لیگ عدالت

نسخه اسنایدر از لیگ عدالت سؤالاتی را در مورد ادامه روند فیلم های دی سی ای یو در آینده مطرح می کند. این فیلم در کدوم جهان مشترک اتفاق می افتد؟با پخش نسخه اسنایدر از فیلم لیگ عدالت در شبکه اچ بی او مکس چه تأثیری را می توان از آن بر فیلم های دی سی توقع داشت؟پس از 2.5 سال تلاش طرفداران برای پخش این فیلم بالاخره بطور رسمی اعلام شد که این فیلم در تاریخ 20 ماه می سال 2021 بر روی پلتفورم اچ بی او مکس به نمایش درخواهد آمد. حتی با میزان اشتیاقی که اخبار به این موضوع تزریق کرده اند، اغراق نیست اگر بگوییم، این نسخه از فیلم یک ماهیت ناشناخته دارد.
آنچه مشخص است این فیلم تنها نمونه ای دیگر از نسخه پیشین فیلم نیست که توانسته راه خود را به سمت مخاطبان باز کند. سوپرمن 2:رابرت رانرز کات یکی دیگر از نمونه های شناخته شده از این رویکرد است. ولی با توجه به میزان تغییرات سینمایی که در فیلم لیگ عدالت ایجاد شد، این سطح از درخواست و کمپین برای ارائه نسخه اولیه در مورد فیلمی بی نظیر و بی سابقه بوده است. آنچه زمانی بیهوده به نظر می رسید الان تحقق یافته و تأثیر آن را می توان تا مدت ها در دنیای سینما نظاره گر بود.
اینکه اسنایدر کات چه شکلی خواهد داشت هنوز مشخص نیست، اگرچه هنوز می توان این ادعا را کرد که بازنمایش هایی از این دست و در مقیاس لیگ عدالت که خیلی دیر درحال انجام است، روندی است که استودیوهای فیلمسازی در آینده با احتیاط به آن نگاه خواهند کرد. با این وجود تأثیر آنی این فیلم را می توان در چگونگی ارتباط آن با آینده فیلم های DCEU دیدکه یا در حال تولید هستند یا در آینده ای نزدیک بر روی صفحه نقره ای نقش خواهند بست. دراینجا به برخی از تأثیرات احتمالی اسنایدرز کات بر فیلم های در حال ساخت دی سی اشاره خواهیم کرد.

 

واندروومن 1984

اگر ویروس کرونا باعث به تعویق افتادن پروژه های سینمایی نشده بود، واندروومن 1984 فاصله ای با اکران نداشت. اگر این ویروس تاریخ پخش این فیلم را بیشتر از این به تعویق نیندازد می توان توقع نمایش آن را در ماه آگوست داشت و اولین فیلمی خواهد بود که بعد از اسنایدرزکات در سینماها به نمایش درخواهد آمد. به هرحال به نظر نمی رسد که این فیلم تفاوت های زیادی با استانداردهایی که اسنایدر بنا نهاده داشته باشد.
اولین تریلر این فیلم که در ماه دسامبر به نمایش درآمد، دایانا را در حال نابود کردن دوربین های مداربسته مرکز فروشگاه می بینیم که برای جلوگیری از ثبت تصویری اتفاقاتی است که هنگام استفاده از نیروهای آمازونی خودش به وقوع خواهند پیوست. اینکه این بخش از فیلم به این صورت در ابتدای تریلر گنجانده شده است بیانگر این موضوع می تواند باشد که دایانا قصد دارد زیاد در چشم نباشد. همین نکته را در فیلم بتمن علیه سوپرمن: طلیعه عدالت هم دیدیم و نقطه ای بود که برادران وارنر می خواست قبل از نمایش فیلم بر آن تأکید کند. به نظر می رسد که فیلم واندروومن 1984 تأثیری بر روند کلی فیلم های دی سی ای یو نداشته باشد چون این فیلم در چارچوبی حرکت می کند که قبل از آن برای دایانا طرح ریزی شده است.
جوخه انتحار
فیلم جوخه انتحار جیمز گان به عنوان یک ریبوت و نسخه مستقل مطرح شده است، ولی در عین حال فیلم پرندگان شکاری اثبات کرد که کاملاً در امتداد داستان های اصلی داستان هارلی کویین در جوخه انتحار است. با حضور هارلی کویین در جوخه انتحار احتمال حضور او در بخش سوم از سفر هارلی وجود دارد، ولی اسنایرکات از بعدی دیگر پرسشی درباره آن مطرح می کند.
با دریافت چراغ سبز برای اسنایدرکات، امکان پخش مجدد آیرکات از جوخه انتحار فراهم شده است. و اگرچه بخش عمده ای از جوخه انتحار فیلمبرداری شده است ولی تا ماه آگوست سال بعد اکران نخواهد شد. با توجه به ارتباط های موجود بین جوخه انتحار و پرندگان شکاری، ممکن است حالتی مرکب از آیرکات و فیلم های جوخه انتحار متصور شد که در صورت اکران آیرکات امکان ساخت آنها هم فراهم خواهد شد.

 

بتمن

فیلم بتمن ساخته مت ریوز فیلم دیگری خواهد بود که کوچکترین ارتباطی با اسنایدرکات ندارد. درست مانند جوکر که سال پیش اکران شد. سازندگان بتمن به اشکال مختلف بر این موضوع تأکید کرده اند. به عنوان مثال استفاده از جفری رایت در نقش کمیسر گوردون به شکلی واضح این احتمال را پررنگ تر می کند، چون هر دو نسخه جوخه انتحار از جی کی سیمونز در نقش کمیسر گوردون استفاده کرده اند. علاوه براین به نظر می رسد که سبک کلی فیلم بتمن هم در تضاد با ساختار اسنایدرکات باشد.
لباس خفاشی رابرت پتنسون (Robert Pattinson) در نقش بتمن با آنچه بن افلک را در بازگشت شوالیه سیاه متمایز کرده بود، فرق دارد. همینطور بتموبیل و موتور خفاشی هم تکنولوژی ای را دارند که متفاوت از نمونه های استفاده شده در فیلم اسنایدر هستند. فیلم بتمن را ممکن است متأثر از بازی بن افلک بدانیم یا وابسته به آن، ولی در عمل این فیلم جدید از ابزاری نو برای خلق دنیایی مستقل از قبل بهره برده است. پس نتیجه می گیریم که فیلم آخر بتمن نمی تواند ارتباطی با اسنایدرکات یا فیلم های دیگر دی سی داشته باشد.

 

بلک ادمز

ورود دواین جانسون به دی سی ای یو در نقش بلک ادمز جایی است که پتانسیل اصلی تآثیر اسنایدرکات خود را نشان خواهد داد. حضور هنری کویل در نقش سوپرمن از سال 2018 در هاله ای از ابهام قرار داشته است و اخیراً اعلام شده است که برادران وارنر باری دیگر سوپرمن را در اولویت خود قرار داده است. در نهایت بیان شد که به نمایش اسنایدرکات هم می توان امید بست. تا اینکه چند روز پیش هنری کویل خود در مصاحبه ای حضور یافت و بعد از آن اسنایدر پوستر رسمی انایدرکات را به جهانیان نشان داد و مدیر کویل دنی گارسیا هم در توییتی این خبر را تأیید کرد.
بلک ادمز بواسطه مشارکت جانسون و سون باکس پروداکشنز گارسیا به حقیقت پیوسته است. نکته دیگر اینکه جانسون پیشتر در مورد مبارزه بلک ادمز و سوپرمن نکاتی را ذکر کرده بود. با مطرح شدن اسنایدرکات به نظر می رسد که باید توقع دیدن کمئویی از ادمز را داشت یا ایستراگی از او را در فیلم دید که تسهیل کننده رویارویی این دو با هم در آینده باشد. بلک ادم تا دسامبر 2021 به نمایش در نخواهد آمد و از جمله فیلم هایی است که اکران و تولید آنها به جهت ویروس کرونا به تعویق افتاده است. پس زمان زیادی برای ایجاد تغییرات و ایجاد ارتباطی منطقی بین این شخصیت و سوپرمن هنری کویل باقی مانده است.

 

فلش

فیلم مورد انتظار بری الن شاید بیشترین ارتباط را با اسنایدرکات داشته باشد. در اصل می توان این فیلم را بصورت چسبی فرض کرد که فیلم های دیگر را به یکدیگر متصل خواهد کرد. کمئو میلر در کراس اور “بحران در زمین های بینهایت” شبکه سی دبلیو همه را متعجب کرد و ارتباط دی سی ای یو به عنوان بخشی از مالتی ورس بزرگی که این کراس اور آن را با فیلم ها و سریال های دیگر متصل کرده بود، بیشتر به چشم آمد. بری الن میلر و تقابل آن یا نسخه گرنت گاستین دنیایی از احتمالات را ایجاد می کند تا فلش بتواند در آنها تبلور یابد یا با واقعیت ها و خطوط زمانی مختلفی ایجاد ارتباط کند. و وقتی به فیلم فلش و اسنایدرکات نگاه می کنیم، این احتمالات بیشتر می شوند.
در مورد فلش گفته شده که قرار است یکی از اقتباس های مربوط به استان فلش پوینت را شاهد باشیم که اندی موچیتی سال گذشته بر آن تأکید داشت. البته او خاطر نشان کرده بود که فیلم روایتی مختص خود را از آن داستان خواهد داشت. بر همین اساس بتمن علیه سوپرمن هم نگاهی به سفر بری در زمان داشت. گفته می شود که در اسنایدرکات بر قابلیت سفر در زمان بری الن و پیشبرد نبرد پایانی فیلم توجه ویژه ای شده است. این موضوع پیش درآمدی است بر توانایی سفر در زمان بری الن که می تواند از دل اسنایدرکات درآید و به پیشبرد روند فیلم های دی سی تأثیر مستقیم بگذارد.

 

شزم 2

قسمت دوم از فیلم شزم هم مانند بلک ام ارتباطی نزدیک با فیلم انایدر دارد. اگرچه در انتهای فیلم شاهد کمئویی از سوپرمن بودیم، ولی سر کال-ال از صحنه حذف شده بود. به هر حال با رابطه ای که بین سوپرمن و شرم ایجاد شده است، می توان توقع حضور سوپرمن در دومین فیلم شزم را داشت. شاید با پررنگ تر شدن حضور سوپرمن در آینده بتوان به حضور هنری کویل هم امید بست.
با حضور بلک ادم به عنوان مهمترین ضدقهرمان داستان های شزم و سوپرمن احتمال مبارزه دو قه یک شزم-سوپرمن علیه بلک ادم هم بیشتر شده است! با بیشتر شدن حضور هنری کویل در نقش سوپرمن شزم 2 زمان بیشتری برای ایجاد تغییرات لازم برای حضور این شخصیت در اختیار تهیه کنندگان داده است که حضور سون باکس پروداکشنز بیشتر به این احتمال دامن می زند.

 


آکوامن

اگرچه آکوامن به عنوان یک فیلم تکی و مستقل عمل می کند ولی حسطه های متعددی هستند که به نظر می رسد اسنایدرکات بتواند در آنها حضوری محتمل داشته باشد. آکوامن با تکیه بر این احتمالات ساخته خواهد شد. جیسون ماموا در جریان یک کنفرانس خبری اعلام کرد که فیلم آکوامن 2 در ادامه بخش پایانی آرتور کری در اسنایدرکات خواهد بود ولی جیمز وان وجود ارتباط های متقابل بین این دو فیلم را تأیید کرد. علاوه براین ماموا تمایل خود را برای انتشار اسنایدرکات در جریان تور مطبوعاتی اعلام کرد و خطاب به جاش هارویتس از ام تی وی نیوز اعلام کرد که “آره، حتماً می خوام ببینمش!”
وقتی نمایش فیلم آکوامن به پایان رسید، موفقیت عظیمی به حساب می آمد و قهرمان باکس آفیس فیلم های دی سی بود. در همین زمان جیسون ماموا بطور مستقیم از اسنایدر حمایت می کرد و امیدوار بود که اسنایدرکات برای نمایش به عموم ارائه شود. در حال حاضر و در حالیکه نمایش اسنایدرکات عینیت پیدا کرده است، اکوامن به عنوان یکی از اعضای باشگاه میلیارد دلاری ها در نزدیک ترین فاصله با این نسخه اسنایدر قرار گرفته است. تا زمان اکران این فیلم در ماه دسامبر 2022 وقت کافی وجود دارد تا نسخه نهایی بافت های مرتبط بیشتری با نسخه اسنایدر داشته باشد. اینکه فکر کنیم ماموا خود به این جریان دامن زده است غیرمنطقی نیست.

 

لشگر گرین لنترن (فانوس سبز)

غیر از بتمن که ماهیتی کاملاً مستقل از باقی آثار دی سی دارد، شاید سر گرین لنترن اچ بی او که در دست ساخت است، نامشخص ترین ارتباط را با نسخه اسنایدر داشته باشد. از اخبار منتشر شده اینطور برمی آید که اسنایدرکات به عنوان لیگ عدالت زک اسنایدر و در قالب فیلم حماسی چهار ساعته یا در قالب یک مینی سری ارائه خواهد شد. ولی هنوز تاریخی دقیق برای آن اعلام نشده است.اگرچه بنا به گفته مسئولان این اتفاق قطعاً در سال 2021 و در شبکه اچ بی او به حقیقت خواهد پیوست. ولی در مورد گرین لنترن اطلاعاتی دقیق در دست نیست و هنوز مشخص نیست که آیا ارتباطی خاص با نسخه اسنایدر خواهد داشت یا نه.
در تریلر سال 2017 کمیکان و همینطور نسخه سینمایی از فیلم لیگ عدالت، مشخص بود که اسنایدر بزر حضور لشگر گرین لنترن رابا تصویر یالان گور در کلاس تاریخ پاشیده بود. کوین اسمیت هم در مورد حضور فانوس های سبز در DCEU صحبت کرده بود. این موضوع به همراه نمایش هر دو اثر در شبکه اچ بی او می تواند به جهت نظری بیانگر ارتباطی بین گرین لنترن و نسخه اسنایدر باشد. اگر قرار باشید این سریال مسیر خود را طی کند، ترکیب جوکر، بحران در زمین های بینهایت و بتمن مشخص می کند که نباید انتظار هیچ ارتباطی را بین انها داشت. با این وجود این واثعیت که هنوز مراحل ساخت این سریال به پایان نرسیده است، وجود یا عدم وجود ارتباط بین فانوس های سبز و اسنایدرکات را نمی توان مورد بررسی قرار داد.

با قطعی شدن نمایش نسخه اسنایدر، به نظر می رسد که اسنایدرکات به بخشی مهم از تاریخ هالیوود تبدیل خواهد شد. در حال حاضر این رویداد به موردی تبدیل شده است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد و عناوین متعدد زیادی از آن در آینده منشعب خواهند شد. با این وجود، با بررسی تمامی جوانب احتمال وجود ارتباط بین برخی از این موارد با نسخه اسنایدر بیشتر به نظر می رسد.

 

نقش نسخه اسنایدر لیگ عدالت در آینده فیلم های دی سی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *