نحوه ایجاد افکت قندیل های یخی برای متن قابل ویرایش

در این آموزش قصد داریم نحوه اضافه کردن فیلتر wind و استفاده از آن برای القاء افکت قندیل یخ را آموزش دهیم. مسئله مهم در مورد ایجاد افکت های قابل ویرایش editable effects این است که افکت های اعمال شده بر روی متن تایپ شده بصورت جداگانه بر روی متن قرار می گیرند و در پایان می توان متن را بصورت دلخواه ویرایش کرد بدون اینکه به افکت های اعمال شده خللی وارد شود.

در ابتدا متن خود را بر روی پس زمینه دلخواه خود تایپ می کنیم. سپس با فشردن همزمان کلیدهای shift+tab منوی سمت راست را فعال می کنیم. سپس با فشردن کلیدهای shift+contrl و کلید فلش بالا متن را کمی به بالا انتقال می دهیم تا جای کافی برای اعمال افکت wind برای تصویر ایجاد شود.

سپس با راست کلیک بر روی تصویر کوچک متن تایپی در کنوی لایه ها و انتخاب convert to smart object تصویر تایپی را به یک شی هوشمند تبدیل می کنیم. سپس تصویر را نود درجه چرخش می دهیم تا بعد از اعمال فیلتر wind نتیجه مطلوب حاصل شود. این افکت بصورت راست به چپ اعمال می شود و برای بدست آوردن نتیجه لازم که بالا به پایین است باید این چرخش صورت پذیرد.

در مرحله بعد با کلیک بر روی دکمه Filter از نوار منوها و انتخاب بخش Stylize گزینه wind را انتخاب می کنیم و گزینه های wind و From the right را برای آن فعال می کنیم. این کار را چند مرحله تکرار می کنیم تا افکت wind با تأثیر بیشتری افکت قندیل یخی را القاء کند. برای راحتی کار می توانید از کلید ctrl+f استفاده کنید. بعد تصویر را با چرخش دوباره به حالت قبلی برمی گردانیم.

در مرحله بعدی برای ایجاد افکت های داخل متن تایپ شده اقدام می کنیم. با کلیک بر روی دکمه fx در پایین منوی لایه ها و انتخاب Bevel and Emboss به این بخش وارد می شویم. مقادیر موجود در این منو را بصورتی ایجاد می کنیم که نتیجه دلخواه ما بدست آید (برای مقادیر و نحوه ایجاد آن می توانید فیلم آموزشی را که در انتهای این متن برای دانلود قرار داده شده است، مشاهده کنید).

 

دانلود فیلم آموزشی این درس

دانلود فایل های مورد استفاده در این درس

پسورد بازکردن فایل ها: www.dorrname.ir

دسته بندی: فوتوشاپ
امتیاز کاربران: