تکنیک تقلید

تکنیک تقلید – آیا می دانستید که اگر لهجه کسی را تقلید کنید، قادر خواهید بود هر آنچه می گوید بهتر یاد بگیرید؟ نمایشنامه نویس شهیر جورج برنارد شاو ارتباط موجود بین یادگیری یادگیری و تقلید را اینگونه بیان می کند: “تقلید تنها صادقانه ترین شکل چاپلوسی نیست، صادقانه ترین فرم یادگیری است.”
این موضوعی است که روانشناسان دانشگاه منچستر و هالندز رادباوند در پژوهشی که در سال 2010 انجام شد، به اثبات رساندند. این مطالعه نشان داد که تقلید کسی که گفتار آن را تقلید می کنید منجر به درک گفتار خواهد شد.
بنابراین برای زبان آموزان، این تکنیک یادگیری از طریق تقلید بهترین تمرین برای تقلید مهارت های گفتاری با کسی است که زبان بومی و مادری اش همان زبان مورد نظر است.

تقلید سرعت یادگیری را افزایش می دهد

در دهه 1970روانشناس آمریکایی اندرو ان ملتسوف (Andrew N. Meltzoff) مفهومی تحت عنوان یادگیری اجتماعی (social learning) را مطرح کرد که در آن انسان ها و حیوانات ابتدا همراه خود را مشاهده و سپس او را کپی می کنند.
او در این زمینه اینطور گفت: “تقلید یادگیری را تسریع می بخشد و موقعیت های یادگیری را چند برابر می کند”. این روش سریع تر از کشف فردی و امن تر از یادگیری از طریق آزمون و خطا است.

از طریق صحبت با یک بومی تمرین مکالمه کنید

پس اگر می خواهید یک زبان جدید بیاموزید، فقط به مطالعه کتاب ها بسنده نکنید. از تکنیک تقلید استفاده کنید و سعی کنید با تماس با افرادی که زبان مادریشان زبان مورد نظر است، یادگیری خود را تسریع کنید. مهم نیست که شما در حال یادگیری چند اصطلاح انگلیسی هستید یا می خواهید عبارت های اسپانیایی را که یاد گرفته اید، سروشکل دهید، یادگیری محقق خواهد شد. پس روند یادگیری خود را مفرح کنید و دوستان جدید پیدا کنید!
افرادی که قصد یادگیری زبان در هر زمان و مکانی را دارند، می توانند با استفاده از نرم افزار بونسو جامعه خود را در میان بیش از 90 میلیون کاربر آن ایجاد کنند. ویژگی های مکالمه این نرم افزار اتصال و شروع به مکالمه را آسان تر می کند.

نکاتی چند برای سرعت بخشیدن به یادگیری

اگر می خواهید به روند یادگیری زبان خود سرعت بیشتری ببخشید، تنها نحوه صحبت، لهجه و لحن او را کپی نکنید. سعی کنید از این روش تقلیدی برای حرکات دست و حالات صورت آنها هم استفاده کنید. این امر به شما کمک می کند نه تنها مثل یک بومی صحبت خواهید کرد، بلکه رفتار شما هم مانند او خواهد بود.
این روش از یادگیری چند فایده دارد. غیر از تجربه اوقات خوش و لذت بردن از مکالمه های جذاب، مهرات های مشاهده گری و ایجاد ارتباط اجتماعی را هم در شما تقویت خواهد کرد.
نظر خود را در این مورد بیان کنید!
تا به حال کدام زبان ها را از طریق ایجاد تعامل با افراد بومی آموخته اید؟ چه فواید دیگری را به دست آورده اید؟
آیا روش های دیگری برای بهبود مکالمه می شناسید؟
آیا تمایل دارید تا با داشتن مکالمه های واقعی با افراد بومی مهارت های گفتاری خود را بهبود ببخشید؟

 

تکنیک تقلید: چرا تقلید کلید یادگیری یک زبان جدید است
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *