دارند که انتظار یک ساله از تاریخ اکران “پایان بازی” در سال 2019 تا اکران مجموعه تلویزیونی واندا ویژن در سال 2020 را برای دوستداران خود سخت کرده است. چطور است به بررسی برخی از این موارد بپردازیم.

10 واندا احتمالاً 21 ساله است

اطلاعات درست و مستدلی از سن اسکارلت ویچ وجود ندارد ولی بررسی برخی از کلیدها و کمی حدس و گمان می تواند راهگشا باشد. ما می دانیم وقتی او 10 ساله بود پدرو مادرش توسط تسلیحات تولید شده در استارک ایدانستری کشته شدند. از سال 2008 که آیرون من باعث پایان استفاده از این تسلیحات شد، می توانیم اینطور نتیجه گیری کنیم که والدین اسکارلت ویچ در همان سال یا پیش از آن کشته شدند.
با این پیشفرض می توان نتیجه گرفت که در سال 2015 و در زمان اکران عصر آلترون 17 یا 18 ساله بوده، که سن او در سال 2018 و زمان اکران جنگ بینهایت را به چیزی حدود 21 سال می توان تخمین زد.

9 البته سن او می تواند بیشتر از این بوده باشد-کمک خلبان راکت راکون بوده؟

بر اساس آنچه یکی از نویسندگان فیلم های جنگ بینهایت/پایان بازی کریستوفر مارکوس اظهار کرده، سن او می تواند تا 5 سال بیشتر از 21 سال باشد، چون پیش نویس های فیلمنامه ها گواهی است بر این مدعا. مارکوس در یکی از توئیت های خود اینطور گفته است “ما در بخشی از راکت او را با واندا همراه کرده بودیم”.
سفر اسکارلت ویچ در پایان بازی به همراه راکت راکون می توانست باعث بروز صحنه های جالب و خنده دار بیشتری شود، ولی تصمیم به محو شدن او به این دلیل صورت گرفت که نویسندگان نتوانستند راهی برای تحول این شخصیت پیدا کنند.

8 اسکارلت ویچ: قدرتمندترین انتقام جو

یکی از موارد خوب در مورد محو شدن واندا در رویداد بشکن تانوس در جنگ بینهایتمی توانست این باشد که بازگشت او می توانست رضایت بخش تر باشد. مخصوصاً زمانی که دیدیم چیزی نمانده بود تانوس را شکست دهد.
کاپیتان مارول قویترین انتقام جو است و ما دیدیم که چطور او به تنهایی بخش بزرگی از مبارزه علیه تایتان دیوانه را بدست گرفت، ولی راهی برای غلبه بر سد دفاعی تانوس پیدا نکرد. اسکارلت در شرف انجام همین کار بود که تانوس دستور آتش را صادر کرد و اسکارلت ویچ را مجبور کرد پناه بگیرد.

7 اسکارلت ویچ و کوئیک سیلور دیگر جهش یافته نیستند

در سری داستان های مردان ایکس در سال 2015 مشخص شد که نه تنها مگنیتو پدر اسکارلت ویچ و کوئیک سیلور نیست بلکه آنها اصلاً جهش یافته نیستند، واقعیتی که همزمان با اکران عصر آلترون شد.
در فیلم واندا و پیترو در حالی وارد دنیای سینمایی مارول شدند که انسان هایی عادی بودند که در جریان آزمایش هایی که در برگیرنده سنگ ذهن بود قدرت های خود را بدست آورده اند نه به عنوان جهش یافته ها. این به آن دلیل بود که در آن زمان مارول و دیزنی امتیاز تولید فیلم های مردان ایکس را که مهمترین جهش یافته های مارول هستند، در دست نداشتند.

6 ظاهر واندا در دنیای سینمایی مارول از یک شخصیت کارتونی الهام گرفته شده است

در دنیای کمیک، کاستوم اصلی اسکارلت ویچ یک لباس سرهمی سرخ و صورتی است با دستکش و شنل ست شده. کارگردان عصر آلترون جاس ودون (Joss Whedon) این ظاهر را برای این فیلم خیلی قدیمی دانست.
نه تنها لباس سرهمی مناسب دنیای سینمایی مارول نبود، بلکه واندا هنوز به یک انتقام جو تبدیل نشده بود. در نتیجه، الیزابت اولسن، که نقش او را ایفا می کرد، سبکی نیمه گوتیک را در آرایش خود داشت که در انطباق نسبی با رنگ اصلی اسکارلت ویچ است. ولی این ظاهر از کجا آمده است؟ کارتون مردان ایکس: تکامل مربوط به سالهای اول 2000.

 

5 دنیای سینمایی مارول هنوز به بخش کوچکی از قابلیت های اسکارلت ویچ نپرداخته است

از زمانی که واندا در یکی از صحنه های پس از تیتراژ پایانی فیلم کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی دیده شد، شاهد استفاده او از قدرت تله کینه سیس (telekinesis) تأثیرگذاری ذهنی، تأثیرگذاری انرژیک و حتی قدرت های درمانگری از طریق امواج جادویی ویژه خودش بوده ایم.
البته قدرت های او در دنیای داستان های کمیک در برگیرنده تغییرواقعیت است که در هیچکدام از فیلم های دنیای سینمایی مارول آن را ندیده ایم. در اصل، تانوسبا استفاده از سنگ واقعیت در فیلم جنگ بینهایت بهترین نمایش از قدرت های تأثیرگذاری بر واقعیت است که در اختیار اسکارلت ویچ است.

4 واندا ویژن شبکه دیزنی پلاس ممکن است نمایشی واقع گرا از اسکارلت ویچ را در اختیار ما قرار دهد

این سریال قرار است در ماه دسامبر سال 2020 به نمایش درآید. با این وجود اطلاعات ما از این سریال به یک تیزر و یک سری جملات محدود است از جمله: “پس از رویدادهای انتقام جویان: پایان بازی (2019)، واندا ماکسیموف و ویژن شک کرده اند که مسائل در زندگی آرام آنها در حومه شهر به آن صورتی که فکر می کردند، طبیعی پیش نمی رود.
یکی از مسائلی که آژیر خطر را به صدا درمی آورد این است که ویژن کاملاً مرده. پس چطور می توان انتظار حضور او را در یک سریال پساپایان بازی انتظار داشت؟ به نظر می رسد که قدرت واندا در ایجاد تغییرات در واقعیت در این سریال نقشی کلیدی داشته است.

3 یک شرور و یک قهرمان

در دنیای کمیک ها اسکارلت ویچ عضوی از گروه برادری جهش یافتگان پلید بوده که بعدها به یک انتقام جو تبدیل شد، و در نهایت در خاندان ام (M) بار دیگر به شروری پلید تبدیل شد. برای او زاویه پیدا کردن با دیگر قهرمانان امر عجیبی نیست.
در دنیای سینمایی مارول، واندا در ابتدا به عنوان دشمن انتقام جویان وارد ماجرا شد و بعد به آنها ملحق شد. از زمانی که اشاراتی به قدرت تغییر واقعیت واندا و به ثمر نشستنش در سریال واندا ویژن شده است، برخی بر این باورند که احیای این قابلیت ها می تواند او را به دشمنی بالقوه تبدیل کند.

2 واندا ویژن ممکن است اسکارلت ویچ و بچه های ویژن را معرفی کند

در تیزر کوتاه سریال واندا ویژن ارجاعاتی به کتاب های کمیک واندا و ویژن شده است. شکم برجسته واندا و دو گهواره و پستانک اشاراتی به همین واقعیت هستند.
چیزی که این اشارات را کمی شوم تر جلوه می دهد این واقعیت است که بچه های واندا مظهر قدرت ایجاد تغییرات در واقعیت بودند. وقتی به طرزی تراژیک از بین رفتند، ناراحتی واندا در نهایت بهترین بخش از شخصیت او را از بین برد و باعث جنون او شد. اشاره به این موضوع می تواند در برگیرنده این واقعیت نیز باشد که امکان این وجود دارد که سلامت عقلی واندا هم در خطر باشد.

1 ممکن است اسکارلت ویچ در کنار جادوگر اعظم قرار گیرد

احتمال وجود قدرت های تحت تأثیرقرار دهنده واقعیت و سلامت روانی روبه زوال واندا در دنیای سینمایی مارول، به نظر می رسد که نقش عمده ای در مالتی ورس جنون دکتر استرنج ایفا کند.
پس از اینکه مارول استودیوز اعلام کرد واندا ویژن مستقیماً در مسیر فیم سم ریمی پیش خواهد رفت، هنوز مشخص نیست که آیا دکتر استرنج و اسکارلت ویچ به عنوان متحد در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت یا دشمن. ولی دیدن جادوی او (که از سنگ واقعیت نشأت گرفته) در کنار جادوی دکتر استرنج خالی از لطف نخواهد بود.

 

10 واقعیتی که در مورد اسکارلت ویچ نمی دانستید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *