الکترو

حالا که قرار است الکترو از اسپایدرورس سونی وارد دنیای سینمایی مارول شو، باید دید چه تغییرات دیگری احتمالاً رخ خواهند داد.
خبر شوکه کننده حضورجیمی فاکس الکترو (Jamie Foxx Electro) که اولین بار در فیلم اسپایدرمن 2 شاهد حضورش بودیم بقدر کافی شوکه کننده است و حدسیات هواداران این شخصیت را در همه جا می توان دید. این به چه معنی است؟ بزرگترین سؤال به توالی آثار و داستان ها در دنساس سینمایی مارول مربوط می شود. به نظر می رسد که تعداد زیادی از پروژه های آتی از جمله وانداویژن بر روی مفهوم مالتی ورس تأکید خواهند شد.
ولی مالتی ورس تنها تغییری نیست که حضور اولیه الکترو در دنیای سینمایی مارول بر روند آن تأثیر خواهد گذاشت. خیلی عناصر دیگر می توانند تحت تأثیر حضور او قرار گیرند و این تغییرات مختص اسپایدی نخواهد بود و کل فیلم های مارول را می تواند دچار تغییر کند.

10 پیامدهای پایان بازی

بزرگترین و آنی ترین نتیجه ای که حضور جیمی فاکس الکترو می تواند در دنیای سینمایی مارول ایجاد کند تمامی آن اتفاقاتی است که در پایان بازی رخ داد. کاپیتان آمریکا سنگ های بینهایت را به محل های خود بازمی گرداند، ولی چیزی هست که درست نیست. یکی از این واقعیت ها این است که موجودی به نام لوکی وجود دارد که در زمان و فضا آواره است و کانگ فاتح (Kang the Conqueror) که قرار است پس از انتظاری طولانی شاهد حضورش در سینما باشیم. آیا الکترو محصول این دستکاری در زمان است؟ یا از بعدی دیگر از واقعیت خواهد آمد؟ به نظر می رسد که دنیای سینمایی مارول در این جهت به حرکت خود ادامه خواهد داد.

9 مالتی ورس

شاید یکی از بدیهی ترین و مهمترین تغییراتی که الکترو ایجاد خواهد کرد مفهوم مالتی ورس باشد. دی سی بخش عمده ای از تولیدات خود را بر روی این مفهوم سرمایه گذاری کرده است، ولی مارول مدت هاست که آرام آرام خود را به این سمت کشیده است. جی جونا جیمیسون (J. Jonah Jameson) در انتهای فیلم اسپایدرمن: دور از خانه ممکن است جیمیسون فیلم های توبی مک گوایر (Tobey Mcquire) نباشد ولی انتخاب بازیگران به این واقعیت اشاره دارد که در باز است. مالتی ورس قطعاً بخش عمده ای از دنیای سینمایی مارول خواهد بود. همانطور که از عنوان فیلم بعدی دکتر استرنج برمی آید.

8 اسپایدرورس

مفهوم مالتی ورس در کتاب های کمیک مفهوم جدیدی به حساب نمی اید. در کتاب های کمیک تعداد بی شماری از واقعیت ها به همراه زمین 616 وجود دارند. زمین 616 دربرگیرنده دنیای مارول است. این زمین همچنین محل اصلی داستان فیلم انیمیشنی فوق العاده مرد عنکبوتی: در دنیای عنکبوتی است. این فیلم می تواند نقطه شروعی باشد بر روندی که ممکن است با ورود الکترو و وجود مالتی ورس در ارتباط باشد. چون در این فیلم شاهد حضور شخصیت هایی مختلف از جهان های دیگر مانند مایلز مورالز و گوئن استیسی بودیم. مایلز قطعاً در لایواکشن های بعدی حضور خواهد داشت. و به نظر می رسد که مسیر برای حضور گوئن استیسی هم فراهم شده باشد.

 

7 ممکن است شاهد کراس اورهای شرورهای دیگر باشیم

این الکترو ممکن است همان مکس دیلون مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2 نباشد، ولی مانند جیمیسون قرار است نسخه ای از آن باشد. این در را برای حضور دیگر شرورها از سری فیلم های دیگر اسپایدی باز می گذارد. اگر قرار باشد مسیر برای ورود 6 پلید هموار شود، انتخاب بدیهی سندمن (Sandman) از اسپایدرمن 3 خواهد بود.
اگرچه آن فیلم زیاد موفق نبود ولی سنمن یکی از بهترین بخش های فیلم محسوب می شد و یکی از بهترین شرورهایی بود که اسپایدرمن تا به حال با آنها روبرو شده است. دیدن دوباره این شرور خالی از لطف نخواهد بود.

6 اسپایدرمن های قبلی

اگر راه برای شرورهای مختلف باز باشد، این سؤال مطرح می شود که آیا این اتفاق می تواند برای نسخه های دیگر مرد عنکبوتی اتفاق بیفتد یا نه. مانند فیلم “در دنیای عنکبوتی” که احتمال وجود تعدادی نامحدود از مردان عنکبوتی مطرح شد، این مسئله می تواند در فیلم های لایو اکشن هم اتفاق بیفتد. این رویداد در فیلم فلش پوینت دنیای بسط یافته دی سی هم به واقعیت خواهد پیوست. مایکل کیتون قرار است در نقش بتمن اصلی خود از فیلم سال 1989 ظاهر شود. همینطور بن افلک قرار است در نقش بتمن نسخه زک اسنایدر (Zack Snyder) دوباره بر روی پرده سینما ظاهر شود. اینکه هر دو سری به سمت مفهوم مالتی ورس میل کرده اند چیزی است که به نظر اجتناب ناپذیر بوده است.

5 گوئن استیسی

داستان نسخه مردعنکبوتی شگفت انگیز هنوز ناتمام باقی مانده است که همه بخاطر حضور ناموفق فیلم آخر این مجموعه در گیشه اتفاق افتاد. داستان گوئن استیسی در آن فیلم می توانست با مرگ تراژیک این شخصیت به پایان برسد. می توانست این اتفاق نیفتد ولی داستان به شکلی نیمه کاره رها نشود. اگر الکترو بتواند کراس اور داشته باشد، این امکان می تواند برای گوئن استیسی هم فراهم شود. این ممکن است بهترین راه برای وارد کردن این شخصیت به زندگی اسپایدرمن دنیای سینمایی مارول باشد. یک اسپایدر گوئن لایو اکشن می تواند بهترین روش برگرداندن اما استون به این سری باشد، شاید هم اگر مسائل به شکلی جنون آمیزتر رم بخورد، برایس دالاس هوارد (Bryce Dallas Howard) هم به میان کشیده شود.

 

4 مارول نتفلیکس

طرفداران مجموعه مارولی نتفلیکس پس از کنسل شدن پروژه ها خیلی مأیوس شدند. به نظر می رسید که امیدی برای ادامه این شخصیت ها وجود نداشته باشد. مخصوصاً وقتی به این موضوع می رسیدیم که این شخصیت ها به گوشه ای از دنیای سینمایی مارول دوخته شده اند که برای کسی جذابیت ندارند. ولی این موضوع دیگر منتفی است. الکترو دری به سوی مالتی ورس باز کرده است و شخصیت های مارول نتفلیکس بخشی از آن هستند. از شخصیت های اصلی داستان های اسپایدرمن کینگ پین حضور خود را تثبیت کرده است. با حضور بازیگرانی فوق العاده و حقوق بهره برداری از آنها که الان آزاد شده است، به نظر می رسد حضور آنها در صحنه گسترده تر دنیای سینمایی مارول منطقی تر از گذشته است.

3 اسپایدرمن خود مارول

شاید مهمترین شرایط حضور الکترو قابل پیش بینی نباشد. سونی قصد دارد نسخه لایواکشنی خود از اسپایدرورس را ایجاد کند و تاکنون دوری خود از دنیای سینمایی مارول را در این زمینه نشان داده است. آنها می توانند دوباره این کار را انجام دهند و این احتمال وجود دارد که این کار را انجام دهند. این مسئله شاید باعث شود که شخصیت مارول اصلی ا ی در دنیای سینمایی مارول باقی نماند.
با توجه به شرایط حقوق بهره برداری، شاید بتوان اینطور گفت که مالتی ورس موقعیتی است برای دنیای سینمایی مارول و دیزنی مرد عنکبوتی خود را اجاد کنند تا زمانی که قرارداد با سونی به اتمام نرسیده، از آن استفاده کنند. شاید این بهترین راه حل نباشد ولی می تواند در شرایط موجود بین دو کمپانی چاره ساز باشد.

2 شش خبیث

الکترو همچنین بیانگر احتمال حضور 6 خبیث در دنیای سینمایی مارول است. شاید این حضور در فیلم بعدی اسپایدرمن اتفاق بیفتد. شش خبیث چیزی نمانده بود تا فیلم اختصاصی خود در سونی را داشته باشند، ولی شاید الان راه ورود آنها به دنیای سینمایی هموارتر باشد، چون چند نفر از آنها معرفی شده اند. والچر (Vulture) و مائستر (Maestro) پیش از این مطرح شده اند. الکترو می تواند تعداد آنها را به 3 برساند. اعضای کلاسیک این گروه سندمن، دکتر اختاپوس، کریون (Kraven) و هانتر (Hunter) هستند. تمامی این شخصیت ها در فیلم ها مطرح شده اند و در این زمان می توان احتمال معرفی کریون را هم قریب الوقوع دانست.

1 مارول فاکس

آینده الکترو و مالتی ورس چیزی جز حدس و گمان نیست. شاید این آینده طرحی بزرگتر از فاز دوم دنیای سینمایی باشد، که در نهایت مردان ایکس و چهار شگفت انگیز را هم شامل خواهد شد. آیا این شخصیت ها نسخه هایی جدید و ریبوت شده خواهند بود؟ یا شاید عناصری از فیلم های قبلی را با خود خواهند داشت؟ آیا هیو جکمن بازخواهد گشت تا نقش وولورین را دوباره بازی کند؟ آیا مایکل چیکلیس دوباره صداپیشگی ثینگ را بر عهده خواهد داشت؟ آیا گالاکتوس دوباره ابری بزرگ در فضا خواهد بود؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *