تریلر دوم انیمیشن “یخ زده ۲” به یکی از تئوری های جالب تارزان دامن زده است.

حتی قبل از اینکه السا در انیمیشن دیگری بنام “رالف اینترنت را تخریب می کند” با یکی دیگر از پرنسس های دیزنی ملاقات کند، طرفداران انیمیشن “یخ زده” سعی می کردند که او را با هر شخصیتی گره بزنند تا به نحوی بتوانند تئوری “دنیای مشترک دیزنی” را شکل ببخشند. البته اینکه راپونزل (Rapunzel) در “یخ زده” دیده شده و مشخص می کند که حداقل گیسوکمند “tangled” در همان راستایی است که نسخه ۲۰۱۳ برایش در نظر گرفته بود، کمکی به موضوع نمی کند. ولی تئوری تارزان چه می گوید؟

بسیاری از افرادی که طرفدار تئوری دنیای مشترک دیزنی هستند، عقیده دارند که “یخ زده” به اقتباس سال ۱۹۹۹ تارزان مرتبط است. و از نظر آنها تریلر جدید “یخ زده” می تواند آن تئوری را تأیید کند.
تئوری تارزان
تئوری تارزان خیلی ساده است. در انیمیشن “یخ ده” پدر و مادر السا و ان برای شرکت در جلسه مهمی عازم مسافرت می شوند. بعضی ها بر این باورند که آن جلسه مهم مراسم ازدواج راپونزل و یوچین فیتزربرت است (فلین رایدر) از انیمیشن “گیسو کمند” است. در مسیر این سفر کشتی آنها درگیر طوفان شده و غرق می شود. این داستان به شکلی شک برانگیز شبیه انیمیشن تارزان است. در آن داستان هم کشتی دچار طوفان شده و واژگون می شود و تنها بازماندگان کشتی زوجی جوان هستند که به طرزی معجزه آسا نجات می یابند. آنها در آفریقا و در خانه ای درختی که از چوب های کشتی غرق شده به جا مانده زندگی می کنند. در این محل است که کودک آنها متولد می شود. یعنی در زمانی قبل از کشته شدن زن و شوهر بدست سیبور (Sabor) پلنگ.
تئوری مورد نظر که اولین بار در سال ۲۰۱۷  توسط یکی از کارگردانان “یخ زده” بنام کریس باک (Chris Buck) مطرح شد، زن و شوهری را که در انیمیشن تارزان به آنها اشره شد، والدین السا و ان می داند و بنابراین تارزان را برادر آنها می داند. اگر فرض کنیم که السا و آنا در راه شرکت در مراسم عروسی راپونزل بوده اند این تئوری معنی بیشتری پیدا می کند. پادشاهی راپونزل کوروناست که قیاسی است از آلمان که در جنوب آرندل قرار دارد. پس طوفان می توانسته آنها را منحرف کرده و به سمت آفریقا ببرد. و این طوفان اتفاقی باید خیلی قوی بوده باشد که آنها را تا آفریقا برده باشد. ولی اگر اتفاقی نبوده باشد چه؟
دسته بندی: مقالات کمیک
امتیاز کاربران: