10 تراژدی دی سی

10 تراژدی دی سی که بتمن توقع آنها را نداشت
حتی بتمن هم با آن همه برنامه ریزی و آماده سازی نتوانست وقوع این تراژدی های تلخ را پیش بینی کند.
هر وقت صحبت از این می شود که آیا بتمن می تواند ابرقهرمان هایی مانند سوپرمن، فلش، کاپیتان آمریکا (که به جهت قدرت بر او برتری دارند) را شکست دهد یا نه نتیجه به میزان قدرت بتمن در پیش بینی شرایط منوط می شود. در جریان جنگ های روانی که بتمن با مجرمان داشته، مهمترین قدرت او برنامه ریزی و تحقیق در مورد نقطه ضعف های دشمن و استفاده از آن نقطه ضعف ها علیه آنها بوده است.
با این وجود بتمن نمی تواند اینده را پیش بینی کند. او یک انسان فانی است و در بهترین شرایط و بالاترین سطح هوش و توانایی او جایز الخطا است. دنیای دی سی می تواند پرآشوب و غیرقابل پیش بینی باشد. ولی توانایی بتمن در مقابله با این شرایط فوق العاده است. ولی تعدادی از تراژدی ها در طول سالیان اتفاق افتاده اند که جنگجوی شنل پوش قادر به پیش بینی آنها نبوده است.

10 شلیک به باربارا گوردون
داستان جوک کشنده به عنوان یکی از بزرگترین داستان های خاستگاهی جوکر شناخته می شود که آلن مور افسانه ای آن را خلق کرده است. ولی یکی از قابل توجه ترین نکاتی که برای طرفداران دی سی از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است و موجی از شوک را در دنیای دی سی به راه انداخت شلیک جوکر به باربارا گوردون بود که باعث فلج شدن او شد. بتمن، جیم و بتمن هیچکدام نتوانستند وقوع این رویداد را پیش بینی کنند. هر چند ممکن است این مسئله در مقیاس بزرگ دنیای دی سی حادثه ای کوچک به نظر برسد، ولی اهمیت زیادی دارد چون باربارا به اوراکل تبدیل می شود، قهرمانی با معلولیت. در نهایت به بت گرل تبدیل می شود تا انتقامش قطعی شود.

9 ویرانه انسانی گاتهام را نابود کرد
مخرب ترین رویدادی که در گاتهام سیتی تاکنون روی داده است، موانع غیرقابل پیش بینی زیادی را پیش پای بتمن قرار داده است. پس از اینکه یک ویروس و زلزله گاتهام را نابود می کند، بروس وین به واشنگتن دی سی سفر می کند تا از دولت درخواست کمک کند. ولی دولت آمریکا این درخواست را رد می کند و این شهر را ویرانه انسانی می نامد و شهر را بصورت قرنطینه درمی آورد. این رویداد (No Man’s Land) حدود یک سال ادامه داشت و برخی از پلیدترین لحظات جوکر را به تصویر کشید.


8 وقایع فلش پوینت توماس و بروس را بطور موقت به هم می رساند
فلش پوینت دی سی در میان طرفداران دی سی از جایگاه ویژه ای برخوردار بود و در آن شاهد سفر فلش در زمان برای نجات مادرش بودیم. این عمل باعث به هم ریختن تار و پود دنیای دی سی شد. یکی از بزرگترین وقایع در این رویداد زنده ماندن توماس وین پس از کشته شدن پسرش بروس توسط جوکیل و تبدیل شدنش به بتمن بود. توماس وین به نمونه ای تاریک تر از بروس در نقش بتمن تبدیل می شود و در کشتن دشمنانش بی درنگ و با قساوت عمل می کند. ولی غیرقابل پیش بینی ترین رویداد زمانی اتفاق می افتد که فلش و بروی جستجوی خود را برای پیدا کردن ریورس فلش (Reverse Flash) آغاز می کنند. در این بین بتمن ملاقاتی کوتاه با پدرش دارد ولی در نهایت از بین رفتن دنیای فلش پوینت باعث می شود که پدرش باری دیگر از او گرفته شود. اشک آورترین لحظه در این رویداد زمانی اتفاق می افتد که توماس با التماس از بروس درخواست می کند در دنیای خودش به بتمن تبدیل نشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *