بتموبیل های بتمن در گذر زمان

هیچ شکی در این وجود ندارد که بتمن یکی از بهترین و به یاد ماندنی ترین شخصیت های قرن اخیر است که موفق شدهبا فیلم ها و کمیک های بسیاری که منتشر کرده در دل هواداران جا خوش کند . قطعا بتمن یکی شخصیت های الهام بخش دنیای ابر قهرمانی است .
بتمن شخصیتی است که دارای وسایل و ابزار های متنوع و گوناگون است که از این وسایل من فکر میکنم بترنگ ، بتکیو ،بتسیکل و…. را ما بیشتر اسمشان را شنیده ایم ولی امروز من قصد دارم معروف ترین وسیله بتمن را به طور تخصصی برسی کنم ( بتموبیل )

 

Batman (1966)

ما داریم از جایی شروع میکنیم که همه چیز شروع شده در برنامه تلویزیونی آیکونیک سال ۱۹۶۶ که آدام وست نقش بتمنرو داشت سوار این بتموبیل شد البته این اولین باری نبود که بتمن سوار بتموبیل میشه بلکه اولین فیلم بتموبیل بود این ماشین در عین زیبایی قرار داره.

Batman (1989)

اوج سال های بتموبیل از نظر طرح های متنوع دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی هست که این امر در تلاش های آیکونیک آن سال هامشهود است این بتموبیل خیلی دراز و کاریکاتور مانند است اما باعث شد یکسری از روش تقلید کنند و بچه ها سراسر دنیا از این بتموبیل استقبال کردند و رفتن و اسباب بازیشو خریدن این ماشین تقریبا هیچ معنی فیزیکی نداره ولی یه مو
قدرتمند اون جلو داره که باعث قشنگی خودرو شده .


Batman Returns (1992)

پس از اون بتموبیل کاریکاتوری ما یک بتموبیل خفن خوش فرم و ترسناک رو دیدیم ظاهر اصلی بتموبیل تغییری نکرده ولی از اون درازی در اومده بود و ظریف شده بود و ما احساس نمی کردیم که بچه گانه و کلیشه ای است .


Batman Forever (1995)

بتمن برای همیشه . بتموبیل خیلی خفن که پوششی اسکلتی مانند داره و انگار قفسه سینه یک اسکلت مرده است . اما چیزی که این بتموبیل رو جزو بهترین ها میکنه قطعا لبه های شیطانی اونه که خلافکارای گاتهام رو با ترس رو به رو میکنه اما مطمئن باشین این بتموبیل همیشه در خاطره ها باقی می مونه.


Batman & Robin (1997)

خوب شاید میخوام مودبانه بگم این بتموبیل افتضاح ترین بتموبیل است و حتی طرفداران هم با دیدنش بسیار ناراحت و عصبانی شدند اخه کدوم آدمی میاد توی بتموبیل از رنگ های مختلف استفاده کنه . تازه اون باله های قسمت پشت خیلی بی فایده هستند اصلا بتمن تو این بتموبیل جاش میشه !


Batman Begins (2005)

پس سال های بسیار یک بتموبیل متفاوت رونمایی شد البته اونم یکسری ها میگفتن که بتموبیل نیست و یه تانک بدون فایده است اما چیزی که مهمه اینه که ، تو فیلم بسیار موفق شوالیه خوش درخشید و نظر خود من اینه که این بتموبیل خیلی خوبه . این بتموبیل بسیار سنگین تر از بقیه بتموبیل هاست و وقتی خلافکارای گاتهام اونو دیدند خیلی ترسیدند از
نظر جنگ و مقاومت این بتموبیل بی نظیره


Batman: Arkham Knight (2015)

یک چیز جالب بگم بهتون که این بتموبیل جزو بتموبیل های سینمایی نیست ولی نمیشه از این یکی گذشت چون خیلی نزدیک به سینماست از بی نقص بودن این بتموبیل هر چی بگم کمه شاید تو خود بازی زیاد کارایی خوبی نداشت اما از هر لحاظ بی عیبه ظاهر و مقاومت اون عالیست و با استقبال گیمر ها هم رو به رو شد و دوست داریم یک بار دیگه این بتموبیل
عالی رو توی بازی ببینیم.


Batman v Superman (2016)

رسیدیم به بتموبیل مورد علاقه من چرا چون با بازی درخشان بن افلک بسیار به دل نشست و از نقاط قوت فیلم بتمن علیه باشه که dceu سوپرمن بود . فیلم بتمن علیه سوپرمن یه شکست بزرگ برای وارنر به همراه آورد چون قرار اولین فیلم قهرمانان دور هم جمع میشن از موضوع دور نشیم این بتموبیل زیاد تو فیلم قابل دیدن نبود منظورم اینه نمیشد اونو خوب رصد کرد و بعدا در عکس ها دیدیم چقدر خوبه از لحاظ کارایی و مبارزه هم عالی بود حیف شد که ا بن افلک و بتموبیل خوبش فدای فیلم نامه بد شدند .


The Batman (2021)

بتموبیل جدیدی که برای رابرت پیستون در نظر گرفته شده زیاد به دل هواداران خوش نیومده و با واکنش های منفی رو بهرو شده البته الان نمیشه راجبش نظر داد ولی شاید وارنر تصمیم به تغییر اون بگیره یا حتی برای رد گم کنی این عکس رو منتشر کرده فعلا منتظر میمونیم
نظر شما چیه؟

نویسنده : سجاد رستگاری

دسته بندی: مقالات کمیک
امتیاز کاربران: