آیا گادزیلا: سلطان هیولاها در گیشه از گادزیلا ۲ شکست خواهد خورد؟

آیا شروع گادزیلا: سلطان هیولاها می تواند در گیشه موفقیتی به بزرگی هیولاهایش داشته باشد؟ اگر حدسیات اولیه درست باشند، واقعاً اینطور نخواهد شد. البته اظهار نظر در این مورد بسیار زود است. ولی با توجه به بخش های پخش شده به نظر می رسد که خیلی از آنها در آن حد و اندازه نیستند که در گیشه موفقیتی بزرگ ایجاد کنند.
طبق برآوردهای انجام شده گادزیلا: سلطان هیولاها در اولین حضور خود در باکس آفیس خواهد توانست بین ۵۰ تا ۵۵ میلیون دلار فروش کند. اگرچه خیلی از فیلم ها می توانند از این بازگشت به گیشه خوشنود باشند، ولی این فیلم پرهزینه امیدوار است تا با شروعی خیره کننده ورود تعداد بیشتری از فیلم هایی از این دست را تضمین کند. این اعداد گویای این موفقیت نیستند. وارنر برادرز و لجندری پیکچرز امیدوارند تا در مدتی که به افتتاحیه این فیلم مانده این آمار اولیه بهبود پیدا کند.
آمار این فیلم در مقایسه با فیلم های دیگر دنیای هیولاها چگونه است؟ گادزیلای سال ۲۰۱۴ به کارگردانی گرت ادواردز (Gareth Edwards) در اولین نمایش آخر هفته خود ۹۳٫۱ میلیون دلار بدست آورد که در ماه مه بود. در نهایت با فروش داخلی ۲۰۰٫۶ میلیون دلار و فروش جهانی ۵۲۹ میلیون دلار به کار خود خاتمه داد. در سال ۲۰۱۷ فیلم “کنگ: جزیره جمجمه فروش خود را با ۶۱ میلیون دلار آغاز کرد. با این وجود، در نهایت با فروش ۵۶۶ میلیون دلار به کار خود خاتمه داد که تنها ۱۶۸ میلیون دلار آن از فروش داخلی حاصل شد. با توجه به این واقعیت ها به این نتیجه می رسیم که گادزیلا ۲ توانسته بود فروش بین المللی خود را پیش بینی کند. حتی اگر موفقیتی در آمریکا بدست نیاورد. این نوع فیلم ها برای چنین فروش هایی طراحی می شوند.
البته نکته ای که در چند سال گذشته دریافته ایم حاکی از این است که پیش بینی های باکس آفیس در اکثر موارد در مورد فیلم های بسیار پرفروش در گیشه پیش بینی های بشدت نادرستی هم شکل گرفته است. کارگردان فیلم جدید گادزیلا، مایکل داگرتی (Michael Dougherty) قصد دارد تا ماترا، رودان و کینگ گیدورا را به فیلم اضافه کند. حتی گروهی بزرگ از ستاره ها مانند میلی بابی براون، ورا فارمیگا، کایلی چندلر و اوشی جکسون جونیور را نیز در فیلم گنجانده است. گفته شده که مبلغ فروش افتتاحیه می تواند از ۵۰ میلیون دلار فراتر رود. با این همه مبلغ ۵۰ میلیون دلار برای چنین فیلمی فاجعه بار هم نمی تواند باشد. در حال حاضر ورود قدرتمندتر خارج از تصور نیست.
وارنر برادرز همین الان فیلم بعدی از این سری بنام گادزیلا علیه کنگ را آماده دارد. این فیلم به کارگردانی ادم وینگارد (Adam Wingard) تهیه شده است و تابستان آینده وار بازار خواهد شد تا دو هیولای باسابقه را برای جلب نظر مخاطبان رودرروی هم قرار دهد. گادزیلا: سلطان هیولاها در روز ۳۱ ماه مه وارد سالن ها خواهد شد تا بخشی از نبردهای کلاسیک خود با حریفان قدیمی را به نمایش گذارد.

دسته بندی: مقالات کمیک
امتیاز کاربران: