جیم استارلین دلیل محبوبیت دراکس و گمورا را فاش کرد

 نویسنده و هنرمند جیم استارلین مغز متفکر پشت تعدادی از شخصیت های محبوب مارول است. تانوس و اعضای تیم گهبانان کهکشان مانند گمورا و دراکس ویرانگر که در فیلم انتقام جویان: جنگ بینهایت محصول ۲۰۱۸ نقش برجسته ای داشتند، از این جمله اند. در جریان مصاحبه ای که اخیراً با استارلین انجام شد، او از اهداف خود در زمان خلق نقش های دراکس و گمورا در نگهبانان کهکشان به عنوان دو عضو جاافتاده سخن می گوید.

 

کریپتونایت تانوس

شاید هیچکدام از شخصیت های نگهبانان کهکشان به اندازه دراکس بازآفرینی نشده باشند. حتی پس از تغییرات بسیاری که این شخصیت در طول ۱۵ سال گذشته داشته، استارلین هم تغییرات خود را بر روی این شخصیت اعمال کرده است.

استارلین در اینباره می گوید: در ابتدا دراکس شخصیتی چندمنظوره بود و من نمی دانستم واقعاً چه کاری با او بکنم. او یک عنصر بود. او قرار بود پاشنه آشیل و کریپتونایت تانوس باشد. من از این ایده منحرف شدم و وقتی برگشتم، تغییراتی در آن ایجاد کردم. مغز او را در هم ریختم و تبدیل به هالکی دیگر کردم، چون مارول در آن زمان موجود احمق و سبزی نداشت. فکر کردم باید یکی داشته باشند. بعدها از من خواستند تا ظاهر او را تغییر دهم. من با این قضیه مشکلی نداشتم، چون اصلاً علاقه خاصی به طراحی لباس و … برای تغییر این شخصیت نداشتم. زیاد معنی دار نبود، من کار زیادی برروی این شخصیت انجام نداده بودم که برای بازگشت و کار بر روی آن خوشحال باشم.

ولی استارلین طرفدار نحوه زندگی بخشیدن به دراکس و شکل گیری او در دنیای سینمایی مارول در سال ۲۰۱۴ و همزمان با ساخت فیلم نگهبانان کهکشان با حضور دیو باتیستا (Dave Batista)است.

استارلین می گوید: کاری که در فیلم با این شخصیت کردند، عالی بود. آنها بخش عمده ای از ظاهر مدرنش را به او بخشیدند. ولی حالت ضربه مغزی او را نسبت به آنچه در نگهبان بینهایت سراغ داشتیم تعدیل کردند. به نظر من جیمز گان (James Gunn) و باتیستا کاری عجیب و منحضربفرد در فیلم انجام دادند که در کمیک ها شاهد آن نبودیم. به نظر من گمورا خیلی نزدیک به آن چیزی است که در کتاب های کمیک می بینیم: تانوس خیلی به تصاویر کتاب نزدیک تر است. ولی دراکس اینطور نیست. باتیستا در هر صحنه ای که هست با طنز خاص خود آن قسمت را مال خود می کند.

 

بزرگسالی در اتاق

.اگرچه در طول چندین سال گذشته دراکس چندین بار دچار تغییر و تحول شده است ولی گمورا همواره به یک صورت بوده است

استارلین در اینباره می گوید: گمورا هموراه یک شخصیت بالغ و بزرگسال بوده است.البته این موضوع باعث می شود که او جذاب ترین شخصیت نباشد.ولی برای پیشبرد بقیه داستان امری حیاتی است. همیشه به او به این چشم نگاه کردم. در داستان نگهبان بینهایت در بخشی از داستان می خواست در برخورد با سربازان سازمان ملل به همه نشان دهد که تا چه حد رفتار منطقی و پخته ای دارد ولی در نهایت برخورد سربازان حوصله او را به سر برد و همه چیز را نابود کرد. البته در این مثال او در اثبا خود دچار اشتباه شد ولی در بقیه موارد اکثراً او عنصری محکم است که بقیه را برای به هدف رسیدن دور هم جمع می کند.

استارلین اینطور ادامه می دهد: من همواره از او به عنوان یک شخصیت مکمل استفاده کرده ام. من در مورد میزان نقشی که به او می توانم بدهم دچار محدودیت هستم ولی ماجراجویی با دادن نقش انفرادی به او را هم کنار نمی گذارم. حتی زمانی که در گروه نبود برای نقش ادم وارلاک نقش مکمل ایفا می کرد. مطمئنم که می توانم نقاطی را که برای نقش های انفرادی او مهم است پیدا کنم. ولی هرگز این کار را نکردم. از او همیشه به یک صورت استفاده شد

دسته بندی: مقالات کمیک
امتیاز کاربران: