زمین لرزه ای در گیشه به نام راپسودی بوهیمیایی با فروش ۵۰ میلیون دلاری در اولین نمایش

برای اولین بار از ماه فوریه تاکنون سه فیلم صدر جدول فروش در گیشه همگی به ارائه های جدید اختصاص پیدا کرد و در این بین راپسودی بوهیمیایی (Bohemian Rhapsody) کمپانی فاکس توانست با فروش ۵۰ میلیون دلاری صدر جدول را مال خود کند. فیلم فندق شکن و سه قلمرو (The Nutcracker and the Four Realms) بر خلاف پیش بینی ها در رتبه دوم قرار گرفت که هیج کس احمق نیست (Nobody’s fool) کمپانی پارامونت را پشت خود در رتبه سوم می بیند. البته این پایان کار فیلم های در حال اکران نیست. فیلمهای ستاره ای متولد می شود (A Star is Born)، ونوم (Venom) و پاکوچیک (Smallfoot) همگی با کاهش فروش کمتر از ۲۷ درصدی فروش در جایگاه چهارم تا ششم قرار گرفتند تا نویدبخش یک فصل پرنشاط در گیشه ها باشند.

در رأس جدول شاهد حضور راپسودی بوهیمیایی هستیم که با مشکل تولید همراه بود و ساخت آن هشت سال بطول انجامید ولی توانست در اولین شب نمایش در ۴۰۰۰ سالن به فروش ۵۰ میلیون دلاری برسد. با بدست آوردن امتیاز A از سایت سینمااسکورز به نظر می رسد که این فیلم در ماه آینده مشکلی رای رقابت نخواهد داشت. این فیلم برای حاضرانی که ۵۱ درصدشان زن بودند نمایش داده شد. ۷۸ درصد از مخاطبان این فیلم گروه افراد ۲۵ ساله و بیشتر بوده اند.

در صحنه بین المللی هم فیلم راپسودی بوهیمیایی توانست با نمایش در ۶۴ بازار هدف حدود ۷۲٫۵ میلیون دلار فروش داشته باشد که فروش کلی این فیلم را به ۱۴۱ میلیون دلار رساند. در این بین بریتانیا بالاترین رکورد را داشته است که بالغ بر ۲۶٫۵ میلیون دلار بوده است. از دیگر بازارهای موفق می توان به فرانسه با فروش ۷٫۷ میلیون دلار و مکزیک با فروش ۵٫۸ میلیون دلار، آلمان (۵٫۷ میلیون دلار)، کره جنوبی (۵٫۷ میلیون دلار)، استرالیا (۵٫۴ میلیون دلار)، اسپانیا (۴٫۸ میلیون دلار) و هلند (۱٫۶ میلیون دلار)  اشاره کرد. هفته آینده ۱۴ بازار اکران به این لیست اضافه خواهند شد که ژاپن یکی از آنها است.

فیلم فندق شکن و سه قلمرو که پیش بینی می شد حدود ۲۵ میلیون فروش داشته باشد با کمی بداقبالی به حدود ۲۰ میلیون دلار فروش قناعت کرد. نقدهای نامناسب ارائه شده هم مزید بر علت شدند و نتیجه حاصل امتیاز ۳۸ در سایت متاکریتیک و B+ در سینمااسکور بود که از نظر سازندگان رضایت بخش بود. البته نباید از یاد برد که امتیاز مخاطبان به این فیلم در سایت راتن تومیتوز ۴۱% بود.

فندق شکن در ۴۵ بازار هدف به نمایش در آمد و توانست ۵۸٫۲ میلیون دلار فروش بین المللی داشته باشد. در این بین چین مقام اول را دارد که فروشی ۱۲ میلیون دلاری را ثبت کرد. رتبه دوم فروش به ایتالیا (۵٫۵ میلیون دلار) و آلمان (۲٫۷ میلیون دلار)، مکزیک (۲٫۳ میلیون دلار)، اسپانیا (۲٫۲ میلیون دلار)، بریتانیا (۲٫۱ میلیون دلار) و برزیل (۱٫۷ میلیون دلار) در رتبه های بعدی فروش قرار دارند. در اواخر ماه جاری قرار است این فیلم در کشورهای استرالیا و فرانسه به نمایش درآید و در اوایل ماه دسامبر هم در کشورهای روسیه و کره جنوبی اکران خواهد شد.

فیلم سوم فروش گیشه ها در این هفته متعلق است به فیلم “هیچکس احمق نیس” که فروشی بالغ بر ۱۴ میلیون دلار داشته است. بازیگر نقش های کمدی تایلر پری در نقش تیفانی هدیش ظاهر شد که با استقبال گرم هواداران همراه شد. امتیاز سایت سینمااسکورز به این فیلم A- بود و ۶۱ درصد از مخاطبان را زنان تشکیل می دادند. ۷۷ درصد از مخاطبان را گروه سنی ۱۸ تا ۴۴ سال تشکیل می دادند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تمامی فروش های این هفته می توانید به این آدرس مراجعه کنید.

دسته بندی: سینما و تلویزیون
امتیاز کاربران: