نقد فیلم لیگ عدالت تاریکی: جنگ آخرالزمانی

این روز ها انیمیشن جدید کمپانی دیسی بسیار سر و صدا کرده و دیسی فن ها اونو دستشون گرفتن و حسابی راضی شدن . در همین حین نبرد جدی هم در فضای مجازی شروع شده و کاربران بر سر اینکه انتقام جویان پایان بازی بهتره یا لیگ عدالت تاریکی جنگ آخرالزمانی، ما سعی کردیم تا این انیمیشن دیسی رو بررسی کنیم و ببینیم این کمپانی چه کرده . قبلش باید بهتون بگم این انیمیشن  فوق العاده است و میشه اونو جزء ۱۰ انیمیشن برتر قرار داد که از نظر خود من خیلی بهتر از مردعنکبوتی درون دنیای عنکبوتی بود.
این انیمیشن پایان دهنده دنیای انیمشنی دیسی بود . این دنیا که با نام dcau شناخته میشه حدود ۱۵ تا انیمیشن داره.
در انیمیشن های قبل دیدیم سوپرمن که توسط دومزدی کشته شده بود دوباره برگشت. خود دومزدی توسط دارک ساید با دی ان ای سوپرمن طراحی شده بود. حالا که سوپرمن برگشته خیلی عصبانی است و در فکر انتقام . به همین دلیل تمام اعضای لیگ رو دور هم جمع میکنه و میگه بایدآماده باشیم. مدتی بعد سیاره اپوکالیپس در کهکشان راه شیری دیده میشه و سوپرمن که در این دنیا یک جورایی فرمانده لیگ هست دستور حمله به سیاره اپوکالیپس رو میده تا قبل از اینکه دارک ساید بیاد لیگ عدالت دخلشو بیاره
. ما هم عادت کرده بودیم به فیلم های مارول و می گفتیم که انتقام جویان پایان بازی بهترین فیلم هست اما این انیمیشن ثابت کرد اینطوری نیست شاید یک انیمیشن رو نشه با یک فیلم سینمایی مقایسه کرد. اما این انیمیشن داستان فوقالعاده ای داره و صحنه های حماسی بسیار دلنشین که اینجا براتون توضیح داده می شه.
دارک ساید که یکی از بزرگ ترین شرور های دیسی هست داره لیگ عدالت رو رصد میکنه و نقششون رو میدونه اما از کجا ؟ از طریق سایبورگ چون اون یه کامپیوتره و از طریق خود تکنولوژی دارک ساید بوجود اومده. نکته ی زیبای انیمیشن اینجاست. وقتی دارک ساید دی ان ای سوپرمن رو داره میتونه یک ارتش دومزدی بسازه ولی دارک ساید کار خیلی بهتری میکنه اون دی ان ای سوپرمن رو با ارتش پارادیمون هاش ترکیب میکنه و قطعا نتیجه بهتری داره .
وقتی لیگ عدالت با تمام قهرمان های موجود به اونجا حمله کرد ( به جز تایتان ها ، اونا برای دفاع از زمین موندن ) باشکست سنگین رو به رو شد و تقریبا همه توسط دارک ساید کشته شدند .
این قسمتی از داستان بود که باید برای شروع می دونستید. حالا بپردازیم به نقات قوت فیلم

۱ ما باید حمله کنیم
نمی دونم چرا وقتی سوپرمن گفت ما باید حمله کنیم یه احساس غرور بهم دست داد . برای شما هم احتمالا همچین اتفاقی افتاده ، عادت کرده بودیم که تو فیلم های ابرقهرمانی همیشه شرور ها به ابر قهرمان ها حمله میکنن و ابر قهرمان ها همیشه نقش مدافع رو بازی میکنن ( در دو فیلم اونجرز ۳ و ۴ دیدیم ) اما این بار کمپانی حرکت خیلی قشنگ و جسورانه و جدیدی کرد که حسابی سوپرایز شدیم من تا قبل از اکران فکر کردم قراره دوباره اعضای لیگ روی زمین با دارک ساید روبرو بشن ولی کشوندن نبرد به سیاره آپوکالیپس فوق العاده بود و خیلی لذت بردیم و این یکی از برتری های انیمیشن بود.

دسته بندی: مقالات کمیک
امتیاز کاربران: