انتقام جویان: پایان بازی-۱۳ نکته ای که برگرفته از کمیک ها بودند

پایان بازی شاید نامه ای عاشقانه به “دنیای سینمایی مارول باشد” ولی قبل از آن ادای دینی است به کتاب های کمیک. پس از مدت ها که از اکران فیلم انتقام جویان: پایان بازی می گذرد، هواداران این فیلم هنوز مشغول هضم کردن حوادث رخ داده در این فیلم هستند که نقطه اوج و نتیجه حدود ۱۰ سال داستان پردازی و پرداخت استادانه سینمایی بود. با وجود اینکه این فیلم هم منتقدان خود را دارد ولی دستاوردهای شگرف آن را به هیچ وجه نمی توان نادیده گرفت.
البته افرای که تحت تأثیر پایان این رویداد سینمایی قرار گرفته اند محدود به طرفداران سینما نیستند که حدود ۱۰ سال این داستان را پی گرفته اند، بلکه طرفداران و خوانندگان کتاب های کمیک هم در بین این افراد دیده می شوند. ده ها صحنه در این سری از این فیلم ها وجود داشتند که مستقیماً از کمیک ها برداشته شده بودند و در بخش های مختلف فیلم پخش شده بودند. البته بسیاری از این صحنه همان صحنه هایی بودند که عمیق ترین واکنش های حسی را از مخاطبان دریافت کردند.
دنیای سینمایی مارول از منابع متعددی اقتباس کرده است-از کاپیتان آمریکای اد بروبیکر گرفته تا انتقام جویان جاناتان هیکمن و یک دو جین منابع مهمی که تاریخ مارول مدیون آنهاست. ولی خیلی کم دیده شده که صحنه ای مستقیم از کمیک ها برداشته شده و در بین صحنه های اکشن فیلم قرار داده شده باشد.
البته در مورد پایان بازی شاهد این مسئله هستیم. از تخریب و نابود شدن یک شخصیت تا مهره چینی های مورد علاقه طرفداران اکشن. در این مقاله به صحنه ها و ایده هایی خواهیم پرداخت که مستقیماً از کمیک ها کپی برداری شده اند.

دسته بندی: مقالات کمیک
امتیاز کاربران: