10 شرور برتر فلش
فلش سریعترین مرد زنده است که ما می شناسیم. وقتی در دنیای دی سی قرار باشد برای فلش رقیبی تراشیده شود، مشخص است که باید از بین اربابان سرعت باشد. در اصل در سریال فلش نیروی سرعت (Speed Force) آنچنان نقش برجسته ای به خود گرفت که بعد از چند فصل تغییراتی در جریان سریال ایجاد شد تا از غالب شدن اسپیدسترها در دنیای فلش جلوگیری شود.

 

البته در دنیای کمیک جای زیادی برای خودنمایی ضدقهرمان های متعددی وجود داشته است. طی 80 سال که از انتشار کمیک های فلش می گذرد، افراد زیادی برای شکست دادن این اسپیدستر زرشکی پوش پا به میدان گذاشته اند. در آن دنیا هم نیروی سرعت نقش مهمی داشت: شرورهای بسیاری با فلش به رقابت پرداختند تا عنوان سریع ترین مرد زمین را از او بگیرند. در اینجا به گروهی از آنها اشاره می کنیم.

10 Inertia

اینرشا تادئوس ثاون (Thaddeus Thawne) است. کلونی از بارت الن و پرزیدنت ثاون. او از قرن 30 ام آمده است. تکامل او در استفاده از سرعت خیلی به کندی صورت گرفت، به همین دلیل بسیار محاسبه گرتر شد و خیلی سخت کار کرد تا باهوش تر از بارت الن شود. بارت الن در زمینه تکامل از او خیلی سریعتر بود.
او یکی از شرورهای متأخر کمیک های فلش است که دشمن سرسخت و نقطه ضعف بارت الن محسوب می شود. او در سال 1999 وارد دنیای کمیک شد. او با استفاده از فرآیندی بنام کرونوکینسیس به سرعت بالا دست می یابد. او روند زمان را تغییر می دهد تا بتواند آن اسپیدسترهایی را که از نیروی سرعت استفاده می کنند، شکست دهد.

9 RIVALرایول ادوارد کلاریس، یکی از دشمنان جی گریک (Jay Garrick) است که اولین فلش محسوب می شود. او با تلاش برای دستیابی به فرمولی که موجب سرعت گریک شده بود، به یک اسپیدستر تبدیل شد. وقتی مردم ادعای او مبنی بر اکتشاف علمی اش را نپذیرفتند، به یک خلافکار تبدیل شد.
ولی با وجود تأثیر این فرمول و تبدیل او به یک اسپیدستر و رقیبی برای فلش، این تأثیر موقتی بود. با از بین رفتن تأثیر فرمول سرعت رایول هم از بین رفت. با این وجود او دوباره تلاش خود را از سرگرفت و اینبار به سرعت نور دست یافت. این عمل باعث شد که در نیروی سرعت محو شود. سالها بعد او به عنوان انرژی خالص برگشت، چون زمان زیادی را در نیروی سرعت گذرانده بود.

۱۰ برتری سریال فلش به ارو

8 FUTURE FLASH

فلش آینده (Future Flash) نسخه ای از بری الن از آینده ای دیگر است که پس از مرگ والی وست و این واقعیت که نتوانست کاری برای نجات او انجام دهد در سیاهی غرق شد. این تراژدی باعث شد که بری برای جبران تمامی مشکلاتی که در گذشته موجبش شده بود در زمان به سفر بپردازد و نقش مأمور اعدام یا قاضی را برای مجموعه گردنکشان گذشته بازی کند. او همچنین قصد داشت تا نابهنجاری های ایجاد شده در نیروی سرعت را به هر نحو ممکن جبران کند.
او دارای سرعتی مساوی با بری الن بود، چون حالتی از او بود که به آینده تعلق داشت. این نسخه از فلش لباسی سایبرنتیک به تن می کرد که قدرتش را دوچندان می کرد. او نسخه ای از بری است که شرور داستان است و تلاش های او برای تصحیح خطاهای گذشته و حتی کشتن خود بری تلفاتی را به جا گذاشته است، ولی با این وجود در نهایت به دست بری نجات داده می شود.

 

7 DARK FLASH

والتر وست نسخه والی وست در جهانی دیگر است با یک تفاوت. والی وست توانست جان لینداپارک را نجات دهد، ولی والتر نتوانست. در نهایت شخصیتی بسیار تاریک یافت. به جای اینکه به قهرمانی تبدیل شود که نجات جان مردم اولویت زندگی اش باشد، والتر به دارک فلش (فلش سیاه) تبدیل شد و با خشونت خلافکاران را مورد حمله قرار می داد و به آنها آسیب جدی می زد.
او که نسخه دیگری از والی وست است به اندازه والی سریع است و می تواند در یک زمان در سه نقطه باشد. والتر در هنگام مواجهه با والی از او قوی تر بود، چون زمان بیشتری را صرف مطالعه نیروی سرعت کرده بود.

 

6 SAVITAR

سوتار مهمرین شرور فصل سوم سریال فلش بود. در کتاب های کمیک سوتار بسیار نیرومند است و رهبری است که پیروانش او را بواسطه نیروی سرعت می پرستند. او تقریباً با تمامی نسخه های فلش جنگیده است و نام او برگرفته شده از خدای حرکت هندوهاست.
در سریال تلویزیونی این مسئله تغییر داده شد. در دنیای Arrowverse سوتار بری النی بود از دنیای آینده که چون کسی را برای دوست داشتن نداشت، به شخصیتی شرور تبدیل شد. در نتیجه سرعت و قدرتی مشابه بری الن داشت. یعنی به همان شکل که دارک فلش نسخه ای پلید از والی وست بود.

 

5 BLACK RACER

بلک ریسر تنها یک شخصیت سریع در دی سی به حساب نمی آید. بلکه این شخصیت یکی از چهره های مرگ است. او یکی از خدام داک سید بود، یکی از بزرگ ترین سلاح ها تا زمانی که آزاد شد و با بری الن تلفیق شد. وقتی این اتفاق افتاد به استاد دیرینه خود پشت کرد.
بلک ریسر و فلش در نهایت از هم جدا شدند و بعدها مشخص شد که این موجود قادر است با هر شکل از حیاتی که دارای ابرقدرت است، تلفیق شود. این مسئله خاستگاه سری 52 کمیک ها بود، ولی بلک ریسر اصلی بخشی از خدایان جدید جک کربی بود. او سریع ترین موجود در کل عالم وجود بود و حتی می توانست مرگ را جا بگذارد.

4 HUNTER ZOLOMON

عموم مردم هانترزالامون را بنام زوم می شناسند. در دنیای کمیک او سومین شخصیتی است که نقش ریورس فلش را برعهده می گیرد. او یکی از دوستان قدیمی والی وست است که پس از معلولیتی که گوریلا گراد به او تحمیل کرده بود، در آتش خشم فرورفت و بلعیده شد. پس از سانحه ای که با کازمیک تردمیل (Cosmic Treadmill) داشت، نیروهای یکی از اسپیدسترها را به خود جذب کرد و به یکی از بزرگ ترین دشمنان والی وست تبدیل شد.
حتی یکی از نسخه های هانتر در اروورس وجود داشت و او کسی نبود جز شخصیت ضدقهرمان فصل دوم سریال فلش. او از زمین 2 آمده بود. او می توانست شانه به شانه به همراه والی بدود. در یکی از داستان ها او بقدری بسرعت عمل کرد که حتی گروه عدالت و تایتان ها را جاگذاشت و هیچ یک از آنها نتوانست به حمله او عکس العمل نشان دهد.

GODSPEED 3

در دنیای کمیک گاداسپید آگوست هاتر (August Heart) همکار بری الن است. او شاهد سانحه ای بوده که موجب بروز قدرت فلش شده است. بعدها صاعقه به آگوست می زند و در نهایت او به گاداسپید تبدیل می شود. او به آدمکشی تبدیل می شود که قصد دارد تا انتقام قتل برادرش را از خلافکاران دیگر بگیرد.
آگوست بقدری نیروی سرعت جذب کرده بود که حتی از بری الن هم پیشی گرفت. البته بخش بزرگی از این نیرو را درمواجهه با فلش و کیدفلش از دست داد. در نقطه ای از زندگی کاری اش سرعت او بقدری زیاد بود که با یک ضربه مشت به سر حریف می توانست سر او را از بدن جدا کند.

 Eobard Thawne Reverse-Flash 2

ایبارد ثاون را هم بنام ریورس فلش می شناسند و هم به اسم پروفسور زوم. او سریع ترین فرد در گروه دشمنان فلش است و خطرناک ترین شرور این سری از داستان ها. او از قرن 25ام آمده و از فلش نفرت بسیار زیادی در دل دارد و کشتن فلش را به اصلی ترین هدف زندگی او بدل کرده است. ثاون مردی بود که مادر الن را کشت و برای پدرش پاپوش درست کرد. همین شخصیت دلیل اصلی ایجاد فلش پوینت بود.
بری الن خود اقرار کرده که ثاون از او و والی وست سریع تر است. شاید او سریع ترین شروری باشد که اسپیدستر اناری پوش با او مقابله کرده است.  ثاون اولین اسپیدستری بود که در فصل اول سریال فلش با فلش روبرو شد و همیشه سریع تر از او بود.

BLACK FLASH 1 

ایبارد ثاون سریع ترین شروری است که فلش با او رودررو شده ولی بلک فلش سریع ترین شرور کل دوران است. حضور این موجود برابر با مرگ برای هر کسی است که نیروی سرعت را جذب کرده است. هر گاره سروکله او پیدا می شود، شخصی می میرد. این مسئله را در مورد بری الن، جانی کوییک و بارت الن شاهد بوده ایم.
این موجود سراغ آنهایی می رود که وقتشان به سر آمده و صد البته از همه آنها سریع تر است. او سریع تر از سرعت نور حرکت می کند و به آسانی از عهده والی وست برمی اید. در یکی از رویدادها ایبارد ثاون و بری الن در نقش بلک فلش قرار گرفتند و سرعت هر دو آنها تحت تأثیر این واقعه افزایش یافت. هانتر زالامون در نمایش تلویزیونی این نقش را برعهده گرفت.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *