انتقام جویان ناشناس
انتقام جویان از سال 1963 در کمیک ها حضور فعال داشته اند. حدود 56 سال، که در آن همواره مشغول نجات کره زمین بوده اند. پس همانطور که حدس می زنید تعدادشان خیلی باید زیاد باشد. الان همه در مورد آیرون من، ثور، کاپیتان آمریکا اطلاعاتی دارند. مخاطبان الان حتی ویژن، انت من رو به عنوان انتقام جو می شناسند.

ولی اینها تنها ضحصیت هایی نبودند که در برج های انتقام جویان رفت و آمد داشته اند. ومپایرها، گست رابدرها و هالک های مختلفی بوده اند که گاه و بیگاه در بین دیگر رفقا حضور به هم رساندند. افراد نابینا، خانواده های مختلف و حتی محافظان ادین هم از این قاعده مستثنا نبوده اند. مقاله حاضر بررسی افرادی مهم در بین انتقام جویان است که ممکن است بدلیل حضور کمتر آنچنان شناخته نشده باشند. هر چه باشد خدود 6 دهه حضور مداوم شخصیت های بسیار زیاد امکان این را فراهم کرده که برخی از این شخصیت ها فراموش شوند.

She-Hulk 10

در اصل برای کسانی که طرفدار انتقام جویان باشند، این مسئله نباید تعجب آور باشد. ولی وقتی بشنوید که این شخصیت چه مدتی است که در بین انتقام جویان است، متعجب خواهید شد.

جنیفر والترز اولین بار در انتقام جویان #221 در سال 1982 وارد گروه انتقام جویان شد و از آن زمان در مدت زمانی حدود 37 سال با ظرفیت های مختلف در داستان های متعددی به ایفای نقش پرداخته است. این حضور متوالی او را به عنوان یکی از قدیمی ترین شخصیت های گروه انتقام جویان می شناساند.

وقتی آیرون من، ثور و وسپ و کاپیتان آمریکا از تزریق خون جدید به گروه صحبت می کنند، گزینه های زیادی مطرح می شوند ولی در نهایت دو نام هستند که بیشتر اوقات خوانده می شوند: اسپایدرمن و دکتر استرنج و گاهی اوقات با کمی اغماض سیلورسرفر. در بعضی موارد هم از هاوک آی و she-hulk دعوت شده است.

در مهمانی وسپ، مکانو زنجیر پاره می کند و قصد ایجاد وحشت دارد. ولی نتیجه آن حضور یکی از خشن ترین زنان دنیای مارول است که برای مهار آن احتیاج به مشارکت نیروهای چندگانه است.

9 Daredevil

مدت های طولانی همه فکر می کردند که مت مرداک نمی تواند به عنوان یک انتقام جو در این گروه جایی داشته باشد. در اصل تنها حالتی که این جوان اهل هلزکیچن می توانست در میان قهرمانان برتر جهان قرار گیرد، داستان های عامه پسند بود.

پس از رویداد Fear Itself به نظر غیرممکن می آمد که این شخصیت بتواند در کنار شخصیتی مانند کاپیتان آمریکا فعالیت کند و بین آنها هیچ نزدیکی اتفاق نیفتاد. حتی با رهبر جیدید Luke Cage هم اتفاق تازه ای نیفتاد ولی در کمیک Avengers #16 اتفاق غیرمترقبه ای افتاد.

وقتی Red Skull تهاجم رباتی نازیستی خود را به شهر نیویورک ترتیب داد، جدیدترین گروه انتقام جویان برای متوقف کردن این تهاجم بسیج شدند.

این به آن معنی بود که لوک کیج و جسیکا جونز باید بچه خود را به Squirrel Girl می سپردند تا حمله دفع شود. ولی در نهایت تعجب متوجه شدند که ظاهراً برج انتقام جویان نابود شده است. اگر بخاطر حضور Daredevil نبود، این مسئله می توانست فاجعه ای به بار بیاورد.

پس از نابود کردن هنگ کاملی از این ربات های مهاجم با استفاده از اسلحه ای بزرگ، به سمت برج می رود تا Squirrel Girl و بچه را به جایی امن منتقل کند. در نهایت به دلیل این اقدام قهرمانانه جایگاهی ثابت در بین انتقام جویان به او ارائه می شود که تا 1 سال و نیم پابرجاست.

8 چهار شگفت انگیز

تصور اینکه یک گروه کامل وارد انتقام جویان دشوار به نظر می رسد، ولی در طول سالیان تک تک افراد گروه چهار شگفت انگیز در رویدادهای مختلف با انتقام جویان همکاری داشته اند.

اولین دو شخصیتی که در این بین به انتقام جویان ملحق شدند، رید و سو ریچاردز بودند که در Avengers #300 در سال 1989 اتفاق افتاد و پس از نه ماه جانی استورم به این گروه اضافه شد که نتیجه آن کمیک Avengers West Coast #50 بود. بن گریم تا سال 2010 در هیبت انتقام جو ظاهر نشد و حدود 21 سال بعد از پیسوتن گروهش به انتقام جویان، او هم در این مسیر قرار گرفت.

شاید استفاده انفرادی از آنها در گروه بدلیل پرهیز از شلوغ کردن داستان بوده باشد. ولی به هر دلیل که باشد Mister Fantastic, The Invincible Woman, The Human Torch و The Thing همگی در دوره های مختلف دوش به دوش انتقام جویان جنگیده و جلوه ای دوچندان به دنیای کمیک بخشیده اند.

7 نیمور

7 نیمور

وقتی قرار می شود که نیمور زیردریایی به تاج و تخت خود سروسامان بدهد، کمی دچار ناراحتی می شود و به حال خود افسوس می خورد. سپس تصمیم می گیرد تا وقت خود را در هایدروبیس سپری کند. در یکی از بازدیدهایی که در دهه 1980 از این پایگاه دارد، با انتقام جویان روبرو می شود. هرکول حمله ای غیرمنتظره به او می کند و او را از هوش می برد. پس از این توهین و حمله هرکول موجی از شوک به راه می افتد که دامنه آن به سواحل اطراف می رسد. این مسئله انتقام جویان را به این فکر می اندازد که مداخله کنند. پیکان اتهام به سمت نیمور نشانه رفته است. در نهایت متوجه می شوند که مقصر اصلی هرکول بوده و هرکول برای توجیه خود می گوید که از چهره اخموی نیمور خسته شده بوده و خواسته با این کار تغییری در وضعیت ایجاد کند. نیمور می خندد و می گوید که این حرکت هرکول حال و هوایش را تغییر داده است. در نهایت انتقام جویان جایی را در تیم خود به او پیشنهاد می کنند و او هم با کمال میل می پذیرد.

6 Spider-woman

بعد از سری داستان های Secret Invasion جسیکا درو بانویی پرکار می شود. اول به عضویت انتقام جویان در می آید، سپس به گروه Lady Liberators ملحق می شود و همواره یکی از اعضای ثابت S.W.O.R.D است.

او در جریان “محاصره آزگارد” به شکست حالتی دیگر ازاپاکلیپس و چهار سوار او کمک کرد. در جریان فعالیت های ایلومینتی و جستجوی سنگ بینهایت با دکتر ایکس همکاری کرد. در نهایت و در نقطه اوج داستان Spider-Verse که به شکست اینهریتورها انجامید، او اعلام بازنشستگی می کند و از آن به بعد تصمیم می گیرد تنها به شهروندان عادی که درگیر جرائم روزمره هستند، کمک کند. ولی او اولین زن عنکبوتی نبود که به انتقام جویان پیوست. اولین زن عنکبوتی که به این گروه پیوست چسیکا کارپنتر بود که با نام Madame Web شناخته می شود.

این زن عنکبوتی زمانی به داد انتقام جویان رسید که در جزیره دمونیکا اسیر شده بودند. او آنها را از بند رها می کند و با کمک به کاپیتان آمریکا و Sunfire موجب پیروزی آنها می شود. در عوض انتقام جویان به عنوان تشکر او را به عضویت گروه خود می پذیرند.

 

5 Blade

 
روزی که دی واکر به عنوان عضوی از گروه انتقام جویان مطرح می شود، در کمیک Avengers #700 اتفاق افتاد و طی آن وسپ که الان به عنوان مأمور واکاندا شناخته می شود، او را از سیاه چال دراکولا نجات می دهد.
از او دعوت می شود تا در جنگ خون آشام ها که بین الولاد و سرهنگ سایه ها اتفاق افتاده به آنها کمک کند. سرهنگ سایه ها تصمیم گرفته که مسائل موجوئ باید متوقف شوند و رژیم تغییر کند. و عملکرد بلید در این بین مشخص است. برای متوقف کردن جنگ او باید تعداد زیادی از خون آشام ها را بکشد.
ولی این اولین باری نیست که او به انتقام جویان پیوسته است.
در سال 1972 او به انتقام جویان پیوست تا از دیده شدن تلیسمان کامارتاج بدست Deathwalker جلوگیری کند تا از نابودی کل هستی جلوگیری کند. این داسان مربوط به دهه 70 است و در آن دوران اتفاقات عجیب زیادی رخ می داد.
ولی بهترین حضورهای بلید در گروه انتقام جویان مربوط می شود به همکاری او در حضورش در سری Ultimate Avengers مارک میلر که در کل داستان در مرکز توجه قرار داشت.

4 Red Hulk

در جریان کمیک های مارول تعدادی هالک قرمز بوده اند که در گروه انتقان جویان انجام وظیفه کرده اند. اولین آنها تادئوس ای “ثاندربولت” راس بود. پارکر رابینز معروف به The Hood در جستجوی سنگ بینهایت بود و اینکه یکی از هالک ها در این راه همکاری کند ایده از نظر هر کسی ایده ای درست است. پس وقتی آنها با هم مواجه می شوند یک لگد از ثاندربولت راس کافی است تا سنگ را از هود پس گرفته، او را به جایی که به آن تعلق دارد (پشت میله ها) بفرستد. دومین هالک قرمز ژنرال رابرت ال موریک است. وقتی امپراطور سری تصمیم می گیرد با فعل کردن فعالیت آتشفشانی حمله ای همه جانبه ترتیب دهد، انتقام جویان مانع از این عمل می شوند. هالک قرمز با فرود بر پایگاه شرورهای Bond و ضربه زدن به آن از این اتفاق جلوگیری می کند.

Valkyrie

 

وقتی راکسون آقای وی پی را یه خاور میانه می فرستد انتقام جویان Black Widow و Valkyre را می فرستد تا با انحراف موضوع و پرت کردن حواس آنها بتوانند جعبه ای را سرقت کنند که وسیله ای گران قیمت در آن وجود دارد. این اتفاقات در Secret Avengers #1 روی می دهند. همه چیز طبق نقشه پیش می رود تا اینکه آقای براملی در حالتی نامساعد در برونهاید باعث بروز وضعیتی می شود که خوشایند والکری نیست. او با یک سیلی او را به نقطه ای دور می فرستد که هر دو آنها ناگهان خود را میان آتش می یابند. ولی با پشتیبانی کاپیتان آمریکا دشمن شکست می خورد و آن شیء مورد نظر سالم بازمی گردد. پس از این ماجرا آنها به مأموریتی در مریخ می روند و در آنجا بدنبال حل بخش دیگری از معما هستند ولی آنها تنها افراد حاضر نیستند. به نظر می رسد که سندیکای سایه ها در تعقیب آنها هستند که نیک فیوری اصلی آنها را رهبری می کند و آنها قرار نیست تحت هیچ عنوانی دست از هدف خود بردارند. کمیک Secret Avengers کتاب فوق العاده ای است و با حضور والکری به کمیک استثنایی تبدیل شده است. از همه اینها گذشته چه کسی هست که دوست نداشته باشد کسی از گروه ادین هر از گاهی سروکله اش پیدا شود و با شروران تصفیه حساب کند.

 

Deadpool

دوستی ددپول با استیو راجرز را می توان به عنوان یکی از عجیب ترین اتفاقات دنیای کمیک دانست. در زمانی که کاپیتان مسن قدرت ابرسربازی خود را از دست داده و با سرعت عادی مسن می شود. وید مدام او را مسخره می کره، ولی در برهه ای از زمان وید گویی متوجه موضوعی در مورد کاپیتان می شود و عجیب ترین شرایط شکل می گیرند. انجام مأموریت رایگان (“تو تنها کسی هستی که من بهش صدقه می دم!) و اقرار به اینکه بهترین اوقات را تجربه کرده است، از جمله عجیب ترین چیزهایی هستند که می توان از وین انتظار داشت. ماجرا به اینجا ختم نمی شود. وقتی وید ظرفی حاوی تریگن میست را سرقت می کند متوجه می شود که می توان با او وضعیت Rogue را درمان کرد. اینکه شاید آنا ماری نتواند از این وضعیت جان سالم به درببرد، او را شدیداً متأثر کرده است. در زمان خروج از ساختمان ابراز تعجب می کند که کاپیتان فردی را که عضو انتقام جویان نبوده به مأموریتی مهم فرستاده است. کاپیتان کارت عضویت گروه انتقام جویان را که به تأیید رؤسا رسیده به او تحویل می دهد.

 

1 Ghost Rider

وقتی حشرات عظیم الجثه و موجودات آسمانی به زمین فرود آیند، از چه کسی باید کمک گرفت؟ طبق آنچه در کمیک انتقام جویان در سال 2018 می توان از هر کسی از جمله دکتر استرنج، بلک پنتر و میزمارول و دیگران درخواست کمک کرد. ولی عجیب ترین موردی که می توان به این مجموعه اضافه کرد، گست رایدر است. حتی اگر او در حال راندن اتومبیلی در ان زمان باشد. همه این بحران ها را خدای نیرنگ لوکی سازماندهی کرده تا حیله و نیرنگ را در جهان پراکنده کند. شاهد این هستیم که تحت پوشش “میزبا نهایی” لوکی مرگ را بر زمین نازل می کند و شی هالک و گست رایدر در اثری زیبا دوش به دوش هم به مبارزه با او برمی خیزند. در نهایت خوبی بر پلیدی پیروز می شود و تعدادی از اعضای جدید هم در این ماجرا به انتقام جویان اضافه می شوند که یکی از آنه مردی با جمجمه فروزان است که تغییری بزرگ محسوب می شود. مسدله زمانی عجیب تر می شود که بعد از آن گست رایدر در گفتگویی درونی بیان می کند که حتی گست رایدر هم به دوست نیاز دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *