ایترنالز اولین فیلم اصلی دنیای سینمایی مارول بعد از اکران انتقام جویان پایان بازی خواهد بود. در این فیلم آنجلینا جولی، کومایل نانجیانی و ریچارد مدن ایفای نقش خواهند کرد. شایعه ها حاکی از این هستند که شاید کیانو ریوز هم د این فیلم نقش یکی از شرورها را بازی کند.

 

ایترنال ها برخلاف شخصیت هایی مانند اسپایدرمن و هالک زیاد برای مخاطبان شناخته شده نیستند. البته با اعلام لیست بازیگران این فیلم شاید برخی از علاقمندان تا به حال تحقیقات خود را آغاز کرده باشند. بنابراین قبل از اینکه تحقیقات جدی تر شروع شوند ما برای شما یک راهنمای کلی آماده کردیم تا مقدمه ای در مورد ایترنال ها کسب کنید.

10 جک کربی خالق ایترنال ها است 
یکی از اسطوره های مارول جک کربی است که مدتی را با دی سی کامیکس فعالیت می کرد و در آنجا بر روی سری داستان های حماسی “خدایان نوین” کار می کرد. وقتی به مارول بازگشت، کار بر روی ایترنال ها را آغاز کرد که تحت تأثیر کشف خط داستان هایی بود که کار بر روی پروژه خدایان نوین در ذهن او ایجاد کرده بود.
در یک اقدام نادر در کمیک های سالانه، کربی کار نگارش و طراحی کل سری را خودش انجام داد. اغلب اوقات یک نویسنده و طراح استخدام می شوند تا جداگانه کار خود را پیش ببرند. کربی تمام کار را خودش انجام داد. پس می توان گفت که ایترنال ها مخلوق شخص او هستند.

 

9 ایترنال ها را سلستیال ها خلق کرده اند
در توضیح ایترنال ها آمده است که آنها گام بعدی در خلقت انسان ها هستند. آغازگر این فرآیند سلستیال ها بودند که سعی کردند با ایجاد برخی مخلوقات هوشمند بر روی کره زمین سیر تکامل را تسریع کنند. به همین دلیل گونه هوشمند ایترنال ها بر روی زمین خلق شدند.
البته علاقمندان به کمیک ها با این موجودات ناآشنا نیستند. چون در کمیک های سری دوم از نگهبانان کهکشان مشخص شد که پدر پیتر کوییل (Ego( یک ایترنال بوده و دی ان ای او در بدن پیتر کوییل وجود دارد. این طرح داستان قابلیت این را دارد که در فیلم های دنیای سینمایی مارول مطرح شود.
8 دشمنان ایترنال ها هم مخلوق سلستیال ها هستند
اگرچه ایترنال ها توسط سلستیال ها برای دفاع از کره زمین خلق شدند، ولی سلستیال ها خیلی پیش تر دشمنان آنها را نیز خلق کرده بودند. خیلی پیشتر از اینکه سلستیال ها ایده تکامل بشر و تبدیل کودکان آنها به ابرقهرمان را عملی کنند آنه برنامه دیگری داشتند. آنها قصد داشتند تا نسل بشر را طوری تکامل دهند تا به طعمه هایی مناسب و پر از نیرو تبدیل شوند که جنبه تأمین انرژی را داشتند.
این نژاد از بشر دیوینت (Deviant) نامیده می شدند و نقش خوراکی عالی را برای سلستیال ها ایفا می کردند و سلستیال ها آنها را عملاً می خوردند. بطور طبیعی دیوینت ها موجوداتی شاد تلقی نمی شدند که در نهایت این مسئله موجب بروز جنگ بین دیوینت ها و ایترنال ها شد. دیوینت ها مردمانی مذهبی هستند و تابع کتابی بنام “کتاب کراسک” هستند.

 

7 ایترنال ها دارای عمری طولانی هستند ولی فانی نیستن
در کمیک های اصلی ایترنال ها دارای عمری طولانی هستند ولی آنها فانی نیستند. مسئله جاودانه بودن آنها ر طول زمان و تحت تأثیر خلاقیت برخی از نویسندگان به طرح اصلی اضافه شده است ولی موضوع اصلی این است که ایترنال ها جاودانه نیستند. بلکه زمانی بسیار بسیار زیاد عمر می کنند.
البته تهیه کنندگان به هر شکل تصمیم گرفته اند تا این شخصیت ها را به روی صفحه های نمایش بیاورند. و احتمالاً شاهد ظهور قابل قبول ترین شخصیت ها باشیم. طول عمر زیاد ایترنال ها باعث می شود که ایجاد رابطه های دوستانه یا عاشقانه با زمینی ها را برای آنها دشوار می کند.
6 انرژی کیهانی به آنها قابلیت هایی متفاوت می بخشد
ایترنال ها هم مانند چهار شگفت انگیز، کاپیتان مارول و برخی دیگر انرژی خود را از منابع کیهانی تأمین می کنند. با این وجود کانالیزه شدن انرژی در بدن آنها به شیوه ای متفاوت صورت می گیرد و نوع انرژی جذب شده مشخص می کند که چه نوع قدرتی دارند. آنهامی توانند قدرت پرواز، قدرت فرا انسانی، کنترل ذهن، تله پورتیشن، ایجاد میدان انرژی و پرتاب انرژی از دستان یا چشمان خود یا ترکیبی از آنها را داشته باشند.
آنها می توانند بصورت تک ذهنی نیز عمل کنند. تک ذهنی به اتحاد نیروهای چندگانه گروهی از ایترنال ها گفته می شود که مقابله با آن تقریباً غیرممکن است.

 

5 پنج نسل از ایترنال ها وجود دارند
ایترنال ها از پنج نسل مختلف تشکیل یافته اند. اولین نسل ایترنال های قبل از سقوط تایتانوس متولد شدند که شهر آنها محسوب می شود. دومین نسل ایترنال ها در زمانی که آزمایش های ویران کننده کرونوس (ایترنال نسل اول) انجام شدند، در قید حیات بودند. سومین نسل ایترنال ها پس از آزمایش کرونوس متولد شدند. و آنها تا ظهور دومین میزبان که 20000 سال پیش اتفاق افتاد، زنده بودند.
چهارمین نسل پس از ظهور دومین میزبان پدیدار شدند و پنجمین نسل از ایترنال ها پس از سومین میزبان خلق شدند که 3000 سال پیش بود.
4 ایترنال ها برای دفاع از زمین خلق شدند
وقتی سلستیال ها ایترنال ها را خلق کردند، نقشه آنها تربیت کردن گروهی از انسان ها با نیروهای فراانسانی بود، تا دفاع از زمین را به دست آنها بسپارند. کره زمین نیروی دفاعی خود تحت عنوان “مدافعان” را دارد.
کره زمین همینطور از وجود انتقام جویان، اساتید هنرهای عرفانی، نگهبانان کهکشان، لشگریان واکاندا و آزگارد، مأموران شیلد و کاپیتان مارول را برای دفاع از خود دارد و کار خودش را به نحو احسن انجام می دهد. به نظر می رسد که تهیه کنندگان فیلم هر خط سیری که برای فیلم خود انتخاب کنند، باید به این موضوع توجه کنند که کره زمین نیاز به مدافعانی از جنس ایترنال ها ندارد.

 

3 فیلم جدید ایترنال ها از ستاره های زیادی بهره خواهد برد
در فیلم جدید دنیای سینمایی مارول شاهد حضور ستاره های زیادی خواهیم بود. داستان این فیلم با محوریت  شخصیت های سرسی و ایکاریس ساخته خواهد شد و تعدادی از شخصیت های مکمل در اطراف آنها حضور خواهند داشت. آنجلینا جولی نقش سرسی را بازی خواهد کرد. و ستاره سریال بازی تاج و تخت نقش ریچارد مدن را ایفا خواهد کرد که گفته می شود که نقش ایکاریس را بازی خواهد کرد.
همچنین ما دونگ سئوک ستاره فیلم قطار بوسان و کومایل نانجیانی از سریال سیلیکان ولی نیز در جمع عوامل این فیلم دیده می شوند. ما دونگ سئوک بخاطر درخشش در فیلم کره ای قطار بوسان و نانجیانی بخاطر شرکت در نگارش فیلمنامه کاندیدای اسکار فیلم Big Sick مجوز حضور در این فیلم را دریافت کرده اند.
2 این فیلم اولین فیلم دنیای سینمایی مارول است که در آن یک زن به تنهایی کارگردانی اثری را برعهده خواهد داشت
اگرچه یکی از کارگردانان فیلم کاپیتان مارول زن بود و در فیلم بلک ویدو یکی از کارگردانان زن بنام کیت شرتلند استخدام شده است. ولی در فیلم ایترنالز برای اولین بار شاهد یک کارگردان زن خواهیم بود که به تنهایی کارگردانی این اثر را برعهده خواهد داشت. انگار باید زمان آن فرامی رسید، درست؟ بیش از 22 فیلم که ساخته نشده!!
تا به حال تأیید شده است که کلوئی ژائو در مقام کارگردان بر روی صندلی کارگردانی اترنالز خواهد نشست. او در حال حاضر بر روی فیلم بیوگرافی باس ریوز کار می کند که یکی از مأموران کلانتری ایالات متحده بوده است. متیو و رایان فیرپو مسئولیت نگارش فیلمنامه ایترنالز را بر عهده دارند و فیلمبرداری این فیلم امسال در لندن آغاز خواهد شد.

 

1 ثانوس به جهت فنی یک ایترنال است
ایترنال ها به عنوان گونه های کیهانی در دنیای مارول مطرح شده اند. تایتان ها و اورانیان ها گونه هایی بودند که به شکلی دیگر مطرح شده بودند و بعدها مشخص شد که همگی ایترنال بوده اند. پس اگر این رویکرد جدید را بپذیریم، ثانوس هم ایترنال بوده است.
البته الان که ثانوس به دست آیرون من و دستکش بینهایت او پودر شده است، شاید این مسئله چندان مهم نباشد. به علاوه، ثانوس همواره به عنوان یک تایتان مطرح بوده و هست. ولی ثانوس در فیلم به عنوان اهل تایتان مطرح شده است و به نظر می رسد که فیلمسازان گذشته عجیب ایترنال ها را نادیده گرفته اند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *