۱۰ اشتباه مالی که افراد موفق مرتکب نمی شوند

ten mistakes

مدیریت موثر پول یک مهارت کلیدی موفقیت است. افراد موفق تصمیماتی برای بهره‌وری پول می‌گیرند، بسیاری از آنها در اوایل زندگی‌شان این کار را می‌کنند. مانند هر وحله‌ای از زندگی، مهم است که در مورد تهدیدات و چالش‌های جهان آموزش ببینید. حالا زمان استاد شدن درباره پرداخت‌های چند سال آینده است.

۱ – آنها افراط نمی‌کنند؛ آنها با کمتر از چیزی درآمدی که دارند، زندگی می‌کنند

زندگی با کمتر از آنچه که به دست می‌آورید یک مهارت ضروری در مدیریت پول است. برخی از ثروتمندترین مردم جهان این اصل را از اعماق قلب‌شان پذیرفته‌اند. به عنوان مثال، سر جان تمپلتون، یک سرمایه‌گذار افسانه ای که میلیاردر شد، ۵۰ درصد درآمدش را حتی زمانی که امکاناتش محدود بود، پس‌انداز می‌کرد. در صورتی که این کار فراتر از مهارت‌های مدیریت شماست، نگران نباشید! می‌توانید با صرفه جویی در ۱۰-۱۵٪ از درآمد خود به موفقیت‌های مالی برسید.

نکته: یادگیری این مسئله طول می‌کشد. برای شروع راه‌هایی صرفه‌جویی در پول را بخوانید.

۲ – آنها روی قیمت متمرکز نیستند؛ آنها اهمیت ارزش را درک کرده‌اند

هزینه‌ای که برای یک سرمایه گذاری، یک وعده غذایی یا یک لباس پرداخت صرف می‌کنید تنها بخشی از داستان است. همچنین افراد موفق در مورد ارزش کالا هم فکر می‌کنند. آنها برای سرمایه‌گذاری، چشم انداز سرمایه گذاری در حال رشد در آینده را هم در نظر می‌گیرند. برای وسایل شخصی، به دنبال محصولات با کیفیت بالا و با دوام هستند. به عنوان مثال، یک جفت کفش با کیفیت مناسب کار ممکن است هزینه ۲۰۰ دلار یا بیشتر باشد اما این کفش‌ها با مراقبت درست سالها دوام خواهند داشت.

نکته: محصولات با کیفیت بالا بخرید که دوام زیادی داشته باشند.

۳ – آنها پول نقد را برای هزینه‌ها و منافع هدر نمی‌دهند. آنها می‌دانند چگونه امور بانکی‌شان را مدیریت کنند

ایجاد تعادل در کارت اعتباری‌تان فوق‌العاده گران و متاسفانه رایج است. افراد موفق مراقب هزینه‌های بانکی- چگونگی پرداخت با هزینه‌های استفاده از ATM و معاملات دیگر خود هستند. زمانی که درک کردید چگونه سیستم کار می‌کند با برنامه‌ریزی از این هزینه‌ها به راحتی جلوگیری می‌شود. به سادگی با بررسی حساب‌های مالی خود در که ۵-۱۰ دقیقه در هر ماه طول می‌کشد هزینه‌هایتان را متوجه شوید.

۴ – آنها فراموش نمی‌کنند امور مالی خود را پس از تغییرات بزرگ در زندگی‌شان تنظیم کنند

آیا شما به تازگی ازدواج کرده‌اید؟ آیا به همسرتان در وصیت‌نامه‌تان اشاره کرده‌اید؟ اینها نکاتی است که افراد موفق از لحاظ مالی آن را به صورت موثر مدیریت می‌کنند. در حالی که می‌توانید مقدار زیادی از منابع مالی‌تان را خودکار کنید، ضروری است زمانی که زندگی و خانواده‌تان به طور قابل توجهی تغییر کرد، آنها را دوباره تنظیم کنید. حداقل یک بار در سال خودتان (و یا با یک کارشناس مالی) به بررسی زندگی خود بپردازید، برنامه‌ریزی مالی یک راه عالی برای مسلط بودن به تغییرات مهم است.

۵ – آنها با یک درآمد راکد راضی نمی‌شوند. به دنبال راه‌هایی برای افزایش درآمد خود هستند

برخی از مردم به دنبال پول بیشتر نیستند و یا به سادگی همان افزایش ۲۰% برای‌شان کافی است. متاسفانه، این نرخ رشد درآمد بدین معنی است که به سادگی تورم قدرت خریدتان را تدریجاً از بین می برد. در عوض، افراد موفق به دنبال راه‌هایی برای کسب درآمد بیشتر هستند. افزایش درآمد گزینه‌های بیشتری برای تفریحات شخصی، ظرفیت بیشتر دریافت پول، و یک احساس امنیت فراهم می‌کند.

افراد موفق روزانه برای افزایش درآمد خود فعالیت می‌کنند. برای مثال، آنها برای بهبود مهارت‌هایشان در یک دوره شرکت می‌کنند یا با ایده‌هایی در بهبود بهره‌وری شرکت خود سهیم می‌شوند. همچنین می‌دانند.

۶ – آنها صورت‌حساب‌های مالی را نادیده نمی گیرند

رسیدن به موفقیت مالی به ایجاد برخی عادات به صورت آهسته و پیوسته نیاز دارد. که شامل تشکیل یک عادت برای نظارت بر صورت‌های مالی سرمایه‌گذاری، حساب‌های بانکی، کارت‌های اعتباری و غیره می شود. افراد موفق هر ماه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه به بررسی تمام حساب‌های مالی خود می‌پردازند. هنگامی که خطا یا حذف را تشخیص دهند، فورا اقدام می‌کنند.

نکته: یادآوری در تقویم‌تان ایجاد کنید و هر ماه حساب‌های‌تان را بررسی کنید.

۷ – آنها ریسک‌های احمقانه در پول را نمی‌پذیرند

وارن بافت اغلب یک نقل قول را بیان می کند “قانون شماره یک: هیچ گاه پول را از دست ندهید.” تمام سرمایه‌گذاری‌ها مقداری ریسک دارند (و بنابراین به طور بالقوه باعث از دست دادن پول می شوند). در ادامه این نقل قول گفته شده است افراد موفق از دو ابزار قدرتمند برای جلوگیری از ضرر و زیان استفاده می‌کنند. آنها ارزش بیمه را برای کنترل خطر (به عنوان مثال خانه، خودرو، و بیمه عمر) درک کرده‌اند.

به یاد داشته باشید: اگر خیلی خوب به نظر می‌رسد (یا اگر درک نمی‌کنید چگونه کار می‌کند)، دست نگه دارید و سوالات زیادی بپرسید.

۸ – آنها وانمود نمی‌کنند همه چیز را درباره پول می‌دانند

جهان یک مکان بسیار گسترده و پیچیده است. افراد موفق این را می‌دانند و این حقیقت را عمیقا درک می‌کنند. هنگامی که بحث پول به میان می‌آید، اطلاعات بسیار زیادی درباره آن وجود دارد. به همین دلیل مردم موفق مانند وارن بافت محدودیت‌های خود را درک کرده و بر روی نقاط قوت خود تمرکز دارند.

نکته: دانش خود را درباره پول و سرمایه‌گذاری بررسی کنید. اگر شما تازه شروع کردید، یک یا دو کتاب درباره امور مالی شخصی بخوانید.

۹ – آنها مسئولیت‌شان را به عهده کارشناسان نمی‌گذارند

مردم موفق به دنبال مشاوره کارشناسان هستند، در عین حال هرگز مسئولیت عملکردشان را به عهده آنان نمی‌گذارند. به عنوان مثال، منطقی است که به دنبال مشاوره یک حسابدار مالیاتی در برنامه ریزی امور مالی خود باشید. با این حال، افراد موفق زمانی برای پرسش و ارزیابی و ارائه مشاوره به آنها اختصاص می‌دهند.

نکته: هنگامی که به دنبال مشاوره از متخصصان مانند حسابداران و وکلا هستید، سؤال بپرسید و از وی توضیح بخواهید. در غیر این صورت، عمل کردن به آن توصیه سخت خواهد شد.

۱۰ – آنها اجازه نمی‌دهند دستیابی به پول بر ارزش‌های دیگر غلبه کند

به دنبال موفقیت مالی بودن یک هدف معتبر است. منابع مالی قابل توجهه به شما گزینه‌های بیشتری برای علل باورهایتان می دهند. این همچنین به معنای بهبود دسترسی به فنآوری، مراقبت‌های بهداشتی و اوقات فراغت است. با این حال، مردم موفق می‌دانند که موفقیت مالی تنها یکی از جنبه‌های یک زندگی موفق است. به عنوان مثال، غفلت از سلامت برای رسیدن به پول یک استراتژی ضعیف است.

 

منبع: magly.ir

دسته بندی: گوناگون
امتیاز کاربران: