سیر تکاملی کنسول های بازی خانگی از ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۰

evolution-of-consoles

سال های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۰
همانطور که مبارزه برای سلطه بین نینتندو و سگا ادامه می یافت ، هر یک از آنها با کنسول های جدید با نام تجاری برای به چالش کشیدن موقعیت همدیگر را بیرون می دادند.  سگا با یک عدد کنسول رتبه اول خود در تمام دوران ، با نام  درایو مگا/جنسیس   Mega Drive/Genesis در سال ۱۹۸۸ وارد عرصه شد.. برای مقابله با تهدید،شرکت  نینتندو٬ کنسول سوپر نینتندو سیستم سرگرمی (SNES) Super Nintendo Entertainment System دو سال بعد ارائه داد ، کنسول بعدی درسیر بعد از NES  بود. سگا مستر سیستم دو  Sega released the Master System II در همان سال پس از رسیدن به موفقیت قابل توجهی با مگا درایو / دیجنسیس Mega Drive/Genesis منتشر شد. این اصلی ترین جنگ کنسول ها رخ داده در دهه ۸۰s بود.

آتاری کم کم داشت از بازار کنسول علی رغم تلاش های خود در آخرین سیستم خود با نام آتاری   ۷۸۰۰  خارج می شد. طرح اینگونه بود که آن را با سازگاری با نسخه های قبلی٬ آتاری فوق العاده ۲۶۰۰ ارائه گردد ، تا به بازیکنان اجازه دهد تا از بازی های کلاسیک از گذشته لذت ببرند.   کنسول تازه وارد توربو گرافکس۱۶ TurboGrafx – ۱۶ توسط شرکت NEC سعی برای هدف قرار دادن هر دو کنسول سگا جنسیس Sega Genesis و اس ان ای اس SNES و ان ای اس NES نینتندو داشت  و اما در سال ۱۹۹۱نهایت توسط آنها پیشی گرقته شد  و در بازار بازی ویدیویی رتبه ای بهتر ازچهارمی دست پیدا نکرد. نسخه ارتقا یافته سوپر گرافکس در سال ۱۹۸۹  ، SuperGrafx ، نیز به جایگاه خوبی نرسید.

اس ان کی نئو چئو SNK Neo Geo ، در حالی که برای بازی های تولید ماشین های آرکید arcade معروف بود ، برای آوردن تجربه بازی آرکید  arcade کنسول های بازی ویدئوی خانگی در سال ۱۹۹۰٫اقدام نمود. نئو چئو AES (سیستم سرگرمی پیشرفته) مجهز به گرافیک فوق العاده شدند که در نتیجه  به اندازه بزرگتربودن اندازه بازی ها ، با برچسب گران قیمت همراه شدند(قیمت کنسول بیش از ۸۰۰ دلارشد ، در حالی که هر قطعه بازی بیش از ۲۰۰ دلار قیمت داشت) . به همین دلیل است که استقبال عمومی از اولین کنسول نئو جئو کمتر از حد انتظار بود

Atari 7800 (1986)

evolution-of-consoles

NEC TurboGrafx-16 (1987)

1987TurboGrafx-16-Console

Sega Mega Drive/Genesis (1988)

1988segamegadrive

NEC SuperGrafx (1989)

1989PCEngine_SuperGrafx

Sega Master System II (1990)

1990Ms2gray

SNK NeoGeo AES (Advanced Entertainment System) (1990)

1990Neogeoaes

Super Nintendo Entertainment System (1990)

1990SNES

منبع: gooyait.com

 

دسته بندی: گوناگون
امتیاز کاربران: